Mechelen Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Mechelen Vize

Belçika Mechelen Vize Başvurusu

Mechelen, Belçika içerisinde bulunan Brüksel’e olan yakınlığı ve mimari güzellikleri ile tanınan bir şehirdir. İçerisinde bulunan meydanlar, Saray, Katedral ve eski evleri ile gezenlere tarihten yeni bir kapı açarak, şehirde keyifli anlar geçirmenizi sağlamaktadır. Tarihi güzellikler sayesinde turistik amaçlarla gidişlerin yoğun olduğu şehre nasıl vize alındığı, nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konulardaki detaylar yazımızda!

Mechelen İçin Vize Gerekli Mi?

Mechelen, Belçika içerisinde bulunan şehirlerden biri olarak giriş çıkışlarda vize olması zorunludur. Bordo pasaport sahipleri, ister turistik amaçlarla isterse de eğitim amacı ile gitsin vize alma zorunluluğuna tabi iken yeşil ve gri pasaport sahipleri 90 günü geçmemek kaydı ile vizeden muaftır.

Mechelen İçin Vize Şartları

Mechelen vize almak için gerekli olan vize şartları, vize türüne göre değişiklik gösterdiği için vize almak isteyen kişiler başvurduğu türe göre hangi evrakları toplaması gerektiğini öğrenmelidir.

Mechelen Turist Vizesi

Mechelen vize işlemleri kapsamında kısa zamanlı 90 günün altında geçmeyen kalışlarda C tipi turist vizesi alma zorunluluğu vardır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahipleri için zorunlu olan bu vize türü Gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri için zorunlu değildir.

Mechelen Vize Başvurusu

Mechelen vize başvurusu için yapılması gereken ilk adım vize türüne göre randevu alınması ardından belgelerin temini ile mülakata girilmesi gerekmektedir.

Mechelen Vize Evrakları

Mechelen şehrine giriş ve çıkışlarda gerekli olan vize evraklarını toplamak vize almak açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, vize türüne göre gerekli olan sağlık sigortasından, davetiyeye kadar tüm evrakların eksiksiz bir şekilde toplanması gerekmektedir.

Mechelen Vize Fiyatları / Ücreti

Mechelen vize almak için Türkiye Cumhuriyeti içerisinde faaliyet gösteren Belçika dış temsilciliklerinin 2021 yılı için belirlediği yetişkin vize harcı 390 TL şeklindedir.

Mechelen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Belçika vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından vizenin sonuçlanması 7 ile 15 gün arasında olmaktadır.

Mechelen Vizesi Nasıl Alınır

Mechelen vizesi için tüm bilgiler, tavsiye ve aklınıza takılan sorularınız sorumak için iletişim adreslerinizden istediğiniz anda ulaşabilirsiniz. .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×