Seraing Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Seraing Vize

Belçika Seraing Vize Başvurusu

Seraing vize, Belçika Başkonsolosluğu tarafından verilen ve kişilerin vize süresinde Belçika Seraing’de ikamet etmesini sağlayan vizedir. Aile, iş ya da yalnızca eğlence gibi nedenlerin yanında eğitim, çalışma ya da yaşama gibi nedenlerle de verilir.

Seraing İçin Vize Gerekli Mi

Seraing için vize gerekli mi; yeşil, gri ya da siyah pasaport türünden birine sahip kişilerin 6 ay içerisinde 90 gün vizesiz seyahat hakkı bulunuyor. Seraing vize almak zorunda olan kişiler;

  • Bordo (umumi) pasaporta sahip T.C. vatandaşları,
  • Tek seferde 90 günden uzun seyahat etmesi gereken kişiler.

Seraing İçin Vize Şartları

Seraing için vize şartları olarak bir bilgi bulunmuyor. Belirli bir şart olmadan koşullarını karşılayabilen herkese Belçika vize verilir. Ancak sizden mutlaka gidiş nedeniniz ve kalacağınız süre, bu sürede de kendinizi geçindirebileceğiniz bir banka cüzdanı istenecektir.

Seraing Turist Vizesi

Seraing turist vizesi, c tipi olarak kişilere verilen turistik amaçlarla gerçekleştirilen gezilerde verilir. Bu geziler tamamen eğlence amaçlı olabileceği arkadaş ve aile ziyareti ya da iş gezisi gibi amaçlarla olabilir.

Seraing Vize Başvurusu

Seraing vize başvurusu yapmak için öncelikle Belçika Başkonsolosluğu ya da yetkili vize merkezi tarafından randevu almanız gerekiyor.

Randevunuzda başvuru evraklarınızı ve başvuru ücretinizi vermenizin ardından Seraing vize başvurunuz tamamlanır.

Seraing Vize Evrakları

Seraing vize evrakları temelde; pasaport, nüfus cüzdanı, otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası, nüfus örneği, 2 adet biometrik fotoğraf, banka hesap dökümünüz, başvuru formu ve dilekçeniz şeklindedir. Bu belgelerin yanında gidiş nedeninize ve mesleğinize bağlı olarak sizden başka belgeler de istenecektir.

Seraing Vize Fiyatları / Ücreti

Seraing vize fiyatları / ücreti kısa süreli vizeler için 736 TL, uzun süreli vizeler için ise 1656 TL olarak belirlenmiştir.

Seraing Vizesi Kaç Günde Çıkar

Seraing vizesi kaç günde çıkar; başvurunuzu takiben 7 ila 15 gün arasında başvurunuz sonuçlanır.

Seraing Vizesi Nasıl Alınır

Seraing vizesi nasıl alınır; vize başvurusu belgeleriniz ile Belçika Başkonsolosluğu’na vize talebinde bulunmanız gerekiyor. Başvurunuzun ardından konsolosluk değerlendirmenizi yapar ve vizenizi size iletir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×