Gent Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Gent Vize

Belçika Gent Vize Başvurusu

Belçika’da Flaman bölgesinde bulunan Gent, doğu bölgesinde yer almaktadır. Belçika vize işlemleri yapılarak, ülkeye giriş yapıldıktan sonra Gent’e yolculuk yapabilirsiniz. Türkiye’de vize merkezi ile irtibat kurarak, evrak düzenleme ve rezervasyon işlemlerinde, sürecin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Gent İçin Vize Gerekli Mi?

Belçika Avrupa’da Schengen ülkeleri arasında bulunmaktadır. Avrupa Birliği prosedürüne göre vize işlemleri yapılarak, ülkeye turistik, iş, eğitim ve ticari faaliyet amaçlı giriş yapılabilmektedir.

Ziyaret, sağlık ve aile birleşenleri için de Gent vize işlemlerinin prosedüre uygun yerine getirilmesi şartı vardır.

Gent İçin Vize Şartları

Vize şartlarında, form ve dilekçenin İngilizce, Almanya veya Fransızca olarak doldurulması gerekmektedir. Gent vize işlemleriniz için aynı zamanda en az 2 sayfası boş, gri, yeşil, bordo ve siyah pasaportla başvuru yapılabilmektedir.

Gent Turistik Vize

Gent turistik vize başvurusu için 90 günlük C tipi vize ve 180 günlük D tipi vize başvurusu yapılabilmektedir. Vize işlemlerinde, eğitim, tatil, iş ve ticari faaliyet alanına göre ayrıca gerekli belgelerin düzenlenmesi gerekmektedir.

Gent Vize Başvurusu

Vize başvurusu için Belçika konsolosluğuna bir adet dilekçe ve bir adet formla birlikte eksiksiz evrak teslimi yapılmalıdır. Evrak listesinde bulunan ıslak imza ve damgaların da kısa tarihli atılması gerekir. 3 aylık pasaport düzenlemesiyle Gent şehrine giriş yapabilirsiniz. Başvuru sırasında vize harcı ve konsolosluk hizmet bedelinin de ödenmesi gerekmektedir.

Gent Vize Evrakları

3 aylık maaş bordrosu ile tam vukuatlı aile dokumanı, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı bedeli ve 3 aylık aktif kullanılan hesap dokumanı da dilekçeyle birlikte teslim edilmelidir.

Gent Vize Fiyatları/ Ücreti

Gent vize harç bedeli olarak yetişkinler için 390 TL, ticari, turistik ve eğitim amacı çıkışlar için geçerlidir. 6 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için 277 TL harç bedeli konsolosluğa dekontla birlikte teslim edilir.

Gent Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gent vizesi 7 iş günü ile 15 iş günü içerisinde çıkmaktadır, resmi tatillere göre değişebilmektedir.

Gent Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika bölgesinde bulunan Gent için Belçika konsolosluğuna başvuru yapılarak vize alınabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×