Kortrijk Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Kortrijk Vize

Belçika Kortrijk Vize Başvurusu

Kortrijk, Belçika ve Fransa sınırı arasında yer alan hem küçük hem de tarihi açıdan önemli bir şehir olarak büyük değer görmektedir. Kortrijk, keten ve tekstil üretiminde büyük bir hizmet veren şehir olarak Belçika’nın en çok merak edilen şehirlerinden biridir. Şehir’de bulunan köprü ve tarihi mekanlar ile hem gezi hem de ticari faaliyetlerle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kortrijk vize ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Kortrijk İçin Vize Gerekli Mi?

Kortrijk, Belçika içerisinde bulunan bir şehir olması nedeni ile giriş çıkışlarda vize bulunması gerekmektedir. Kişiler, Kortrijk içerisinde seyahat etmek için gidiş sebebine uygun olan vize türüne başvuru yapması gerekmektedir.

Kortrijk İçin Vize Şartları

Kortrijk vize başvurularında gerekli şartların sağlanması, vize alımında Belçika dış temsilciliklerinin ikna edilmesi için önemlidir. Bu şartlar, gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde iletilmesi,  vize harcının ödenmesi ve randevu sırasında mülakata girilmesi şeklinde sıralanmaktadır.

Kortrijk Turist Vizesi

Kortrijk vize türleri arasında yer alan turist vizesi Türk vatandaşları arasında Bordo pasaport sahipleri için zorunludur. Bu noktada, bordo pasaport sahibi kişiler, gerekli belgeler ile birlikte Belçika dış temsilciliklerine ya da Belçika dış temsilcilikleri tarafından görevlendirilen vize merkezlerine başvuru yapmalıdır. .

Kortrijk Vize Başvurusu

Kortrijk vize başvurusu sırasında en önemli konulardan biri kişilerin Belçika Büyükelçiliği ve Belçika Konsolosluğu’ndan vize türüne göre randevu alınmalıdır. Randevu sırasında ise gerekli evrakların teslimi gerekmektedir.

Kortrijk Vize Evrakları

Kortrijk vizesi için gerekli olan evraklar pasaport (en az iki sayfası boş geçerli süresi olan), kimlik kartı, vize başvuru formu ve ekonomik durumu belirten belgeler şeklinde sıralanmaktadır.  

Kortrijk Vize Fiyatları / Ücreti

Kortrijk vize işlemleri için gerekli olan belgelerin temini sonrasında 390 TL olan vize harcı ödenmektedir.

Kortrijk Vizesi Kaç Günde Çıkar

Belçika vize almak için gerekli olan tüm işlemler yerine getirildikten sonra 7-15 gün arasında vize sonucu gelmektedir.

Kortrijk Vizesi Nasıl Alınır

Kortrijk vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim adreslerimizden ulaşabilir, tüm sorularınız sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×