Bulgaristan Sınır Kapısı 2022 - Eraytur
Eraytur Blog

Bulgaristan Sınır Kapısı 2022

Türkiye’yle komşu olan Bulgaristan, 2021 yılında da sınırlar açık bir şekilde vize alınarak gidilebilen ülkeler arasındadır. Bulgaristan sınır kapısı için Türkiye’den Edirne’ye gidilmesi gerekmektedir. Kapıkule sınır kapısı olarak bilinen gümrük kapısı üzerinden Bulgaristan’a konsolosluk üzeriden vize alarak giriş yapabilirsiniz.

Bulgaristan Sınır Kapıları İsimleri

Bulgaristan sınır kapısı adı Türkiye’den geçişlerde Kapıkule olarak geçmektedir. Kapıkule gümrük kapısı üzerinden Türkiye’ye giriş ve çıkışlar yapılır. Ülke politikası gereğince, Balkan ülkelerine göre vize prosedürü uygulanır. Ticari, turistik, kültürel gezi ve çalışma vizesi için pasaportunuz bulunmalıdır.

Bulgaristan sınır kapısı açık mı 2021; Bulgaristan sınır kapısı 2021 yılında açıktır. Ülkeye giriş ve çıkışlar için her Türkiye vatandaşının vize alması şartı vardır. Ülke politikası gereğince oturma izni, çalışma izni ve turistik vize için rezervasyon işlemleri yerine getirilmelidir. Yunanistan sınır kapısı olarak da Kapıkule sınır kapısı kullanılmaktadır. Edirne üzerinde bulunan Kapıkule gümrüğü için sıkı bir denetim ve Türkiye Bulgaristan anlaşmalarına yer verilmiştir.

Bulgaristan Sınır Kapısı Son Dakika Haberleri

Bulgaristan sınır kapısı için yapılan düzenlemelerde, ülkeye giriş ve çıkışlar 2020 yılındaki pandemiden kaynaklı olarak yenilenmiştir. Aşı prosedürü ve Balkan ülkelerinin aldığı kararlara göre kısıtlamalarda, turistik gezi ve kültürel gezilere sınırlamalar getirilmiştir. Türkiye sınır kapıları Doğu ülkeleri ve Avrupa ülkeleriyle birlikte Balkan ülkelerine de tamamen açıktır.

Yunanistan Sınır Kapısı

Kapıkule sınır kapısı ve Pazarkule sınır kapısı olarak Yunanistan’dan geçişlere izin verilmiştir. Ülke politikaları gereğince Avrupa ülkelerinin vize işlemleri üzerinden işlemekte olan prosedür dikkate alınarak, ülkeye geçiş için en fazla 10 yıl içinde çıkarılmış pasaport bulunmalı ve pasaportun en az 2 sayfası da boş olmalıdır.

Bulgaristan Sınır Kapısı Açık Mı?

Bulgaristan sınır kapısı açıktır. Ancak vize işlemleri yapılarak giriş yapılabilir. Balkan ülkelerine göre düzenlenmiş olan Bulgaristan vize işlemleri için konsolosluğa başvuru yapılması gerekmektedir. Bulgaristan bayrağı renkleri beyaz, yeşil ve kırmızı olarak yatay çizgi halindedir. Üç renk üzerinden ülke bayrağını temsil eder ve Türkiye’de Kapıkule sınır kapısı üzerinden karşınıza çıkacak ülke bayrakları arasında yerini alır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×