Hasselt Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Hasselt Vize

Belçika Hasselt Vize Başvurusu

Hasselt, gelişmiş şehir yapısı sayesinde Belçika içerisinde birçok kültürel ve sportif etkinliklerin yapılması amacı ile tercih edilen şehirdir. Şehir içerisinde bulunan Ethias Arena’da birçok farklı etkinlik düzenlenerek, şehir daha etkili ve ilgi çekici bir hale gelmektedir. Daha çok kültürel ve sportif amaçlarla gidenlerin yoğunlukta olduğu Hasselt için vize alımının nasıl olduğu konusunda tüm merak edilenler yazımızda!

Hasselt İçin Vize Gerekli Mi?

Hasselt Belçika içerisinde konumlanmış şehirlerden biri olarak Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesinde yer almaktadır. Bu nedenle Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlar ülkeye ve şehre giriş çıkışlarda girişinin resmi olduğunu kanıtlayan bir vize belgesi göstermek zorundadır.

Hasselt İçin Vize Şartları

Hasselt vize işlemleri için gerekli olan belgelerlin toplanması, başvurunun yapılması ve vize harcının ödenmesi halinde Belçika vizesi verilmektedir.

Ancak vize şartları arasında Belçika içerisinde suç işlenmiş olmaması ya da daha önce ülkeden ihraç edilme olmaması gibi durumlarda şart olarak koyulmuştur.

Hasselt Turist Vizesi

Hasselt vize işlemleri arasında yer alan turist vizesi için gerekli olan pasaport, gidiş ve geliş biletleri, kalış süresi için kalacak yer rezervasyonu ve sağlık sigortası gibi belgelerin sunulması gerekmektedir.

Hasselt Vize Başvurusu

Hasselt vize başvurusu sırasında gerekli belgelerlin eksisiz ve doğru olması gerekmektedir. Belçika Büyükelçiliği tarafından kontrol edilen belgelerde yanlışlık ve eksiklik olması durumunda vize verilmez.

Hasselt Vize Evrakları

Hasselt vize almak için sunulması gereken evraklar, vize türüne göre değişiklik gösterdiğinden, vize başvurusu yapan kişiler hangi belgenin teslim edilmesi gerektiğini iyi araştırmalıdır.

Hasselt Vize Fiyatları / Ücreti

Hasselt vize işlemlerinde Belçika dış temsilcilikleri tarafından talep edilen vize harcı ücreti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yetişkin kategorisinde olan kişiler için 390 TL şeklindedir.

Hasselt Vizesi Kaç Günde Çıkar

Belçika vize işlemleri için Belçika dış temsilcilikleri tarafından belirlenen resmi süre 7 ile 15 iş günü arasındadır.

Hasselt Vizesi Nasıl Alınır

Hasselt vize alma sürecinde aklınıza takılan soruları ve işlemler hakkında tüm merak edilenleri hemen iletişime gererek sorabilirsiniz. .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×