Romanya Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Romanya Vizesi

Romanya vize istiyor mu sıklıkla sorulmakla birlikte bu konuda pek çok kişi bilgi almak istemektedir. Ancak Romanya ve Türkiye arasındaki vize süreci devam etmekte olup bu bordo pasaportlular için geçerlidir. Diğer pasaport sahiplerinin 90 gün kadar vize almasına gerek bulunmamaktadır.

Romanya vizesi almak için birçok sebep bulunmaktadır. Bunlar uzun süreli vizeler olabileceği gibi kısa süreli bir vize de alabilirsiniz. Ancak bunun için şartları karşılamanız gerekmektedir.

Romanya vizesi alabilmek için öncelikle başvuru yapmanız şarttır. Romanya vize başvurusu yapılırken dikkat edilecek hususlardan biri de evrak yeterliliğidir. Evraklar eksiksiz olmalıdır.

Romanya vizesi evrakları birden fazladır. Ancak vize türüne göre de değişim göstermektedir. Uzun süreli vizelerde çok daha fazla belge istenir iken kısa süreli vizelerde istenen belgeler çok daha erişilebilir belgelerdir. Ayrıntılı bilgiyi Eray Tur üzerinden edinebilmek mümkündür.

Romanya vizesi ücreti ise net değildir. Vize ücretleri sık sık değişim göstermektedir. Uzun süreli vizeler ile kısa süreli vizelerin arasında da fiyat farkı söz konusu olmaktadır.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×