Romanya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Romanya Vizesi

Romanya Vize Formu ve Dilekçe

 

Romanya vize formu ve dilekçe, Romanya vize başvurularında hazırlanması gereken iki evraktır. Vize formu ve vize talep dilekçesinde Romanya seyahatinin ayrıntıları verilir, vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri ayrıntılandırılır.

Romanya Schengen Vize Başvuru Formu

Romanya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Romanya  Vize Başvuru Formu PDF

Romanya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Romanya Vize  Dilekçe Örneği

Romanya Vize Formu ve Dilekçe

Romanya vize formu Romanya dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru sahibinin bilgilerini toplamak amacıyla hazırlanmıştır. Romanya dış temsilcilikleri ve Romanya vize başvuru merkezleri ofislerinden elde edilen başvuru formu çıktısı alınarak doldurulur. Vize başvuru sahibi formu ıslak imza ile onaylar.

Romanya vize talep dilekçesi vize başvuru sahibinin vize türüne göre hazırladığı ve vize talebini Romanya konsolosluklarına ilettiği bir talep dilekçesidir. Romanya seyahat ayrıntıları ve vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerinin özetlendiği dilekçe vize türlerine göre farklı şekillerde hazırlanır.

Romanya Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Romanya vize formu İnternetten çıktısı alınarak doldurulur, vize başvuru sahibi ilgili alanları eksiksiz doldurmalı ve doğru bilgiler vermelidir. Uzman vize danışmanları eşliğinde hazırlanan Romanya vize başvuru formu ıslak imza ile onaylanır. Romanya vize evrakları vize başvuru dosyasına eklenen vize başvuru formu kişisel bilgiler, seyahat bilgileri ve mesleki bilgileri belirten bir resmi evraktır.

Romanya vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Romanya vize talebinde bulunan kişinin bilgileri- Vize başvuru sahibinin kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri başvuru formuna yazılır.
 • Romanya seyahatinde kullanılan geçerli pasaport bilgileri- Pasaport türü ve tarihleri, Pasaportun numarası bildirilmelidir.
 • Romanya vize talebinde bulunan kişinin aile bilgileri- Vize başvuru sahibinin aile birey bilgileri yazılır.
 • Romanya seyahatinin ayrıntıları- Romanya’ya gidiş ve Romanya’dan dönüş tarihleri verilmelidir. Ulaşım ve konaklama bilgileri yazılır.
 • Romanya vize talebinde bulunan kişinin mesleki bilgileri- Vize başvuru sahibinin çalışma durumu ve mesleki bilgileri verilmelidir.
 • Romanya’da konaklanacak otelin bilgileri- Romanya’daki otelin adı ve adresi belirtilmelidir.
 • Romanya’dan davetiye gönderen kişi bilgileri- Romanya’dan davetiye gönderen aile bireyi ya da firma yetkilisinin kişisel bilgileri yazılır.

Roman vize başvuru formu doldurulduktan sonra Romanya vize talep dilekçesi hazırlanarak vize başvuru dosyası vize danışmanları eşliğinde hazırlanır.

Romanya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Romanya vize talep dilekçesi Romanya dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılan bir talep dilekçesidir. Romanya seyahatinin amacına göre belirlenen vize türündeki talebin iletildiği dilekçe vize türüne göre farklı biçimlerde düzenlenmelidir. Vize başvuru merkezlerindeki deneyimli vize uzman danışmanları eşliğinde hazırlanması doğru olacaktır.

Romanya vize talep dilekçesinde şu bilgiler bulunur:

 • Romanya seyahatinin amacı
 • Romanya seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri
 • Romanya seyahati sırasında başka gidilecek ülkeler varsa o ülkelere giriş çıkış tarihleri
 • Romanya seyahatinin ulaşım ve konaklama bilgileri
 • Romanya seyahatinin nasıl finanse edileceğinin bilgileri, sponsor varsa sponsor bilgileri
 • Romanya’dan davetiye gönderen aile bireyi ya da şirket yetkilisinin bilgileri

Romanya ticari vize talep dilekçesi sahibi olunan ya da çalışılan şirket antetli kağıdına yazılır. Şirket bilgileri ve vize başvuru sahibinin şirketteki konumu yazılır. Romanya’da iş yapılacak firmanın bilgileri verilir. Romanya ticari vize talep dilekçesi şirket yetkilisi tarafından onaylanmalıdır.

Romanya vize formu ve vize talep dilekçesi hazırlandıktan sonra Romanya vize ücreti başvuru merkezlerinde ödenerek vize işlemleri hızlıca başlatılır. Vize danışmanlarından vize başvuru sürecinin her adımında destek almak gereklidir.

Romanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/romanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.
ROMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
ROMANYA TİCARİ BELGELER ROMANYA TURİSTİK BELGELER
Romanya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Romanya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Romanya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Romanya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
Romanya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesi Romanya Vize Formu ve Dilekçe 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×