Romanya Vize Ücreti - Eraytur
Romanya Vizesi

Romanya Vize Ücreti

Romanya vize ücreti Romanya dış temsilciliklerine ödenen vize harç ücretlerinden ve vize başvuru merkezi aracılık ve hizmet bedellerinden oluşur. Euro olarak belirlenen vize harç ücreti nakit olarak Romanya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/romanya-vize-basvuru-merkezleri/ ofislerinde ödenebilir. Vize başvuru merkezi hizmet ve aracılık ücretleri Euro üzerinden Türk lirası olarak ödenebilir.

Romanya Vize Ücreti

Romanya vize ücreti 2023 bedelleri şu şekilde belirlenmiştir:

Romanya vize ücreti nereye ödenir?

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından belirlenen bankaları öğrenmeli ve bunun üzerine harç ödemelerine geçmelisiniz.

Romanya vizesi için neler gerekli?

Pasaport başı çeker ve başvuru formu, taahhütname, kimlik ile şahsi dilekçe gibi evraklar üzerinden başvuruya yer verilir.

Romanya vize başvurusu nasıl yapılır?

Vize danışma merkezleri ya da Konsolosluk bünyesinde başvurunuzu yapmanız ve sonuca göre seyahate yön vermeniz gerekir.

 • Romanya Turistik vize harç ücreti
80 Euro
 • Romanya Ticari vize harç ücreti
80 Euro
 • Romanya Aile-Arkadaş ziyareti vize harç ücreti
80 Euro
 • Romanya Transit vize harç ücreti
80 Euro
 • Romanya Öğrenci vize harç ücreti
80 Euro
 • Romanya Şoför vize harç ücreti
80 Euro
 • Romanya Çalışma vizesi harç ücreti
200 Euro
 • 0-6 yaş arası Romanya vize harç ücreti
Bedelsiz
 • 6-12 yaş arası Romanya vize harç ücreti
40 Euro
Romanya vize ücreti vize harç bedellerine vize başvuru merkezi aracılık ve hizmet bedelleri eklenmelidir. Vize başvuru sahipleri vize ücretlerini Türk lirası olarak hesaplamak adına güncel döviz kurlarını takip etmelidir. Vize ücreti ödendi dekontu Romanya vize evrakları >> eraytur.com/romanya-vize-evraklari/ başvuru dosyasına eklendikten sonra vize başvuru işlemleri başlatılabilir.

Romanya Vize Ücreti Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar

Romanya vize ücreti bedelleri vize başvuru merkezlerinde tahsil edilebilmektedir. Vize başvuru sahipleri uzman vize danışmanı desteğinde vize başvuru dosyasını oluşturarak vize işlemlerini kolayca başlatabilirler.

Romanya vize ücreti hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar şöyledir:

 • Romanya vize ücretleri başka kişilere satılamaz ve devredilemez.
 • Romanya vize ücretleri sadece Romanya vizeleri için kullanılır.
 • Romanya vize ücretleri sadece talep edilen vize türü için geçerlidir.
 • Romanya vize reddi >> eraytur.com/romanya-vize-reddi/ kararından sonra ödenen vize ücretleri geri iade edilemez.
 • Romanya vize başvuruları tekrarlandığında vize ücretleri yeniden ödenir.

Romanya vize başvuru sahipleri zaman ve para kaybına uğramamak adına vize başvuru merkezlerinde yetkili vize danışmanları denetiminde vize işlemlerini gerçekleştirmelidir. Güncel Romanya vize ücreti bedellerine vize başvuru merkezleri müşteri temsilcilerinden ulaşmak mümkündür.

Eraytur vize işlem merkezi Gaziantep-Ankara vize ofislerinde güvenle işlem yapabileceğiniz Romanya ve Schengen vize bölgesi ülkelerinin vize işlemlerini süratle ve doğru bir şekilde tamamlamaktadır.

Romanya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/romanya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Romanya Vize Ücreti
Romanya vize ücreti, gri, yeşil, bordo ve siyah pasaport için 6 yaş üstü vatandaşlara 60 Eurodur. Romanya vize başvurusu, Romanya konsolosluğu üzerinden yapılırken ödenecek harç bedeliyle birlikte, konsolosluk harcının da ödenmesi gerekmektedir. Gidiş ve dönüş tarihleriyle, vize için gerekli olan belgelerin eksiksiz verilmesi şartı bulunmaktadır.
Romanya Turistik Vize Nasıl Alınır?
Romanya turistik vize başvurusu için D vize tipi veya C vize tipi koşullarına uygun belge düzenlemelerinin yapılması gerekmektedir. Vize işlemlerinde, gerekli olan evrakların eksiksiz verilmesiyle 90 gün ile 180 gün yurtdışına çıkış nedeni, iş, ticaret, eğitim, kültürel gezi ve ziyaret amaçlarıyla olabilmektedir.
Romanya Vize İstiyor Mu 2020?
Romanya vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Gidiş koşullarında, ülkenin sağlık sigortası, vize harç bedeli, sabıka kaydı ve rezervasyon belgelerinin de evrak listesinde yer aldığı başvuru şartları bulunmaktadır.
Romanya Pasaport Fiyatları
Romanya 6 aylık pasaport ücreti olarak konsolosluk üzerinden belirlenen fiyat 42, 16 Euro’dur. Ücret 1 yıllık olduğu takdirde fiyatta değişiklikleri kapsayacaktır. Vize başvurusuyla birlikte, vize harcı ve bedeli de eklenerek, 120 Euro bedel ödemeniz gerekmektedir.
Romanya Vize Başvurusu Ne Zaman Çıkar?
Romanya vize başvurusu çıkma tarihleri, konsolosluğun yoğunluğuna göre değişecektir. Vize başvurusundan sonra 5 iş günü ile 15 iş gününe kadar vize çıkabilir. Konsolosluk vize başvuru işlemleri sırasında eksiksiz evrak teslim edilmelidir.
Romanya Vizesi Nasıl Alınır?
Romanya vizesi almak için Konsolosluk üzerinden Romanya’ya gidiş nedeniniz, D tipi vize ve C tipi vize şartlarına göre dilekçe ile bildirilmelidir. Konsolosluğun istediği belgelerle birlikte verilmelidir.
E Vize Romanya Nedir?
Romanya E vize üzerinden online olarak vize başvuru işlemlerinizi yapmanızı ve takip etmenizi sağlamaktadır. Vize başvurularınızın online alandan takip edilmesi için konsolosluk resmi adresinden online işlem yapabilirsiniz.
Romanya Vize Ücreti

Romanya vize ücreti ikiye ayrılmaktadır. Uzun süreli bir vize başvurusu yapacaksanız 120 Euro gibi bir ücret söz konusu iken kısa süreli yani turistik olarak nitelendirilen vize için 60 Euro istenmektedir.

Romanya turist vizesi en çok tercih edilen Romanya vizesi olmaktadır. Turistik olarak gidilecek pek çok yeri olması ve ekonomik olarak da uygun maliyete sahip olması nedeni ile tatil severlerin ilk tercihlerinden olmaktadır.

Ancak bunun dışında Romanya’ya çalışmak için gidenler de vardır. Romanya çalışma vizesi alarak gidebilmek mümkündür. Bu vize uzun süreli vizedir.

Son zamanlarda Romanya vizesi kalktı dense de bu doğru değildir. Diğer pasaportlar için 90 günlük bir izin olsa da bordo pasaporta sahip herkes kısa süreli veya uzun süreli vize almak zorundadır. Tatil için genellikle kısa süreli vize tercih edilmektedir.

Romanya vize istiyor mu 2020 yılında da günümüzde de hala sorulmaktadır ancak bu durum söz konusu değildir. Vize almanız gerekir.

Romanya vizesi nasıl alınır ve nereden alınır gibi sorular da Romanya’ya vize almak isteyen ancak ilk kez vize alacakların sorularından biridir. Öncelikle belgeleri toplamanız ve dosya haline getirmeniz gerekmektedir.

Peki Romanya vizesi için geçerli evraklar nedir sorusunu da sormak gerekmektedir. Romanya vizesi alabilmek için vize türüne göre evrakları toplamalısınız. Ancak her durumda gereken evraklar da vardır. Bunlar pasaport, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası gibi belgeler olmaktadır.

Romanya vizesi başvurularının ardından bir veya en fazla iki hafta beklemeniz sonucunda bu süreç içerisinde sonuçlanacaktır. Romanya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı ise en fazla 15 gündür.

ROMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
ROMANYA TİCARİ BELGELER ROMANYA TURİSTİK BELGELER
Romanya Vize Ücreti 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Romanya Vize Ücreti 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Romanya Vize Ücreti 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Romanya Vize Ücreti 1 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
Romanya Vize Ücreti 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesi Romanya Vize Ücreti 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur.
Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×