Mons Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Mons Vize

Belçika Mons Vize Başvurusu

Mons, Belçika içerisinde bulunan mimari açıdan büyük bir zenginlik taşıyan şehirlerden biridir. Başkent Brüksel’in güneybatı kısmına düşen Mons, tarihi yapısı ile ziyaret edenleri başka bir dünyaya taşımaktadır. 2015’te Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilen Mons, turistik ziyaretlerin en bilindik merkezlerinden biridir. Belçika vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi yazımızda.

Mons İçin Vize Gerekli Mi?

Mons şehrine ve Belçika şehrine giriş için Türk vatandaşlar, kalış süresine göre vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Özellikle Bordo pasaport sahipleri vize alma zorunluluğuna sahipken, Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahipleri belirli bir süreyi geçmemek şartı ile Belçika içerisinde seyahat edebilmektedir.

Mons İçin Vize Şartları

Mons vize almak için Belçika Konsolosluğu ya da Belçika Büyükelçiliği tarafından ilan edilen şartların yerine getirilmesi önemlidir.

Vize almak için randevu alan kişiler vize türüne göre belgelerin toplanması, vize harcının yatırılması ve Belçika dış temsilciliklerinde yapılan mülakatın yapılması gerekmektedir.

Mons Turist Vizesi

Mons vize kapsamında 90 gün ve daha az kalışların ifade edildiği ziyaretler için Schengen vizesi kapsamında C tipi turist vizesi verilmektedir. Bu vize Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için zorunluyken diğer pasaport sahipleri için gerekli değildir.

Mons Vize Başvurusu

Mons vize başvurusu yapan kişiler, vize işlemleri öncesinde hangi türde vizeye başvurması gerektiğini çok iyi araştırmalı ve bu doğrultuda randevu almalıdır. Aynı zamanda, vize formunun eksiksiz doldurulması da oldukça önemlidir.

Mons Vize Evrakları

Mons vizesi için istenen belgeler, vize türüne göre iş anlaşması, çalışma durumu, okul kabul belgesi ve benzer şekilde değişiklik gösterebilmektedir.

Mons Vize Fiyatları / Ücreti

Mons vize işlemleri için talep edilen fiyatlar vize türüne göre ya da vizeye başvuran kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda, Belçika yetişkinlerde 390 TL talep etmektedir.

Mons Vizesi Kaç Günde Çıkar

Mons vizesi almak için gerekli belgelerin teslimi ve mülakat sonrası 7 ile 15 iş günü süresinde bir bekleme gerekmektedir.

Mons Vizesi Nasıl Alınır

Mons ve Belçika vizesi hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, tüm soru işaretlerinizi giderebilirisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×