Danimarka Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Danimarka Vizesi

Danimarka Vize Reddi ve Çözümü

Danimarka vize reddi, Danimarka dış temsilcilikleri tarafından verilen, vize başvuru dosyasının uygun bulunmadığını gösteren bir karardır. Vize başvurularının Schengen vize bölgesi vize kriterlerine göre yapılmaması sonucunda verilen karar, Danimarka’ya giriş izni isteyen kişilere bu iznin verilmediğini ifade eder.

Danimarka Vize Reddi ve Çözümü

Danimarka vize reddi kararının verilmesi sonucu vize talebi onay görmez ve bu karar vize başvuru sahibine bildirilir. Vize başvurusu reddedilen kişiler dilerlerse tekrar vize başvurusu yapabilirler, ancak eksik evrak dışındaki nedenlerle verilen vize reddi kararları olumsuz referans olacağından tekrar eden başvurularda olumlu sonuç alma olasılığı düşecektir.

Global Visa Services vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılan vize başvuruları yüksek kabul oranıyla ön plana çıkmaktadır. Uzman vize danışmanları denetiminde hazırlanan vize başvuru dosyaları en sağlıklı vize başvuru yöntemidir. Birçok nedenle verilen vize reddi kararının önüne geçebilmek için vize başvurularının titizlikle hazırlanması ve Danimarka dış temsilcilikleri ile koordinasyon hizmetlerinin etkin olması gerekmektedir.

Danimarka Vize Reddi Kararının Sebepleri

Danimarka vize reddi kararı dikkatli bir inceleme sonucu Danimarka dış temsilcilikleri vize bölümünde verilir. Danimarka vizeleri için istenen gerekli evrak listesi başvuru merkezlerinden elde edilebilir, tüm evraklar Schengen vize bölgesi vize kriterlerine uygun olarak düzenlenmeli ve teslim edilmelidir.

Danimarka vize reddi kararı verilmesinin başlıca sebepleri şunlardır:

  • Vize başvuru formunun ve dilekçesinin düzgün hazırlanmaması- Formun eksik doldurulması, bilgilerin hatalı ve çelişkili olması, dilekçenin şeklen ve içerik bakımından yanlış yazılması
  • Gerekli evrakların tamamlanmaması, hatalı ve tutarsız bilgiler- Vize türüne göre istenen belgelerin eksik düzenlenmesi, belgeler arası tutarsızlık ve hatalı bilgi verilmesi
  • Vize başvuru sahibinin ülkesine döneceğine güvence verememesi- Vize başvurusunda bulunan kişinin ülkesinde geri dönmek için yeterli ailevi ve mesleki bağının olmaması
  • Vize başvurusunda bulunan kimsenin mali gücünün yetersiz bulunması- Başvuru sahibinin seyahatin masraflarını karşılayacak yeterli mal varlığı, düzenli geliri olmaması, banka hesabında yeterli bakiye bulunmaması. Sponsor olarak belirtilen kişinin veya kurumun güvence vermemesi
  • Sağlık durumunun ve sağlık sigortasının uygun olmaması- Kişinin bulaşıcı bir hastalığı bulunması, fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklarının bulunması. Sağlık sigortasının kriterlere uygun düzenlenmemesi.
  • Güvenlikle ilgili çekinceler- Adli sicilin bozuk olması, suç organizasyonlarıyla ilişki, insanlığa karşı suçlara karışma, uyuşturucu gibi bağımlılıklar, kamu düzenini tehdit eden suç işlenmesi, Schengen vize bölgesi ülkelerinden sınır dışı kararının bulunması.

Danimarka Vize Reddi Kararının Çözümü

Danimarka vize reddi kararı verildikten sonra Danimarka Büyükelçiliği, Başkonsolosluğu vize bölümü tarafından karar vize başvuru sahibinin belirttiği iletişim adresine gönderilmektedir. Kararın içinde vize talebinin uygun bulunmamasının esas nedeni belirtilir. Bu kararda itirazda bulunma süresi belirtilir. İtiraz süresi içinde yapılan itirazlar değerlendirilerek nihai karar verilir. Vize reddi kararı kesinleşirse, vize başvurusunda bulunan kimse bu kararı temyize götürme hakkına sahiptir.

Vize reddi kararı alındıktan sonra, konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezleri hizmet bedellerinin geri iade edilmesi talepleri kabul edilmez. Kişiler yeni başvuru yapacaklarsa harç ve hizmet ücretlerini tekrar ödemek durumundadır. Mevcut yapılacak başvuruların dikkatlice hazırlanması ve tamamlanması bu açıdan çok önemlidir.

Global Visa Services vize başvuru merkezleri 30 yıla yaklaşan deneyimi ve etkili hizmet ağı ile Danimarka ve diğer Schengen vize bölgesi ülkelerin vize başvurularında güvenilir bir adrestir.

Danimarka vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/danimarka-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×