Fransa Çalışma İzni: (Çalışma Vizesi) - Eraytur
Fransa Vizesi

Fransa Çalışma İzni: (Çalışma Vizesi)

Fransa çalışma vizesi 2023 senesi kuralları çok açıktır. Buna göre Türk vatandaşlarının kesinlikle burada açık adresi bulunan bir şirketle iletişim kurması, bu noktada sözleşme imzalaması şarttır. Çalışma bakanlığının ilgili iznin verilmesi konusunda tam yetkili olduğunu unutmamak gerekiyor.

Fransa Çalışma Vizesi 2023

Genellikle Fransa çalışma vizesi 2023 yılı başvurularının ardından tanımlanmış iznin süresi farklılık göstermekle beraber 1 senedir. Bunun daha farklı türleri de söz konusudur.

Örneğin isteyen kişiler 90 günden kısa olacak şekilde ilgili vizeyi alabilirler. Bu noktada prosedürler aynı olmakla beraber daha sınırlı sayıda belgenin verilmesi gerekiyor.

Bu sayede süreç biterken, tanınmış olan çalışma izni sayesinde bu ülkede belli bir süre boyunca kalabilirsiniz. Uzatmak isteyenlerin yine farklı evraklar üzerinden işlemlerini yapmaları gerekmekte.

Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Çalışmak için Fransa’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, tanımlanmış olan özel prosedüre göre hareket etmek zorundadırlar. Yine birtakım belgelerin öne çıkmış olduğunu görmekteyiz. Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar şöyledir;

  • Fransa vizesi 2023 yılı başvurularında istenen ilk belge her zaman pasaport olmaktadır. Bunda aranılan bazı koşullar söz konusudur. Örneğin son 10 yılda çıkarılmış olması gerekiyor. Ayrıca 3 aylık geçerlilik kriteri de mevcuttur. Aksi halde yapılacak başvuruların kabul edilemeyeceğini bilmek lazım.
  • Bunun yanı sıra 2 tane fotoğraf olmalıdır ve bunların 3.5 x 4.5 mm ölçülerine sahip olması temel bir kural olarak konsolosluk tarafından ifade edilmiştir.
  • Fransa Vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilecek olan bazı hususların bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Bunların başında ise çalışmayla alakalı detayların belirtilmesi, kişisel bilgiler ve tarih alanları gelmektedir.
  • Fransa sınırları içerisinde nerede çalışılacağının ifade edilmesi, sunulacak olan resmi evrakla mümkündür. Hem şirketin adı hem de hangi pozisyonda olunacağı belirtilmelidir. İlgili evrakı alabilmek için mutlaka işletme ile görüşme yapmak, durumu açıklamak şarttır.
  • Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar arasında kesinlikle detaylı bir özgeçmişin bulunması mühimdir.
  • Çalışma bakanlığı tarafından onaylanmış olan iş sözleşmesinin sunulmasıyla süreç sona erer.

Fransa Oturum Ve Çalışma İzni; Nedir?

Oturum ve çalışma izni sağlamak isteyen şahıslar başvurularını yaparak Fransa oturum ve çalışma izni alabilirler.

Fransa Oturum Ve Çalışma İzni; Kaç Günlük Alınabilir?

En fazla 6 aylık ya da 1 yıllık olarak alınmaktadır.

Fransa Oturum Ve Çalışma İzni; Nereye Başvurulur?

Fransa Konsolosluğu’na başvuru yapılmaktadır.

Fransa Oturum Ve Çalışma İzni; Randevu Nasıl Alınır?

Vize merkezleri aracılığı ile randevu almak mümkündür.

Fransa vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/fransa-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Fransa Çalışma İzni: (Çalışma Vizesi) S.S.S.

Fransa'da çalışmak için ne gerekiyor?
Pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize formu gibi standart belgeler üzerinden çalışma izni için müracaat etmeniz gerekiyor.
Fransa çalışma izni nasıl alınır?
Uzun dönem çalışma izni için onaylı iş sözleşmelerine ve de davetiyelere ihtiyaç duyulur. Eksiksiz belge ibrazı ile şartlara uygunluk dikkate alınır.
Fransa Çalışma izni ne kadar sürede çıkar?
Oturum ile çalışma izinlerine karşı prosedürler daha zorlayıcı olduğu için birkaç ay içerisinde sonuç açıklanacaktır. Ortalama 3 aya yer verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×