Danimarka Vizesi: 2023 Kimler Vize Almalı - Eraytur
Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi: 2023 Kimler Vize Almalı

Danimarka Konsolosluğu için 2022 yılı için gerekli olan evraklar , 2022 yılı güncel vize formu ve çok daha fazlası hakkında bilgiler.

 

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka, resmi adıyla Danimarka Krallığı, Kuzey Avrupa’nın İskandinavya bölgesindedir. Anayasal monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Kopenhag’dır.

Danca konuşulan ülke, güneyde Almanya ile kuzeyde İsveç ve Norveç ile komşudur. 1973’ten beri AB üyesi olan ülke, 443 adaya sahiptir ve doğal güzellikleri ile cazibe merkezidir. Yüksek hayat standartlarına sahip olan ülkede çalışma hayatı ve sosyal imkanlar oldukça gelişmiştir. 6 milyona yaklaşan nüfusu ile Danimarka yüzölçümü açısından küçük bir ülke olsa da, Faroe Adaları ve Grönland’ın dış işlerinde egemen ülkesidir.

Danimarka Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Danimarka Vize Koşulları

Danimarka Schengen bölgesi ülkesi olduğundan ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler talep ettikleri vize türlerinde Schengen vizesi almak durumundadır. Umumi pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kısa süreli C tipi Schengen vizesi aldıklarında Danimarka’da 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kalabilmektedirler. Diplomatik pasaport sahipleri, hususi ve hizmet damgalı pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günlük süre için vizeden muaftır.

Danimarka temsilciliklerinden İzlanda, Grönland ve Faroe Adaları’na da vize başvurusunda bulunur. Danimarka vizesine sahip kişileri Schengen bölgesi ülkelere giriş çıkış yapabilirler, ilk seyahat edilecek ülke Danimarka ise vize işlemleri Danimarka konsoloslukları aracılığı ile yapılmalı ve vize başvuru formu bu ülkenin başkonsolosluğu tarafından hazırlanmıştır.

Kısa süreli Danimarka vizesi almak isteyenler direk olarak konsolosluğa başvurmazlar. Yetkili danışmanlık firmaları aracılığı ile vize başvuruları kabul edilir, uzun süreli vize talebinde bulunanlar ise Başkonsolosluğa başvurmak durumundadır.

Danimarka Vize Türleri

Danimarka vize türleri seyahat amacına göre belirlenir. Genel olarak iki kategoride Schengen vizesi bulunmaktadır; kısa süreli Schengen vizeleri (C tipi), uzun süreli Schengen vizeleri (D tipi). Süreli olarak belirlenen bu kategorilerde kısa süreli vizelerde en çok 90 gün Danimarka’da kalınabilinir. Uzun süreli vizeler çalışma izni, oturma izni gibi uzun süre ile Danimarka’da ikametgah edecek ve yeni bir yaşam kurma niyetindeki kişilerin yararlandığı vize türlerindendir.

Kısa süreli C tipi Schengen vizeleri de seyahat amacına göre şu şekilde sınıflandırılırlar:

 • Kısa süreli turistik vizeler- 90 gün sınırlı ve Danimarka’ya gezi amaçlı seyahat eden kişilerin başvuracağı vize türüdür. Genelde seyahat tarihleri kısa süreli tur gezileri olduğundan oldukça kısadır.
 • Kısa süreli ticari vizeler- Danimarka’da iş görüşmeleri, iş anlaşmaları yapacak fuar ve iş ziyaretlerine katılacak profesyonel kişilerin, yöneticilerin ve iş adamlarının başvurduğu vize türüdür. Genelde Danimarka’daki bir şirketin daveti ile gerçekleştirilir.
 • Kısa süreli aile-akraba-arkadaş ziyareti vizesi- Danimarka’da yaşayan aile bireylerini, arkadaşları ve akrabaları ziyaret etmek amacıyla alınan vize türünde ülkede yaşayan kişiler bir davet gönderirler.
 • Sportif Faaliyet, Kültürel Faaliyet ve Konferans Katılım vizeleri- Danimarka’da bir müsabakaya katılacak sporcuların, bir kültürel faaliyet ve konferansa katılacak kişilerin alacağı kısa süreli vizelerdir. Organizasyon katılım belgeleri vize başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • Transit geçiş vizesi- Danimarka’dan geçerek Schengen bölgesi olmayan ülkelere gidecek kişilerin alabileceği vizelerdir. Tek giriş ya da çok girişli olarak tanzim edilebilir.

Uzun süreli vizeler ise 90 günden fazla Danimarka’da kalacak kişilerin başvurduğu vize türleridir.

 • Eğitim ve Araştırma vizesi- Danimarka’da eğitim almak isteyen, staj yapacak kişilerin başvurduğu vize türüdür.
 • D tipi uzun süreli vize- Aile birleşimi, oturma ve çalışma izni alacak kişiler bu vize türüne başvuruda bulunurlar. Lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri, öğrenci değişim programına katılan öğrenciler ile din adamları da bu vize türünden yaralanırlar.

Danimarka Vize Başvuru Formu

Danimarka Vize başvuru formu Danimarka Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış ve vize başvurularında bulunan kişilerin bilgilerini almak için düzenlenmiş bir başvuru formudur. Başvuru formu İngilizce ve Danca olarak doldurulmalı, tükenmez kalem ile büyük harflerle bilgiler girilmeli, ıslak imza ile imzalanmalıdır. Başvuru formunun ilgili alanına  biyometrik bir fotoğraf yapıştırılmalıdır. Formda verilen bilgiler eksiksiz ve doğru olmalı, diğer istenen evraklardaki bilgilerle aynı bilgiler verilmelidir. Bilgilerin doğru olduğu onaylanmış belge ile kabul edilir. Danimarka vize başvuru formları konsolosluk İnternet sitesinden, konsolosluk binalarından ve yetkili vize başvuru merkezlerinden alınabilir.

Danimarka kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/danimarka-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Danimarka Vizesi Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Danimarka vize türlerine göre konsolosluğa sunulması gereken evraklarla bulunmaktadır. Bu evraklardaki bilgiler vize başvurusunda bulunan kişilerin kimlik bilgilerini, mesleki durumlarını ve mali durumlarını gösteren belgelerdir.

Danimarka vizeleri için şu belgeler vize başvuru merkezlerine teslim edilmelidir:

 • Kimlik belgeleri- Nüfus cüzdan veya kimlik kartı fotokopileri
 • Pasaportlar- Son on yılda alınmış, 2 sayfası boş, 3 ay geçerlilik süresi olan pasaport fotokopileri, varsa eski pasaport ve Schengen vize fotokopileri
 • Schengen vizesi başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi- Ticari vizeleri için şirketin antetli kağıdına yazılır, imzalı ve kaşeli olmalıdır. Seyahat amacı, tarihleri ve masraf karşılama yöntemleri belirtilir.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği- Aile bireylerinin bilgilerinin  olduğu belge Nüfus Müdürlüğünden alınmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- 35mmx45mm boyutlarında, beyaz arka fonlu fotoğraflar.
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyon bilgileri
 • Uluslararası sağlık sigorta poliçesi– En az 30.000 Euro bedelli Schengen bölgesi ülkelerinde geçerli sağlık sigortası vize başvuru merkezlerinde hazırlanır.
 • Banka hesap dökümü- 3 aylık hesap hareketleri banka yetkilisi tarafından onaylanmalıdır.
 • Son 3 ayın maaş bordrosu, SGK işe giriş tarih bildirgesi, hizmet dökümü,
 • Şirket bilgileri- vergi levhası, ticari sicil gazetesi fotokopisi, faaliyet belgesi, ticari oda kaydı, imza sirküleri, hizmet dökümü
 • Emeklilik belgesi
 • Çiftçilik belgesi
 • Öğrenci belgesi
 • Mali belgeler-taşınmaz tapu fotokopileri, kira-faiz gelirleri, araç ruhsatı ve diğer gelir belgeleri
 • Eğitim kabul mektubu- Eğitim amaçlı seyahatlerde Danimarka’daki eğitim kurumu tarafından düzenlenir.
 • Davet mektubu- Aile ziyareti ya da ticari seyahatlerde Danimarka’daki akraba, aile bireyi veya şirket tarafından yazılır.
 • 18 yaşından küçükler için muvafakatname- Ebeveynlerin imzasını taşıyan belge noter onaylı olmalıdır.
 • Sponsor dilekçesi- Vize başvurusu yapan kişinin seyahat masrafları sponsor tarafından karşılanıyorsa sponsor bilgileri ve mali belgeleri dilekçeye eklenir.

Konsolosluk yetkilileri uzun süreli vize başvurularında ek belgeler isteyebilir, bu belgelerin neler olduğu vize başvuru merkezlerinde bir liste halinde vize başvurusunda bulunan kişiye bildirilir.

Danimarka vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/danimarka-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi almak için vize randevusu almak bir zorunluluktur. Vize başvuru merkezleri ve acenteler vize randevusu alabilirler, vize başvurusunda bulunan kişi direk konsolosluğa başvuramaz. Konsolosluk sadece uzun süreli oturma izni, aile birleşimi ve çalışma izni vize başvurularını şahsen kabul etmektedir. Vize başvuru sahibinin seyahat tarihinden 3 ay önce randevu alabilme imkanı vardır. Danimarka vizeleri genellikle 15 iş günü içerisinde verilebilmektedir, ancak konsolosluğun çalışma temposu ve istenebilecek ek belgeler yüzünden bu süre uzayabilir. Vize başvurusu yapanlar bu hususları dikkate almalıdır.

Danimarka Vize Ücreti

Danimarka vize ücreti konsolosluk harcı ve vize başvuru merkezi hizmet bedellerinden oluşur. Schengen bölge ülkelerinin vize ücretleri Danimarka vize ücreti için de geçerlidir. Kısa süreli vize başvurularında vize harç ücreti 80 Euro’dur. Bu ücrete vize başvuru merkezinde verilen hizmetlerin ücretleri eklenir. Danışmanlık ücreti, prime time ücreti, VIP hizmet bedeli, çıktı, fotokopi, fotoğraf ve kurye bedelleri gibi ek ücretler talep edilmektedir. 6-11 yaş arasındaki çocuklar için konsolosluk harcı 40 Euro’dur. 6 yaşından küçük çocuklar için harç bedeli istenmez, bazı durumlarda vize harcı yatırılması istenebilir, ancak vize başvurusu işleme alındığında bu ücret iade edilir.

Danimarka vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/danimarka-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Danimarka Konsolosluklar

 • Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu
 • Ankara Büyükelçiliği
 • İzmir Fahri Konsolosluğu
 • Alanya Fahri Konsolosluğu
 • Antalya Fahri Konsolosluğu
 • Mersin Fahri Konsolosluğu
 • Marmaris Fahri Konsolosluğu
Danimarka vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/danimarka-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Önemli Notlar 2022

Danimarka’ya Gitmek İçin Vize Gerekli Midir?

Danimarka, vize isteyen ülkeler arasına girmektedir ve gerçekleştirilmesi zorunlu bir işlemdir. Danimarka seyahatinin gerçekleştirebilmesi adına Danimarka vizesi alınması gerekir iken, Danimarka vize işlemlerine doğru olan ve eksiksiz evraklar/belgeler ile adım atılmalıdır. Eksiksiz bir şekilde hazırlanmış ve doğru hazırlanmış evraklar ile yapılacak olan başvurular Danimarka vize işlemleri sırasında karşılaşabilecek mümkün zaman kayıplarını en aza indirgeyecektir.

Danimarka vize işlemlerine son 10 yıl içerisinde alınmış ve Danimarka seyahatinin bitimi tarihinden bu yana dek en az 3 yıl geçerliliği olan pasaportlar kullanılmalıdır. Yıpranmış ve eski bir görüntüye sahip olan pasaportlar kesinlikle yenilenmelidir.

Bu koşulları barındıran pasaportlar ile yapılacak olan başvurularda Danimarka Başkonsolosluğu onay vermiş olabilir fakat Danimarka’ya giriş görevlilerinin inisiyatifinde de olacaktır. Kısaca belirtecek olursak pasaport içerisinde bulanabilecek uygunsuzluk nedenleri ile başarısız bir seyahat gerçekleştirme ihtimali oldukça yüksektir.

Danimarka Vize Türleri Nelerdir?

Danimarka 90 günden az gerçekleştirilecek olan seyahatler adına Schengen vizesi, 90 günden daha fazla gerçekleştirilecek olan seyahatler için ise uzun süreli bir D vizesi veriyor. Danimarka’da gerçekleştirilecek olan kısa zamanlı seyahatler için Schengen vize çeşitleri aşağıdaki gibidir;

 • Danimarka Turistik Vize
 • Danimarka Eğitim/Araştırma Ziyaret Vizesi
 • Danimarka Kültürel/Spor Ziyaret Vizesi
 • Danimarka Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi
 • Danimarka Ticari Vize

Ancak Danimarka’da gerçekleştirilecek uzun zamanlı seyahatlerin çeşitleri ise;

 • Aile Birleşimi
 • Çalışma
 • Eğitim Vizesi
 • Au-Pair

Danimarka Vizesine Nereden Başvurulur?

Danimarka vizesi işlemleri Danimarka Konsolosluğu ve yahut Danimarka Büyükelçiliği taraflarınca verilmektedir. Fakat her iki temsilcilik de istisnai durumların dışında direkt olarak başvuru kabul etmemektedir. Bu nedenden dolayı Danimarka vize işlemleri Danimarka Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize merkezleri ya da danışmanlık firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar ve Belgeler

Danimarka diplomatik temsilcileri, direkt olarak yapılan vize başvurularını istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Bu nedenden kaynaklanarak Danimarka Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu tarafların aracılığı ile başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapacak bireyin evraklarının eksiksiz ve doğru bir şekilde istenilen taraflara sunulması, başvuruyu ve başvuru sürecini olumlu bir yönde etkilemektedir.

Vize başvurusu Danimarka Konsolosluğu tarafınca onay görmüş olsa dahi, sınır polisleri ülkeye girişlere izin vermeyebilmektedir. Seyahat sırasınca seyahat sağlık sigortası benzeri evrakların yanınızda bulundurulması tavsiye edilmektedir. Ayrıca Danimarka vize ücreti 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren 110 Euro olarak belirlenmiştir.

Danimarka vize başvurusu için gerekli olan evraklar ve belgeler;

 • Pasaport: Danimarka vize işlemlerinde son 10 yıl içerisinde alınmış pasaport ve seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 yıl geçerliliğinin olması koşulu vardır. Vizenin işlenebilmesi adına pasaportun en az 2 sayfası boş ve işlenebilir olmalıdır. Yıpranmış, eski ve sayfaları bulunmayan/bulunamayan pasaportlar başvuru işlemlerinden önce yenilenmelidir. Ancak lacivert pasaportlar ile yapılan başvuru işlemleri gerçekleştirilememektedir. Yanı sıra kızlık soy adı ile çıkartılmış olan pasaportlar evlenildikten sonra geçerliliğini yitirmektedir. Bu nedenden dolayı isim ya da soy isim değiştiği takdirde yeni pasaport çıkartılmalıdır. Pasaportlarda mevcut olan eski Schengen vizelerinin Amerika, Birleşik Krallık, Japonya, Kanada, Kore, Yeni Zelanda ve Avusturalya devletlerine ait olan vizelerin fotokopileri de vize başvuru esnasında dosyaya eklenmelidir.
 • Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf bulunmalıdır. Fotoğrafın arka fonunda bulunan renk beyaz olmalıdır ve fotoğrafta başvuru yapacak bireyin yüzü, çenesi, kulakları, alnı, boynu, gözleri, kaşları ve ağzı net olmalıdır. Danimarka vize başvurusu adına sunulan fotoğrafların, pasaportta mevcut olan herhangi bir vizede kullanılmamış olunmasına dikkat edilmektedir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün çekilmiş olan fotokopisi başvuru yapılacak dosyanın içerisine eklenmelidir. Fakat yeni çipli kimlik başvurusu yapılmış ise kimliğin Danimarka vize başvurusu esnasında da kimlik kişinin eline henüz geçmemiş ise Nüfus Müdürlüğünden alınacak geçici bir kimlik belgesinin verilmiş olan fotokopisi Danimarka Vize başvuru dosyasının içerisine eklenmelidir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ise Nüfus Müdürlüklerinden alınmış olmalıdır. E-Devlet şifresi ile edinilmiş olan belgeler kabul görmemektedir. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin düşünceler kısmı işlenmiş olmalı, aile/kardeş bilgilerinin içermiş olmalı aynı zamanda yerleşim yeri gibi bilgilerin de belgede yer alması zorunludur.
 • Banka Hesap Dökümü: Danimarka vize başvurusunda bulunacak bireylerin var ise kendi adına açılmış şahsi dökümlerini ve yahut ailenin ortak banka hesaplarının dökümlerini sunmalıdırlar. Banka hesap dökümlerinin geçmiş son 3 ay içerisindeki aylık hesap hareketlerinin içermesi, vize başvuru tarihinden en geç 15 gün önceden temin edilmiş olması ve en az 5 bin TRY bakiye bulunması gerekmektedir. Belge ise banka tarafından onaylanarak kaşelenmiş, yetkili tarafından ıslak imza atılmış ve de imza atan yetkilinin banka içerisinde imza yetkisini gösteren imza sirküleri ile beraber temin işlemi gerçekleştirilmelidir. ATM’den alınan banka hesap dökümleri ise taraflarca onay ve kabul görmemektedir.
 • Danimarka Vize Başvuru Formu: Başvuru yapan bireyin, doğru ve eksiksiz olmak koşulu ile doldurulup imzalanan başvuru formu, Danimarka vizesinin başvuru esnasında muhakkak taraflara sunulmalıdır. Başvuru formu içermeyen başvurular ise kesinlikle kabul görmemektedir.

Danimarka Schengen Vizesi Kaç Günlük Verilmektedir?

Danimarka Schengen vizesi 1 günlükten başlayarak 5 yıllığa kadar verilmektedir. Ancak alınmış olan Danimarka Schengen vizesi, 1 ya da 5 yıllık olsa dahi Danimarka’da kalış süresinin 6 ay içerisinde maksimum 90 günlüktür.

1 yıllık Danimarka Schengen vizesine sahip olan bireylerin, 90 günün ardından Schengen ülkesi dışarısına çıkıp bir 90 gün de orada geçirildikten daha sonra tekrardan Schengen bölgesine gidebilmektedir.

Danimarka Turistik Vize

Danimarka turistik vize işlemlerinde, Danimarka 0-5 yaş aralığındaki çocuklardan herhangi bir ücret talep etmemektedir. 11 yaş ve üzerindeki çocuklar ile seyahat gerçekleştirilir ise kişi, vize ücretini ödemek durumundadır. Otel ve uçak rezervasyonları ise seyahat tarihi ile uyumlu olmalıdır. Otel rezervasyonları belgesi içerisinde seyahat edecek olan kişinin ismi yer almalıdır.

Danimarka ülkesine seyahat yapacak olan kişilerin yanlarında eğer evcil hayvanları var ise, onlar için de pasaport çıkartmak ve belge hazırlamak durumundadır. Hazırlanacak olan belgeler ya da evraklar karmaşıklığa yol açmasa dahi, yaşanılacak zaman kaybından dolayı vize başvuru tarihlerinden önce hazırlamaları tavsiye edilmektedir.

Bunun yanı sıra işlemi son dakikaya bırakmak, vize reddi almaya kadar olumsuz yönde zemin hazırlamaktadır. Konsolosluğun ya da Büyükelçiliğin ek evrak/belge talebinde bulunabileceğinden dolayı ne kadar erken düşünülür ise zaman kaybı yaşamamak adına o kadar iyidir.

Danimarka turistik vizesine, deneyimli ülke temsilcileri aracılığı ile başvurulabilir. Başvurusu dosyası adına hazırlanacak evraklar ve pasaportun posta yolu aracılığı ile Vize Merkezi’ne ulaştırılması durumunda elden teslim edilmesinin zorunlu olmamasından kaynaklanarak, merkeze gidilmesine gerek kalmadan başvuru süreci yönetilebilmektedir. Ayrıca Schengen ülkelerince yapılan anlaşmalara göre 2014 yılı itibari ile parmak izi uygulaması (VIS) yürürlüğe girmiştir.

Danimarka vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/danimarka-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Sık Sorulan Sorular

 

Danimarka Erasmus Vizesi
Danimarka tarafından Türkiye vatandaşları için vize uygulaması bulunur. Danimarka’da eğitim görmek amacıyla gitmek isteyen öğrenciler için de Erasmus eğitim vizesi alma şartı bulunur.  Danimarka erasmus vizesi için de Danimarka konsolosluğu tarafından yerine getirilmesi gereken bir takım şartlar sunulmuştur.
Danimarka turist kabul ediyor mu?
Danimarka turist kabul eden ülkelerden olmaktadır. Bu nedenle başvuru yapabilirsiniz.
Danimarka vize istiyor mu
Giriş vizesi siyah, yeşil ve gri pasaport sahiplerine dair muaf kabul edilir. Bordo pasaport için de giriş vizesi zorunlu olarak belirtilir. Giriş vizesi bordo pasaport sahipleri için zorunludur. Diğerlerinde ise 3 aylık muafiyete yer verilir.
Danimarka vize veriyor mu?
Umuma Mahsus Pasaport için vize şartı öne sürülür. Diğerleri ise 3 aylık seyahate bağlı olarak vizeye başvurmak zorunda kalmaz. Danimarka vize veren ülkelerden biridir ve başvuru yapıldığı takdirde vize alma süreciniz başlamış olacaktır. Evet, Danimarka’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının seyahat amaçlarına uygun vize almaları zorunludur. Danimarka vize vermeye devam etmektedir. Fakat pandemi tedbirleri sebebi ile giriş çıkışlarda hangi kısıtlamaların olduğu detaylı incelenmelidir. Danimarka, ülkesine gelecek olan yabancı uyruklu kişilere eğitim, çalışma, turistik, ticari, aile birleşimi gibi vize türlerini vermektedir.
Danimarka vizesi için neler gerekli?
Danimarka vizesi almak için kişilerin öncelikle seyahat amaçları doğrultusunda vize başvurusu yapmaları şarttır. Vize başvurusu için sizlerden talep edilen evrak listesi ve vize şartları yerine getirildikten sonra bu belgeler ile birlikte müracaatlarınız vize başvuru merkezlerine ya da konsolosluklara gerçekleştirebilirsiniz. Vize için öncelikli olarak güncel tarihli ve en az 1 sene daha geçerliliği olan bir pasaportun sunulması gerekmektedir.
Danimarka vizesi ne kadar sürede çıkar?
Danimarka vize başvurusu sonuçları, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Danimarka vizelerinin başvuru sonuçları ortalama 7 iş günü içerisinde açıklanır.
Danimarka'da oturma izni nasıl alınır?
Danimarka’da oturum izni almak isteyen kişilerin buna izin veren uzun süreli bir Danimarka vizesi başvurusunda bulunması ve bu türden bir vizeyi almış olması gerekmektedir. Danimarka Aile Birleşimi vizesi alabilmek için Danimarka vatandaşı ya da Danimarka’da oturum izni bulunan kişi ile yeni evlenen eş ya da aile bireyleri ayrı ayrı başvuru yapmak durumundadır. Danimarka’da ikametgâh eden kişiler bir davetiye mektubu hazırlamalıdır. Gerekli evrak listesi tamamlandıktan sonra Danimarka Aile Birleşimi verme yetkisi Danimarka dış temsilciliklerine aittir. Genelde 2 aya yakın bir sürede değerlendirilen başvurular titizlikle incelenmektedir. Vize başvuru merkezlerinde Danimarka dış temsilciliklerinden randevu alınabilinir ve gerekli evrakların bulunduğu vize başvuru dosyaları hazırlanabilir.
Danimarka'ya vize kaç günde çıkar?
4 haftalık bir süre içerisinde vizenin olumlu- olumsuz yanıtlandığına ilişkin gerekli olan bilgileri alabilirsiniz. Ortalama 7 iş gününe kadar sonuç açıklansa da seyahatten 3 – 4 hafta önce vizeye başvurmak gerekir. Danimarka Konsolosluğu ile Büyükelçiliği yoğun değilse vizenize en ortalama 7 iş gününe kadar yanıt verilecektir.

 

Danimarka vizesi nasıl alınır?

Danimarka vizesi seyahat amacınıza göre gerekli evraklar hazırlandıktan sonra , vize başvuru merkezinden randevu alınır. Randevu günü başvuru merkezine evraklar teslim edilir ve ücret ödenerek işlemler yapılır. Vize verme yetkisi sadece konsolosluk insiyatifindedir.

Danimarka vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Danimarka vize formu ingilizce karekterler ve büyük harf kullanarak doldurulmalıdır. Başvuru formları tükenmez kalem veya daktilı, bilgisayar yardımı ile doldurulabilir.

Danimarka vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Danimarka vizesi için gerekli evraklar çalışma şeklinize göre değişkenlik göstermekle birlikte , pasaport, şahsi evraklar ve iş evraklarından oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×