Fransa Ardèche Vize Başvurusu İçin Gerekenler - Eraytur
Fransa Vizesi

Ardèche Vize

Fransa Ardèche Vize Başvurusu

Ardèche, Fransa içerisinde kano ve kayak turizmi ile ünlü olan şehirleri bulunduran bir bölge olarak geçmektedir. Şehir içerisinde, kano ve kayak sporlarının yanı sıra eşsiz doğa ve deniz manzarası ile de pek çok kişiye yeni bir deneyim imkanı sunmaktadır. Ardèche vizesi ile ilgili bilgi almak için yazımızı okuyun.

Ardèche İçin Vize Gerekli Mi?

Ardèche, Schengen bölgesinde olan bir Fransa şehri olması nedeni ile geçerli bir Schengen vizesi olan kişiler, gri ve yeşil pasaport sahiplerine 90 günü geçmemek, siyah pasaport sahiplerine 180 günü geçmemek kaydı ile zorunlu değildir. Bordo pasaport sahipleri ise her durumda vize alma yükümlülüğüne sahiptir.

Ardèche İçin Vize Şartları

Ardèche için gerekli olan vize şartları Fransa ülkesi için gerekli olan vize şartları kapsamında Fransa dış temsilcilikleri tarafından belirlenmektedir.

Ardèche Turist Vizesi

Ardèche vize kapsamında turist vizesi almak isteyen kişiler C tipi kısa dönem turist vizesinden randevu almalıdır. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için zorunlu olan turist vizesi, seyahat sürecini kapsayan sigorta, hesap dökümü ve çalışma durumu gibi belgelerin teslimi ile başvuru yapılmaktadır.

Ardèche Vize Başvurusu

Ardèche vize işlemleri için öncelikle hangi vize türüne başvurulması gerektiği belirlenmeli ardından Fransa dış temsilciliklerinden randevu alınmalıdır.

Ardèche Vize Evrakları

Ardèche vize için gerekli evraklar vize türü olarak belirlenen, eğitim vizesi, D tipi vize, çalışma vizesi, ve turist vizesi için değişiklik göstermektedir.

Ardèche Vize Fiyatları / Ücreti

Ardèche vizesi almak için belirli bir vize harcı ücreti ödenmesi gerekmektedir. Resmi temsilciliklerin 2021 yılı için belirlediği Schengen vizesi harcı 60 Euro olarak geçmektedir.

Ardèche Vizesi Kaç Günde Çıkar

Fransa vize işlemleri kapsamında, verilen belgelerin kontrolü ve vize verip verilmemeye dair karar Fransa dış temsilciliklerine aittir.

Resmi iş günleri içerisinde teslim edilen belgeler 3 ya da 7 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır.

Ardèche Vizesi Nasıl Alınır

Ardèche vizesi ve Fransa vizesi hakkında detaylı bilgi için iletişim adresleri üzerinden ulaşabilir, konu hakkında daha fazla öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×