Schoten Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Schoten Vize

Belçika Schoten Vize Başvurusu

Belçika’da bulunan Schoten vize işlemleri için konsolosluk üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Schengen vize prosedürü gereğince evrakların düzenlenmesi ve gidilecek bölgenin belirtilmesi şartı vardır. Vize merkezi üzerinden irtibat kurarak, başvuru ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Schoten İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den birçok Avrupa ülkesine gidiş için vize uygulaması bulunmaktadır. Gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Schoten vize başvuru işlemlerinizde konsolosluk üzerinden dilekçe ve formla birlikte bilgi verilmelidir.

Schoten İçin Vize Şartları

3 ay saha geçerli pasaport ile 2 sayfa boş pasaport defteri vize şartları arasındadır. 30. 000 Euro sağlık sigortası teminatıyla, konaklama belgesi, 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğrafta Schoten vize şartları arasında yer almaktadır.

Schoten Turistik Vize

D tipi vize ile C tipi vize başvurularında turistik vize prosedürü uygulanır. 90 günlük ve 180 günlük Schoten ikameti için, vizenizi iş, eğitim, turistik, kültürel gezi, hizmet ve ticari faaliyet üzerinden düzenleyerek teslim alabilirsiniz. Eksik evraklarda vizeniz reddedilmektedir.

Schoten Vize Başvurusu

Schoten vize başvurusu için Belçika konsolosluğu üzerinden 1 adet dilekçe ve 1 adet form doldurmanız gerekmektedir. Başvuru evresinde evrak listesini eksiksiz teslim etmeniz, harç bedelini ödemeniz ve başvuru sonucunu takip etmeniz gerekmektedir. Schoten için vize işlemlerinde, vize başvurusu İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde olabilmektedir.

Schoten Vize Evrakları

3 aylık geçerli pasaport ile 3 aylık hesap dokumanı ve maaş bordrosu ıslak imzalı teslim edilmelidir. Konaklama belgesi, seyahat belgesi ve aile dökümü de vize başvurusu sırasında evraklar arasında bulunmalıdır.

Schoten Vize Fiyatları/ Ücreti

Turistik vize ücretleri 390 TL’dir. 6 ile 12 yaş arasındaki çocukla için 227 TL vize harcı bedeli vardır. Aile birleşmesi vizesinde ücretsiz başvuru yapılabilir. Belçika vatandaşı ve AB vatandaşı olmayan kişilerde 1170 TL ücret ödenmektedir.

Schoten Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schoten vizesi konsolosluğun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 14 iş günü arasında çıkabilmektedir.

Schoten Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvurusu için Belçika konsolosluğu üzerinden eksiksiz evrak ve pasaport ile vize alınması sağlanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×