Liege Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Liege Vize

Belçika Liege Vize Başvurusu

Liege, Belçika’nın Valonya bölgesinde yer almaktadır. Belçika konsolosluğuna bağlı vize işlemlerinde, konsolosluk üzerinden başvurularda Schengen vize prosedürü de uygulanır. Türkiye’de vize merkezi ile irtibat kurarak sürecin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Liege İçin Vize Gerekli Mi?

Liege Belçika’nın Güneyinde yer alan şehir kuruluşlarından biridir. Turistik ve gezi amaçlı gidilebilen bu bölgede, Belçika vize prosedürü işlenmektedir. Vize işlemlerinde eksiksiz evrak ve başvuru şartlarında gidiş nedeninizi belirten dilekçe verilmesi şartı vardır. Başvurunuzu konsolosluk üzerinden turistik, iş, eğitim, ticari, ziyaret ve aile birleşimi olarak yapabilirsiniz.

Liege İçin Vize Şartları

Liege vize şartları prosedüründe, İngilizce, Fransızca ve Almanca diliyle form ve dilekçe doldurulması şartı bulunmaktadır. Aynı zamanda pasaport üzerinde 2 sayfa boş olmalıdır.

Gri, yeşil, siyah ve bordo pasaportla birlikte 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ödenmesi gerekmektedir.

Liege Turistik Vize

Turistik vize başvurusu için D tipi 180 günlük ve C tipi 90 günlük vize işlemleri kayda alınır. Vize tipine göre dilekçenizin de aynı şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Vize başvurunuzda ülkeye gidiş nedeninizi belirtmekle birlikte, gidiş dönüş tarihlerini, uçak ve otel rezervasyonlarını da bildirmeniz gerekmektedir.

Liege Vize Başvurusu

Vize başvurusu için Belçika konsolosluğuna giderek, dilekçe ve form doldurmanız gerekmektedir. Eğitim, iş, ticaret ve ziyaret amaçlı çıkışlarınızla birlikte vize harcı, sağlık sigortası teminatı ve rezervasyon belgelerinizi yanınızda götürmelisiniz. Vize başvurunuzun iptal edilmemesi için evraklarınızın eksiksiz ve prosedüre uygun olması gerekmektedir.

Liege Vize Evrakları

Tam vukuatlı nüfus kaydı, 3 aylık aktif hesap kartı dokumanı, 3 aylık maaş bordrosu, eğitim, iş ve ticaret için ek belgeler, evlilik cüzdanı, pasaport ve 2 biyometrik fotoğraf ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Liege Vize Fiyatları/ Ücreti

Liege bölgesine gitmek için vize harcının ödenmesi şartı vardır. 390 tl yetişkinler için ticari, turistik, eğitim ve ziyaret harç bedelidir. Çocuklar için 12 yaş ile 6 yaş arası 277 TL ödenmesi gerekir.

Liege Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Liege vize başvurunuzun sonuçlanması için 7 iş günü ile 15 iş günü uygun görülmüştür.

Liege Vizesi Nasıl Alınır?

Liege vizesi için Türkiye’de bulunan Belçika konsolosluğuna başvuru yaparak, süreci prosedüre uygun tamamlamanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×