Danimarka Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Danimarka Vizesi

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi

Danimarka Aile Birleşimi vizesi, Danimarka vatandaşı ile yapılan evlilikler sonucu eşlerin birlikte Danimarka’da yaşamasına izin veren ya da Danimarka’da oturma izni bulunan bir kişinin aile bireyleri ile Danimarka’da ikametgâh etmelerine olanak tanıyan bir vize türüdür.

Çin Aile Birleşimi Vizesi

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi

Danimarka Aile Birleşimi vizesi uzun süreli D tipi bir ulusal vizedir ve başvurular Danimarka dış temsilciliklerine-Danimarka Büyükelçiliği ve Danimarka Başkonsolosluğu- şahsen yapılır. Aile Birleşimi vizesi, sahiplerine Danimarka’da bir yıl oturma izni hakkı tanır ve bu izin her yıl yenilenir. Çalışma izni almak ve sürekli oturum izni almak için ayrıca başvurmak gereklidir.

Danimarka aile birleşimi ne kadar sürer?

Danimarka için aile birleşimi vize müracaatında bulunan kişilerin vize başvuru sonuçlarının açıklanması yaklaşık olarak 3 ila 6 ay aralığında sürmektedir.

Danimarka'da oturma izni nasıl alınır?

Danimarka’da oturum izni almak isteyen kişilerin buna izin veren uzun süreli bir Danimarka vizesi başvurusunda bulunması ve bu türden bir vizeyi almış olması gerekmektedir.

İzlanda oturma izni nasıl alınır?

İzlanda oturma izni almak için kişilerin D tipi ulusal vize başvurusunda bulunması şarttır. Çünkü bu vize ile ülke sınırları içerisinde 90 günden fazla kalınacağı için oturum izni de alınabilmektedir.

Danimarka Aile Birleşimi vizesi alabilmek için Danimarka vatandaşı ya da Danimarka’da oturum izni bulunan kişi ile yeni evlenen eş ya da aile bireyleri ayrı ayrı başvuru yapmak durumundadır. Danimarka’da ikametgâh eden kişiler bir davetiye mektubu hazırlamalıdır.

Gerekli evrak listesi tamamlandıktan sonra Danimarka Aile Birleşimi verme yetkisi Danimarka dış temsilciliklerine aittir. Genelde 2 aya yakın bir sürede değerlendirilen başvurular titizlikle incelenmektedir. Vize başvuru merkezlerinde Danimarka dış temsilciliklerinden randevu alınabilinir ve gerekli evrakların bulunduğu vize başvuru dosyaları hazırlanabilir.

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Danimarka Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vize türü olduğu için kısa süreli vize türlerinden farklı evrakları tamamlamak gerekir. Vize başvuruları özenle yapılmalı, hiçbir hataya yer verilmemelidir.

Danimarka Aile Birleşimi vizesi için istenen evraklar şunlardır:

 • Geçerli pasaportlar- Geçerli pasaportun aslı vize başvurusu sırasında başvuru sahibinin yanında olmalıdır.
 • Vize başvuru formu, dilekçesi- Aile birleşimi vize başvuru formu ve dilekçesi Danca ya da İngilizce olarak hazırlanır.
 • Kimlik ve pasaport fotokopileri- Kimlik belgelerinin ve pasaport fotokopileri renkli çekilmelidir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Kriterlere uygun 2 adet biyometrik fotoğraf vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kaydı- Barkotlu nüfus kayıt örneğinde aile bireylerinin bilgileri ve adresleri bulunmalıdır.
 • İkametgâh senedi- Türkiye’deki kişilerin ikametgâh belgeleri onaylı olmalıdır.
 • Adli sicil kaydı- Adli sicil kayıtlarında ağır suçlar bulunmamalıdır.
 • Danimarka’da yaşayan kişiden davet mektubu- Danimarka’daki kişi gelecek kişiler adına bir davet mektubu hazırlamalıdır.
 • Danimarka vatandaşı eşin doğum belgesi- Danimarka vatandaşı eşin uluslararası doğum belgesi gereklidir.
 • Danimarka vatandaşlık belgesi- Danimarka vatandaşlık belgesi verilmelidir.
 • Danimarka’daki evin kira kontratı ya da tapu fotokopisi- Oturulacak evin kira kontratı, ev sahipliği durumunda tapu fotokopileri verilmelidir.
 • Uluslararası Evlilik Belgesi (Form B)- Evli çiftler için Form B düzenlenmelidir.
 • Mali belgeler- Banka hesap özetleri, bankadan onaylı olmalıdır. Maaş ve diğer gelir kaynakları onaylı olarak düzenlenmelidir.
 • Uzman doktordan sağlık raporu ve sağlık sigortası- Kişilerin özellikle bulaşıcı hastalıklarının olmadığına, ağır fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklarının bulunmadığına dair uzman doktor raporu gerekir. Sağlık sigortaları vize prosedürüne uygun bedellerle düzenlenir.
Danimarka vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/danimarka-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Danimarka Erasmus Vizesi

Danimarka tarafından Türkiye vatandaşları için vize uygulaması bulunur. Danimarka’da eğitim görmek amacıyla gitmek isteyen öğrenciler için de Erasmus eğitim vizesi alma şartı bulunur.  Danimarka erasmus vizesi için de Danimarka konsolosluğu tarafından yerine getirilmesi gereken bir takım şartlar sunulmuştur.

Danimarka erasmus vizesi için gerekli belgeler arasında eksiksiz olarak doldurulmuş vize başvuru formu, 3 adet biyometrik fotoğraf, en az 2 sayfası boş, geçerli bir pasaport, vukuatlı nüfus kayıt örneği, eğitim durumunu gösteren belgenin aslı ve fotokopisi, (yeminli tercüman tarafından İngilizce tercümesi de alınmalıdır) Erasmus programına dahil olunan üniversiteden gelecek kabul mektubu, göçmenlik başvuru ücreti ödeme belgesi gibi evraklar yer almaktadır.

Danimarka turist vizesi almak için de Danimarka Konsolosluğuna başvuruda bulunmak gerekir. Bizzat başvuru yapılmalı ve randevu alarak başvuruya gelinmelidir. Danimarka vize ücreti ödendikten sonra turist vizesi evrakları ile birlikte makbuz teslim edilmelidir.

Danimarka vizesi kaç günde çıkar, ortalama olarak bir turist vizesi 7-10 gün süre içerisinde çıkarılır. Fakat evraklardan herhangi birisinin hatalı olması durumunda red gelmesi ihtimaline karşı seyahat tarihinden en az 1 ay önce vize başvurusu yapılmalıdır.

Danimarka vize ücreti 2020 yılında kişi başı olarak 120 Euro olarak belirlenmiştir. Fakat vize ücreti vizenin türüne göre değişiklik gösterebilir. 5 yaşına kadar olan çocuklar için konsolosluklar tarafından ücret talep edilmemekle birlikte 6- 11 yaş çocuklar için 40 Euro olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×