Leuven Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Leuven Vize

Belçika Leuven Vize Başvurusu

Leuven, Belçika ortasında yer alan ve en önemli üniversitelerin bulunduğu önemli ve tarihi bir şehirdir. Şehir kütüphanesi, tarihi geçmişi ve büyük bir üniversiteye ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Şehre girişler için eğitim ve turistik amaçlar daha çok ön plana çıkarken, Bordo sahibi Türk vatandaşlar vize alma zorunluluğu taşımaktadır.

Leuven İçin Vize Gerekli Mi?

Leuven şehrine gitmek için Türkiye vatandaşları olarak Bordo pasaport sahiplerinin hem 90 günü geçmeyen turistik ziyaretlerde hem de 90 günü aşan uzun süreli ziyaretlerde vize alması gerekirken, Gri ve Yeşil pasaport sahipleri 90 günü aşan ziyaretlerde, siyah pasaport sahipleri ise 180 günü aşan ziyaretlerde vize alma zorunluluğu bulundurmaktadır.

Leuven İçin Vize Şartları

Leuven vize almak için Belçika dış temsilcilikleri tarafından belirlenen belgeler ve koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Vize almak isteyen kişiler öncesinde hangi amaçlarla vize almak istiyorsa ona uygun olan vize türü için randevu almalıdır.

Leuven Turist Vizesi

Leuven vize türleri arasından biri olan turist vizesi için 90 günün altında gezileri içerdiği için pasaport türü Bordo olan kişiler için zorunluluktur. Belçika dış temsilciliklerinin belirlediği belgeler ve vize işlemleri yapılmalıdır.

Leuven Vize Başvurusu

Belçika vize işlemleri kapsamında vize başvurusu Belçika dış temsilcilikleri ya da aracı kurum olarak görev verilen vize merkezlerine yapılmaktadır.

Leuven Vize Evrakları

Leuven vizesi için gerekli olan belgeler, başvuru sahibinin her vize türünde bulundurması gereken pasaport, vize başvuru formu, seyahat belgeleri, nüfus cüzdanı vb. şeklinde olduğu gibi vize türüne göre özel olarak istenen çalışma durumu, iş anlaşması gibi belgeler olarak çeşitlenmektedir.

Leuven Vize Fiyatları / Ücreti

Leuven vize fiyatı olarak belirlenen ücretler, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. İstenen ücret yetişkinler için 390 TL olarak belirlenirken, her yıl değişebilmektedir.

Leuven Vizesi Kaç Günde Çıkar

Leuven vizesi için gerekli belgeler tamamlanmasının ardından mülakat yapılarak 7 ile 15 gün arasında sonuca bağlanmaktadır.

Leuven Vizesi Nasıl Alınır

Leuven vizesi için detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişim numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×