Fransa Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Fransa Vizesi

Fransa Vize Reddi ve Çözümü

Fransa vize reddi, vize başvurularının uygun bulunmaması anlamına gelmektedir. Vize reddi kararı Fransa dış temsilcilikleri, Büyükelçilik ve Başkonsolosluğu tarafından alınır ve resmi bir yazı ile vize başvurusunda bulunan kimsenin belirtmiş olduğu iletişim adresine gönderilir.

Vize reddi kararı sonrasında vize başvurusunda bulunan kimselerin Fransa’ya ve Schengen vize bölgesi ülkelerine girişine izin verilmez.

Fransa vize reddi kararı titiz bir değerlendirme sonrası, Fransa dış temsilcilikleri vize bölümünce verilmektedir. Değerlendirmede Schengen vize bölgesi vize kriterleri temel alınır ve vize başvuru dosyasının bu kriterlere uygunluğu kontrol edilir.

Fransa vize reddi kararının verilmesinde belirleyici kriterlerin başında vize başvuru dosyasındaki eksiklikler ve hatalar, vize başvurusunda bulunan kişinin finansal yetersizliği ve güvenlik sorunları gelmektedir.

Fransa vize başvurularının vize başvuru merkezlerinde düzenlenmesi ve Fransa dış temsilcilikleri ile etkili koordinasyon vize reddi kararının önüne geçmek için en sağlıklı yoldur. Global Visa Services Fransa başvuru merkezleri 30 yıla yaklaşan deneyimi ile en etkili vize başvurularının yapıldığı adrestir.

Fransa Vize Reddi Kararının Nedenleri

Fransa vize reddi kararı nitelikli ve özenli bir incelemeden sonra verilir. Fransa dış temsilcilikleri vize bölümleri kendilerine ulaşan vize başvuru dosyalarını değerlendirir ve olumlu ya da olumsuz bir karara varır. Vize başvuru dosyaları Schengen vize prosedürlerine göre değerlendirilir.

Fransa vize reddi kararı verilmesinde şu nedenler rol oynamaktadır:

  • Vize başvuru dosyasında hatalar ve eksiklikler- Fransa vize formu ve dilekçesinin düzgün verilmemesi, vize türünde istenen belgelerin eksik ve hatalı olması
  • Uygun vize türü talep edilmemesi- Seyahat amacına göre vize türü talebinde bulunmak gerekir.
  • Vize başvurusu yapan kişinin mali gücünün yeterli olmaması- Banka hesap bakiyesi yeterli olmalıdır, kişilerin düzenli maaşı olması ve mal varlığının seyahat masraflarını karşılayacak nicelikte bulunması olumludur.
  • Vize başvurusunda bulunan şahsın ülkesine geri döneceğine dair kanaat oluşmaması- Vize başvuru sahibinin ülkesine döneceğine dair sağlam kanıtlar olmalıdır. Düzenli bir iş, kariyer ve aile bağları bulunmalıdır.
  • Seyahat sağlık sigortası ve sağlık raporundaki uygunsuzluk- Seyahat sağlık sigortası en az 30.000 Euro bedelli olmalıdır, sağlık raporunda kişinin ağır psikolojik ve fiziksel rahatsızlığı olmadığı tescil edilmelidir. Bulaşıcı hastalık bulunmamalıdır.
  • Güvenlik endişeleri- Ağır suçlara karışmış, suç organizasyonlarıyla bağı olan kişilerin başvuruları reddedilir. Kamu düzenini tehdit edebilecek kişiler, insanlığa karşı suç işlemiş şahıslar Schengen vize bölgesi ülkelerine alınmazlar. Uyuşturucu bağımlısı, insan kaçakçısı olan kişiler için vize reddi kararı verilir.

Zaman zaman Fransa vize reddi 2023 yılı içinde söz konusu olabilmektedir. Bunun nedenleri söz konusudur. Fransa vizesi 2023 başvurusunu yaptıktan sonra amaca uygun olmayan evrakların sunulması halinde olumsuz bir yanıtla karşı karşıya kalmanız ihtimallerin içindedir.

Bunun yanı sıra özellikle tanımlanmış ve konsolosluk tarafından istenen evrakların eksik olması halinde de Fransa vize reddi 2023 senesinde karşınıza çıkmış olacaktır.

Son olarak finans belgelerinden bahsetmek lazım. Yeterli miktarda paranın hesapta bulunmaması, sürecin sizin açınızdan olumsuz bir biçimde sonlanması demektir. Fransa vizesi 2023 yılı başvurularını yapacak olan Türk vatandaşlarının işte bunların tümüne azami derecede dikkat etmesi şarttır.

Fransa Vize Reddi Kararı Çözümü

Fransa vize reddi kararının vize başvuru sahibine bildirilmesinin ardından yazıda belirtilen tarihe kadar itiraz edebilme hakkı mevcuttur. İtirazda bir sonuç alınamazsa Fransa dış temsilciliklerinin vize reddi kararı temyize götürülebilir.

Fransa vize reddi kararı sonucu vize başvuru sahipleri Fransa vize ücreti ödemelerini geri alamazlar. Konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri her yeni vize başvurusunda yeniden ödenmek durumundadır.

Fransa Büyükelçiliği İnternet Sayfası >> tr.ambafrance.org/-Turkce-

Fransa vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/fransa-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×