Fransa Allier Vize Başvuru İşlemleri - Eraytur
Fransa Vizesi

Allier Vize

Fransa Allier Vize Başvurusu

Allier, Fransa içerisinde 333.065 nüfusu ile Fransız devrimine dayanan tarihi ile bilenen şehirlerden biridir. Ekonomik ve tarımsal faaliyetleri ile bilinen şehir içerisinde tarım en büyük geçim kaynağıdır. Sanayi alanında ise su üretimi ve şişelemesi ile dünya çapına su ulaştırmaktadır. Allier vizesi ile ilgili bilgileri öğrenmek için gerekli bilgiler yazımızın devamında!

Allier İçin Vize Gerekli Mi?

Allier, Fransa içerisinde olan şehirlerden biri olarak Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlar için vize zorunluluğu bulundurmaktadır. Schengen vizesi kapsamına giren şehirde giriş ve çıkışlarda geçerliliği olan vize bulundurulması Bordo pasaport sahibi ve uzun süreli kalışlarda gri, yeşil, siyah pasaport sahipleri için zorunludur.

Allier İçin Vize Şartları

Allier bölgesine gitmek için alınması gereken vize Fransa vizesidir. Vize için gerekli şartlar ise Türkiye Cumhuriyeti içerisinde hizmet veren Fransa dış temsilcilikleri tarafından belirlenen evrak listesine göre değişiklik göstermektedir.

Allier Turist Vizesi

Allier vize türü olarak turist vizesi C tipi (90 günü geçmeyen) kısa zamanlı gidiş dönüşlerde Bordo sahibi Türk vatandaşlar vize alması gerekmektedir.

Turist vizesi için Fransa dış temsilcilikleri tarafından belirlenen, gidiş kalışı, nedenini ve finansmanını içeren belgelerin temini ile birlikte verilmektedir.

Allier Vize Başvurusu

Allier vize başvurusu için Fransa dış temsilciliklerine ya da aracı kurum olarak belirlenen vize merkezlerine vize türüne göre başvuru yapılması gerekmektedir.

Allier Vize Evrakları

Allier vize evrakları olarak; maddi durumu gösteren belgeler, gidiş gelişi ya da kalış süresince bulunulacak yeri gösteren belgeler ve gidiş sebebini gösteren belgeler istenmektedir.

Allier Vize Fiyatları / Ücreti

Allier vizesi için istenen ücret Fransa dış temsilcilikleri tarafından 60 Euro olarak belirlenmiştir. Vize merkezi ve dosya masrafları ile bu ücret değişiklik gösterebilmektedir.

Allier Vizesi Kaç Günde Çıkar

Fransa vize işlemleri için belirlenen resmi süre belgelerin teslimi, ücretin ödenmesinin ardından 3 ile 7 iş günü olarak belirlenmiştir.

Allier Vizesi Nasıl Alınır

Allier vizesi hakkında daha fazla bilgi almak ve detayları öğrenmek için iletişim adreslerimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×