Romanya Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Romanya Vizesi

Romanya Aile Birleşimi Vizesi

Romanya aile birleşimi vizesi sahibine Romanya’da belli bir süre oturma izni veren uzun süreli bir vizedir. Aile birleşimi vizesine Romanya vatandaşı ile evlenmiş kişiler veya Romanya’da oturma izni ve çalışma izni bulunan kişilerin aile bireyleri başvuru yapabilir.

Romanya Aile Birleşimi Vizesi

Romanya aile birleşimi vizesine aile bireylerinin her biri Romanya dış temsilciliklerinden vize randevusu alıp bizzat başvuru yapar. Romanya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/romanya-vize-basvuru-merkezleri/ sayesinde vize başvuru dosyaları hazırlanır ve konsolosluk vize randevusu alınır.

Romanya D tipi vize kaç günde çıkar?

D tipi vize sahibi olmak isteyenlere ortalama 3 ay içerisinde yanıt verilecektir. Süre konsoloslukların yoğunluğuna ve de resmi tatillere göre değişiklik gösterir.

Romanya D tipi vize nedir?

Uzun süreli oturma izni olarak bilinir ve 90 günü aşan kalma sınırına karşılık alınması gerekir.

Romanya vatandaşlığı kaç para?

50.000 Euro ve üzerinde olan yatırımlarınız ile vatandaşlık hakkını değerlendirmeye alabilirsiniz.

Uzman vize danışmanları eşliğinde Romanya vize evrakları >> eraytur.com/romanya-vize-evraklari/ vize başvuru dosyası hazırlandıktan sonra vize başvuru sahipleri vize randevusuna katılarak vize bölümü yetkilileri ile görüşür. Bu esnada vize başvuru merkezi uzman vize danışmanları vize başvuru sahibine her türlü desteği sağlayacaktır.

Romanya Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evraklar

Romanya aile birleşimi vizesi için gerekli en güncel evrak listesine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Vize başvuru merkezleri ile iletişime geçilerek aile birleşimi vizesi hakkında tüm merak edilen sorulara yanıt almak mümkündür. Vize uzman danışmanları gerekli hazırlıkları yaparak ve vize başvuru sahibine bilgi vererek vize randevusuna hazırlanmalarını sağlayacaktır.

Romanya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Romanya aile birleşimi vize talebinden bulunan kişinin kimlik belgeleri fotokopileri, nüfus cüzdan kartının renkli fotokopisi ve diğer kimlik kartlarının fotokopileri
 • Romanya vize formu >> eraytur.com/romanya-vize-formu-ve-dilekce/ ve vize talep dilekçesi, doğru bilgilerle hazırlanmalı ve vize uzman desteği alınmalıdır.
 • Romanya seyahatinde kullanılacak geçerli pasaportun aslı ve renkli fotokopileri
 • Romanya vize başvuru dosyasında bulunması gereken 2 adet biyometrik fotoğraf, beyaz arka zeminde çekilmelidir.
 • Romanya vize talebinde bulunan kişinin adli sicil kaydı ve barkotlu vukuatlı nüfus örneği, İnternet üzerinden e-devlet sitesi aracılığı ile alınabilir.
 • Romanya aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunan kişinin gelir belgeleri, banka hesap dökümü, maaş bordroları ve diğer gelir belgeleri
 • Romanya vatandaşı bireyin uluslararası geçerliliği olan doğum belgesi örneği
 • Romanya’da oturma izni bulunan aile bireyinin çalışma ve oturma izni belge örneği
 • Romanya’daki konutun kira kontrat örneği ya da tapu fotokopisi
 • Romanya’daki eşin gelir belgelerinin onaylı örnekleri
 • Romanya’da evlenmiş kişilerin uluslararası geçerliliği olan evlilik belgesi örneği
 • Türkiye’de evlenmiş kişilerin evlenme cüzdanı örneğinin yeminli tercüman ile tercüme edilmiş nüshası
 • Boşanmış kişilerin boşanma ilamı yeminli tercümanca tercüme edilmiş olmalıdır
 • 18 yaşından küçük çocukların Romanya seyahati için ebeveynlerden alınmış izin belgesi, çocukların velayet ve veraset örnekleri

Romanya aile birleşimi vizesi belli bir süre için verilir, bu süre genellikle bir yıldır. Bu sürenin bitiminde vize başvuru sahibi yeniden aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunmak durumundadır. Romanya’da sürekli oturma ve çalışma izni alabilmek için belli koşulları taşımak ve başka bir başvuru süreci yaşanmaktadır. Daha detaylı bilgileri vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür.

Vize başvuru sahipleri Romanya aile birleşimi vize başvuruları konusunda Eraytur deneyimini güvenle yaşarken vizelerine hızlıca ve kolaylıkla kavuşurlar.

Romanya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/romanya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×