Danimarka Vize Ücreti - Eraytur
Danimarka Vizesi

Danimarka Vize Ücreti

Danimarka vize ücreti, Danimarka dış temsilciliklerinin Schengen vize kriterlerine göre belirlediği konsolosluk harçları, başvuru merkezi ücreti ve hizmet bedellerinden oluşur. Euro üzerinden belirlenen ücretler zaman içerisinde güncellenmektedir. Schengen vize bölgesi üye ülkesi olan Danimarka kısa süreli seyahatlerinde C tipi vizelere başvurmak gerekir. Uzun süreli D tipi vizeler ulusal vize niteliğindedir.

Danimarka Vize Ücreti

Danimarka vize ücreti başvuru merkezlerinde Danimarka Konsolosluğu adına tahsil edilir, vize başvuru dosyasında bulunması gereken vize ödendi dekontu uzun süreli seyahatlerde konsolosluk onayından geçmelidir.

Konsolosluk harçları Euro olarak nakit bir şekilde tahsil edilirken, başvuru merkezi hizmet bedelleri Euro karşılığı Türk lirası olarak ödenebilir ve kredi kartıyla ödeme imkanı bulunmaktadır. Ek hizmet bedelleri ayrı ayrı ücretlendirilir ve vize başvurusunda bulunan kişinin talebi üzerine ek hizmet uygulamasına gidilmektedir.

Danimarka Vize Ücreti 2023 Yılı Fiyatları

Danimarka vize ücreti konsolosluk harcı Danimarka Krallığı dış temsilcilikleri, Büyükelçilik ve Başkonsolosluğu tarafından Schengen vize tarifesi baz alınarak açıklanır. Schengen vize bölgesine ilk kez Danimarka üzerinden giriş yapacak kişiler başvurularını Danimarka dış temsilciliklerine yapmak durumundadır. Vize ücretleri Danimarka Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu adına tahsil edilir.

2021 yılında geçerli olan Danimarka vize ücreti, vize kategorilerine göre şöyledir:

Kısa süreli Turistik Vize  80 Euro
Kısa süreli Ticari Vize  80 Euro
Kısa süreli Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi  80 Euro
Kısa süreli Transit Geçiş Vizesi  80 Euro
Kısa süreli Şoför Vizesi  80 Euro
Danimarka Öğrenci Vizesi  80 Euro
Uzun süreli Danimarka Çalışma Vizesi 200 Euro
0-6 Yaş Çocuklar Bedelsiz
6-12 Yaş Çocuklar 40 Euro

 

İzlanda seyahatinde bulunacak kişiler de vize başvurularını ve vize ücret ödemelerini Danimarka dış temsilcilikleri üzerinden gerçekleştirirler.

Açıklanan ücretler Danimarka konsolosluk harçlarından oluşur, başvuru merkezi ve hizmet ücretleri vize başvuru merkezinin verdiği hizmetler için belirlenir. Vize başvuru merkezlerinin verdiği ek hizmetler isteğe bağlıdır.

Vize başvuru merkezleri ek hizmet olarak şu hizmetleri müşterilerine sunmaktadır:

Danimarka dış temsilcilikleri adına tahsil edilen Danimarka vize ücreti, vize reddi kararı sonrasında geri iade edilmez. Yeni başvurularda bütün ücretler tekrardan ödenir. Vize başvurularının uzman danışmanlar eşliğinde gerçekleştirilmesi bu açıdan çok önemlidir.

Global Visa Services vize başvuru merkezleri Danimarka ve tüm Schengen vize bölgesi ülkelerinin vize işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapıldığı sektöründe öncü bir rol oynayan kurumsal bir vize başvuru organizasyonudur.

Danimarka vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/danimarka-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vize Ücreti S.S.S.

 

Danimarka vize ücreti ne kadar?
C tipi olan kısa süreli seyahatlerde harç bedeli 80 Euro olarak tahsis edilmelidir. Danimarka vize ücreti 80 Euro şeklinde bir harç ücretidir. Ancak bazı uzun süreli vizeler 140 Euro gibi bir ücrete kadar çıkmaktadır. Kısa süreli seyahate ilişkin belirlenen harç ücreti 80 Euro şeklindedir ve banka ödemelerine geçmeniz istenir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×