Danimarka Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Danimarka Vizesi

Danimarka Vize Formu ve Dilekçe

 
Danimarka vize formu, Schengen vize bölgesinde kısa süreli seyahatler ve uzun süreli vize başvuruları için düzenlenen bir bilgi toplama formudur. Schengen vize kriterlerine uygun olarak düzenlenen başvuru formu, Danimarka Büyükelçiliği İnternet sitesinden ve vize başvuru merkezlerinden alınabilir.

Danimarka Schengen Vize Başvuru Formu

Danimarka Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global Danimarka  Vize Başvuru Formu

Danimarka  Vize Başvuru Formu PDF

Danimarka Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Danimarka Dilekçe Örneği

Danimarka Vize Formu ve Dilekçe

Danimarka vize formu, vize başvurusunda bulunan kişilerin şahıs bilgilerini toplamak, seyahat amaçlarını ve tarihlerini öğrenmek, mali durum bilgilerini değerlendirmek amacıyla düzenlenmiştir. İngilizce hazırlanan formun çıktısı alınarak, tükenmez kalemle doldurulması, soruların tümüne doğru cevaplar verilmesi, bir biyometrik fotoğrafın ilgili alana yapıştırılması ve ıslak imza ile onaylanması gerekmektedir.

Danimarka vize formu doldurulduktan sonra, Danimarka dış temsilciliklerine hitaben yazılan bir vize talep dilekçesi yazılması gerekmektedir. Türkçe ve İngilizce yazılabilen vize dilekçesinde, alınmak istenen vize türü belirtilir, seyahatle ilgili bilgiler verilir ve seyahat masraflarının karşılanma yolu belirtilir. Dilekçe ıslak imza ve tarih içermeli, tüm kişisel bilgiler ve sponsor bilgileri, firma bilgileri verilmelidir. Ticari ve Turistik talep dilekçeleri şeklen ve içerik olarak farklı hazırlanır.

Danimarka Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Danimarka vize formu, Schengen vize başvurusu için hazırlanan ve vize başvurusunda bulunan kişilerden bilgi almak amacıyla hazırlanmış bir resmi formdur. Formda sorulan sorular çeşitli kategorilerde düzenlenmiştir.

Danimarka vize formu içerisinde sorulan sorula şu kategorilerden oluşur:

  • Vize başvurusunda bulunan kişilerin kişisel bilgileri- Başvuru sahibinin adı, soyadı, doğum tarihi ve yeri, vatandaşı olduğu ülke, medeni durum, Kimlik numarası gibi kişisel bilgiler yazılır.
  • Pasaport bilgileri- Pasaport türü, alınış tarihi, bitiş tarihi, pasaport numarası, geçerlilik süresi gibi bilgiler verilir.
  • Seyahat ile ilgili alanlar- Seyahat edilecek Schengen vizesi bölge ülkeleri, seyahat tarihleri, seyahat masrafları hakkındaki sorular cevaplanır.
  • Mesleki ve mali bilgiler- Meslek ve finansal bilgiler sorularının cevapları yazılır.
  • Son üç yıl içindeki Schengen vizeleri- Eski Schengen vizeleri hakkında bilgiler verilir.
  • Parmak izi verilip verilmediği- Daha önce parmak izi verildi ise ilgili alan işaretlenir.
  • Davet eden kişinin bilgileri- Danimarka’daki davetiye gönderen kişinin bilgileri verilir.
  • AB, EEA bölgesi ülkeleri ve İsviçre vatandaşı aile bireylerinin bilgileri- AB, EEA üye ülkeleri ve İsviçre vatandaşı olan aile bireylerinin kişisel bilgileri yazılır.

Danimarka Vize Dilekçeleri

Danimarka vize dilekçeleri, Danimarka konsolosluk vize bölümüne hitaben yazılır. Vize türü belirtilir, seyahat tarihleri net olarak belirtilir, başka Schengen vize bölgesi ülkelerine gidilecekse o seyahatin tarihleri ve gidilecek yerler de yazılır. Seyahat masraflarını karşılama yolu belirtilir, bir sponsor mevcutsa sponsor kişi ve kurum bilgileri verilir. Otel ve uçuş bilgileri net olarak belirtilir. Dilekçede ıslak imza ve tarih mutlaka olmalıdır. Adres bilgisi ve iletişim bilgileri yazılmalıdır.

Ticari vize dilekçeleri şirket antetli kağıdında yazılır. Şirket bilgileri yazılır, görev ve unvanlar belirtili. Dilekçe yetkili imza ve kaşesi taşımalıdır, imza sirküleri ek olarak verilir.

 
Danimarka vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/danimarka-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×