Fransa Ain Vizesine Dair Her Şey! - Eraytur
Fransa Vizesi

Ain Vize

Fransa Ain Vize Başvurusu

Ain bir Avrupa ülkesi olan Fransa içerisinde Cenevre şehrini de içine alan bölgelerden bir tanesidir. Avrupa Birliği Schengen Bölgesi içerisinde yer alan Fransa için Bordo pasaport sahipleri ya da 90 günden fazla kalması gereken yeşil, siyah ve gri pasaport sahiplerinin Schengen vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Ain İçin Vize Gerekli Mi?

Ain, Fransa içerisinde bulunan bir bölge olmasından dolayı giriş ve 90 günü geçen kalışlarda Türk vatandaşlarından vize istemektedir.

Siyah pasaport sahibi olan Türk vatandaşları için ise belirlenen resmi kalış süresi 180 gün olarak tanımlanmıştır.

Ain İçin Vize Şartları

Ain vizesi için Schengen bölgesini kapsayan giriş çıkışlarda Bordo pasaport sahipleri için Schengen vizesi alımı zorunludur. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi olan Türk vatandaşları ise 90 ve 180 gün boyunca vize zorunluluğundan muaftır. Fransa vize almak için ise gerekli şartlar, Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Fransa dış temsilcilikleri tarafından belirtilmektedir.

Ain Turist Vizesi

Ain vize işlemleri için Schengen bölgesinde geçerli olan 90 günün altından kısa ve turistik amaçlarla ziyareti içeren C tipi turistik vize alınması gerekmektedir. C tipi vize kapsamında istenen belgeler ise kalış sürecini kapsayan sağlık sigortası, geçerli pasaport ve gidiş geliş masraflarını karşılayabilecek bir hesap dökümü şeklinde değişiklik gösterebilmektedir.

Ain Vize Başvurusu

Ain vize başvurusu için Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Fransa dış temsilciliklerine vize türüne göre resmi bir başvuru yapılması gerekmektedir.

Ain Vize Evrakları

Ain vize başvurusu için gerekli evraklar listesi, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. İstenen tüm evrakların listesi, Fransa dış temsilcilikleri tarafından ilan edilmektedir.

Ain Vize Fiyatları / Ücreti

Ain vize işlemleri için istenen vize ücreti Fransa’nın da içinde bulunduğu Schengen bölgesi için alınan vize harcı kapsamında 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Ain Vizesi Kaç Günde Çıkar

Ain vizesi, vize türüne göre alınan randevu ve belgelerin tesliminin ardından 3 ile 7 iş günü arasında sonuca bağlanmaktadır.

Ain Vizesi Nasıl Alınır

Ain ve Fransa vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve destek için iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×