Romanya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Romanya Vizesi

Romanya Vize Reddi ve Çözümü

Romanya vize reddi kararı Romanya dış temsilcilikleri tarafından alınan ve vize başvurusunun vize kriterlerine uygun bulunmadığını gösteren bir karardır. Vize reddi kararı sonrasında vize başvuru sahibinin Romanya’ya girişine izin verilmez.

Romanya Vize Reddi ve Çözümü

Romanya vize reddi kararının en önemli sebebi Romanya vize evrakları konusunda yapılan hatalar ve vize başvuru dosyasında eksik belge bulunmasıdır. Vize başvuru sahipleri vize başvuru merkezlerinden vize evrakları listesine ulaşabilir ve uzman vize danışmanları eşliğinde Romanya vize belgelerini eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlayabilir.

Romanya vize veriyor mu?

Yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri 90 gün kadar muaf kabul edilir. Ancak söz konusu bordo pasaportlar için vize şartları belirtilir ve uygun olanlar elde eder.

Romanya D vizesi kaç günde çıkar?

D vizesi oturum hakkı için değerlendirilir ve ortalama süre 1 – 3 ayı bulabilir. Uzun süreli vize prosedürleri daha zorlayıcı olduğu için süreç diğerlerine nazaran ağır işler.

Romanya vize kolay mı?

Kısa süreli seyahatlerde Romanya vizesi almak zor değil. İlgili belgeler ve harç ödemelerine karşı vize başvurularınız hızlı bir şekilde değerlendirilir.

Vize reddi kararının neden alındığını bilmek vize başvuru sahibinin Romanya vize kriterlerine uygun olup olmadığını belirlemesi açısından önemlidir. Romanya vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılan vize başvurularında hatalar en aza indirilecek ve vize başvuru süreci hızlıca, kolay bir şekilde tamamlanacaktır.

Romanya Vize Reddi Kararının Alınmasının Nedenleri

Romanya vize reddi kararı Romanya dış temsilcilikleri vize bölümünde vize başvuru dosyalarının incelenmesi sonucunda verilmektedir. Vize başvuru sahipleri vize uzman tavsiyeleri doğrultusunda vize başvuru dosyalarını düzenlemeli ve vize kriterlerine uygun olup olmadığını öğrenmelidir.

Romanya vize reddi kararı şu nedenlerle verilir:

  • Romanya vize formu ve Romanya vize talep dilekçesinde yapılan hatalar, çelişkili ve yanlış bilgiler verilmesi
  • Romanya vize başvuru dosyasında eksik evrak bulunması, belgelerdeki bilgilerin yanlış olması ve hatalı şekilde belirtilmesi
  • Romanya seyahatine çıkacak kişinin ülkesine geri döneceğine dair sağlam kanıtlar sunamaması, aile ve iş bağlarının seyahat sonrasında ülkesine döneceğine dair belirti göstermemesi
  • Romanya seyahat sağlık sigorta poliçesinin uygun bedeller ve seyahat sürelerine uygun şekilde düzenlenmemesi
  • Romanya seyahatine çıkacak kişinin adli sicil kaydının temiz olmaması, suç organizasyonlarıyla bağı olması, uyuşturucu bağımlılığı gibi kötü alışkanlıkları olması, Romanya kamu düzenini bozacak eylemlerinin bulunması, daha önce sınır dışı edilmiş olması
  • Romanya seyahatine çıkacak kişinin ağır sağlık sorun bulunması, bulaşıcı hastalığının olması
  • Romanya seyahatinin masraflarını karşılayacak mali gücü bulunmaması, sponsorun finansal yeterliliğinin ve güvencesinin olmaması

Romanya vize başvurusunda bulunan kişiler niteliklerinin Romanya vize kriterlerine uyup uymadığını vize danışmanları ile yapacakları ön görüşmede öğrenebilir ve olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak için gerekli hazırlıkları yapabilir.

Romanya Vize Reddi Kararı Çözümü

Romanya vize reddi kararı Romanya dış temsilcilikleri tarafından alındıktan sonra bir resmi yazı ile vize başvuru sahibine iletilir. Gerekçeli karara vize başvuru sahibi konsolosluğa bir dilekçe yazarak itiraz edebilir, vize reddi kararı kesinleştikten sonra temyize gitme hakkı bulunmaktadır.

Romanya vize reddi kararının ardından daha önce ödenen Romanya vize ücreti bedelleri vize başvuru sahibine iade edilmez. Yeni Romanya vize başvurularında tüm vize harç ücretleri ve vize başvuru hizmet bedelleri yeniden ödenmek durumundadır.

Eraytur vize başvuru merkezlerinde tüm Romanya ve Schengen vize bölgesi ülkelerinin kısa süreli vize işlemleri güvenle tamamlanmaktadır. Ülkemizin her yerinden vize başvuruları vize ofislerimizde ele alınmakta ve hızlıca işlem yapılmaktadır.

Romanya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/romanya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
ROMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
ROMANYA TİCARİ BELGELER ROMANYA TURİSTİK BELGELER
Romanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Romanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Romanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Romanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
Romanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesi Romanya Vize Reddi ve Çözümü 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur.
Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×