Danimarka Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Danimarka Vizesi

Danimarka vize istiyor mu? Danimarka yeşil, gri ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları için 180 gün içerisinde 90 gün ile sınırlı olmak şartı ile vize muafiyeti bulunur. Ancak bordo pasaportlu Türk vatandaşları için tüm seyahatlerde vize alınması şarttır.

Danimarka vizesi almak için öncelikle seyahat amacını belirlemek gerekir. Danimarka Schengen bölgesine dâhil olduğu için Schengen vize kurallarına göre alınması gerekir. Turist vizesi ya da ticari vize için C tipi, 90 günden uzun sürecek seyahatler için D tipi vize alınmalıdır.

Danimarka vize başvurusu yapmak için İstanbul Danimarka Büyükelçiliği ya da Danimarka Ankara başkonsolosluğuna başvuru evraklarının iletilmesi gerekir. Danimarka vizesi ile ilgili süreçlerde Eray Tur danışmanlığı ile hızlı bir şekilde vize alınabilir.

Danimarka vizesi evrakları hazırlanırken pasaportun geçerlilik tarihi seyahat bitiminden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Ayrıca seyahat sigortasının orijinali seyahat sırasında yanlarında getirmelidir. Gümrük kontrolünde sağlık sigortası gösterilmesi şarttır.

Danimarka vizesi ücreti, turistik, aile ziyareti ve eğitim vizesi gibi kısa süreli vize ücretleri aynıdır. 6 ve 11 yaş arasındaki çocuklar için ise vize ücretinde indirim uygulanır.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×