Charleroi Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Charleroi Vize

Belçika Dilbeek Vize Başvurusu

Charleroi yedi idari bölgeden biri olarak Belçika hükümetine bağlıdır. Charleroi vize işlemleri için Belçika konsolosluğuna başvuru yapılması şartı bulunur. Türkiye’den Avrupa’nın birçok ülkesine vize almak için vize merkezi ile irtibat kurarak sürecin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Charleroi İçin Vize Gerekli Mi?

Belçika’nın Hainaut eyaletine bağlı Charleroi bölgesi, Valonya ile birleşimiyle üç farklı dilin kullanıldığı bölgedir. Charleroi vize işlemleri için konsolosluk üzerinden başvuru yapılması, ticari, turistik, aile birleşimi, eğitim ve iş amacıyla gidişlerinizin rezervasyon işlemleriyle birlikte bildirilmesi gerekmektedir.

Charleroi İçin Vize Şartları

Almanca, İngilizce ve Fransızca dilinde Belçika konsolosluğuna dilekçe ve form teslim edilmelidir. Vize başvurusu için ayrıca gri, siyah, bordo ve yeşil pasaport ile 3 aylık sahada kullanılabilecek 2 sayfa boşluğun bulunması şartı vardır. 30. 000 Euro sağlık sigortası teminatı ile ülkeye giriş yapmanıza izin verilmektedir.

Charleroi Turistik Vize

Charleroi turistik vize d tipi vize ve c tipi vize prosedürüne uygunluk üzerinden verilmektedir. 90 günlük vize işlemleri için c tipi ve 180 günlük işlemler için d tipi turistik vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Vize başvurunuzda, eğitim, iş, seyahat, ziyaret ve ticaret amaçlarıyla birlikte tatil için de rezervasyon belgesi belirtilmesi gerekmektedir.

Charleroi Vize Başvurusu

Charleroi vize başvuru işlemlerinizde, rezervasyon belgesi, nüfus kaydı, pasaport, vize harcı dekontu ve ülkeye gidiş dönüş belgeleriniz yanınızda  olmalıdır.

Randevu sistemiyle vize başvurunuzu yaptıktan sonra sonucu öğrenmek için konsolosluk üzerinden takip edebilirsiniz.

Charleroi Vize Evrakları

Vize evraklarında eksiksiz belge ve imzalı belge kontrollerinizi yapmalısınız. 3 aylık pasaport, 3 aylık hesap dokumanı ve maaş bordrosu, sağlık sigortası teminatı, dilekçe ve formla birlikte verilmelidir. Evlilik cüzdanı, öğrenci belgesi ve ticari faaliyetler için vergi levhasının da gösterilmesi şartı vardır.

Charleroi Vize Fiyatları/ Ücreti

390 TL turistik vize yetişkin ücreti olarak harç bedeline yansır. Çocuklar için 6 yaş ve 12 yaş arasında 277 TL harç bedeli ödenmelidir.

Charleroi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika konsolosluğu yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 14 iş günü içinde çıkacaktır.

Charleroi Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika konsolosluğuna başvuru yapılarak, evrak ve mülakatla birlikte vize alınabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×