Châtelet Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Châtelet Vize

Belçika Châtelet Vize Başvurusu

Belçika sınırları içerisinde yer alan Châtelet, dar ve renkli sokakları ile turistiklerin ilgisini çekiyor. Merak edenler Châtelet vize için ülke konsolosluğu üzerinden başvurularını iletiyor ve seyahate geçiyor.

Châtelet İçin Vize Gerekli Mi?

Turistik, eğitim ya da aile birleşimi gibi ayrı kategorilere sahip olan Châtelet vize için şartlara uymak gerekir. Şöyle ki Châtelet için vize gerekli mi soranlara bordo pasaport sahiplerine dair olumlu yönde yanıt verilir.

90 günlük kalma süresi üzerinden diğer pasaportlar ise muaf kabul edilir.

Châtelet İçin Vize Şartları

Châtelet vize için pasaport türüne uygun olacak şekilde şartları değerlendirmek gerekir. Şöyle ki Châtelet için vize şartları olarak bordo pasaport sahiplerine ilgili belgeler sıralanır. Vize için zorunlu olan belgelerin ibrazına geçmek ve e-randevu ile biyometrik işlemleri tamamlamak gerekir.

Châtelet Turist Vizesi

Châtelet vize türleri arasında başı çeken turist vizesine dair zorunlu evraklar hazırlanmalı. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve banka hesap dökümü gibi çeşitli belgelerin üzerinde durulur. Châtelet turist vizesi Belçika Konsolosluğu üzerinden belgelerin ibrazına göre netlik kazanır.

Châtelet Vize Başvurusu

Online başvuru birkaç sayfalık form ile gerçekleşir. Châtelet vize başvurusu için önceliğiniz formu indirmek ve istenilen bilgileri sıralamak olmalıdır. Bununla birlikte belgeleriniz ile konsolosluk başvurularını da ihmal etmemek gerekiyor.

Châtelet Vize Evrakları

Sadece kimlik belgeleri ile sınırlı kalınmaz. Finansal durum, meslek ve eğitim belgeleri de ibraz edilmelidir. Châtelet vize evrakları arasında olmazsa olmazlar pasaport, fotoğraf ve seyahat sağlık sigortası oluyor.

Châtelet Vize Fiyatları / Ücreti

Toplamda ödenmesi gereken tutar 110 Euro şeklindedir. Châtelet vize fiyatları / ücreti için hem harç hem de başvuru hizmet bedelleri tahsis edilmelidir.

Châtelet Vizesi Kaç Günde Çıkar

En az 1 hafta içerisinde sonuçlanır. Châtelet vizesi kaç günde çıkar merak edenler 7 – 15 iş gününü dikkate almalı ve bunun üzerine belgeleri ile başvuruya geçmelidir.

Châtelet Vizesi Nasıl Alınır

Başvuruların online ve konsolosluk üzerinden değerlendirilmesi söz konusudur. Châtelet vizesi nasıl alınır soranlar ilgili evraklar ile bu başvuru aşamalarına yer vermelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×