Bulgaristan Haritası 2022 - Eraytur
Eraytur Blog

Bulgaristan Haritası 2022

Bulgaristan haritası yüz ölçümü olarak geniş Balkan ülkeleri arasında yer almaktadır. Romanya, Maceristan ve Almanya sınırlarına yakın olan Bulgaristan, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk ve Yunanistan’a da yakındır. Ülke bayrağı üç renk olarak beyaz, yeşil ve kırmızıdır. Etnik kökenleri Hırvat ve Roman kültürlerine dayanmaktadır. Ülke demokrasiyle yönetilmektedir.

Bulgaristan Haritası Türkçe

Bulgaristan dili oldukça zordur. Bu nedenle Türkçe de isimlerin çıkarılması için dünya haritasında Türkçe şeklinde yansımıştır. Osmanlı, Bizans ve Yunanlılarla büyük mücadeleler vermiş olan Bulgaristan, kendi ülke sınırlarını büyük savaşlar sonunda oluşturmuştur.

Neolitik çağa dayanan soyuyla, ülkedeki Trakya kökenleri de dikkat çekmektedir. Filibe, Burgaz, başkenti Sofya ve Bükleş gibi tanınan turistik bölgelere sahiptir. Sınır kapısı Yunanistan’ın Selanik iline açılırken, kültüründe Türk, Yunan ve Roman etkilerinin de görüldüğü karışık kökenlere de sahiptir.

Bulgaristan’ın Şehirleri

Bulgaristan haritası yakınlarında kuzey Makedonya ve ve üzerinde Sırbistan sınırlarına dayanmaktadır. Kosova, Karadağ, Arnavutluk ve Türkiye ile komşu olan ülke de, başkent Sofya’dır. Aynı zamanda Niş’e de oldukça yakın olan Bulgaristan haritası kırcaali bölgesiyle de oldukça meşhurdur.

Bulgaristan’ın ilçeleri de fazla olmakla birlikte yüzölçümü geniş olduğu için köyleri ve yollarıyla da dikkat çeken ülkeler arasındadır. Bulgaristan haritası şumnu bölgesi için de turistik ziyaretin fazla olduğu seçeneklere yer vermiştir. Ülkede bulunan birçok tarihi yer her yıl turist çekmektedir.

Bulgaristan Yol Haritası

Bulgaristan’a hem kara hem de havayoluyla ulaşılmaktadır. Ülkenin Filibe iline gitmek için deniz yoluna ihtiyaç vardır. Ulaşımı Türkiye’den kolay olan ülke, Edirne sınır kapısından geçtikten sonra 3 saat içinde kendinizi Bulgaristan sınırlarında bulabileceğiniz kadar yakındır. Ülke sınırları içinde Sofya tam ortada bulunmakta, Varna ve Burgaz da denizin kıyısında yer almaktadır.

Türkiye Haritası

Bulgaristan köy haritası üzerinden yapılan incelemelerle, Türkiye’deki köy sayısından oldukça fazla olduğu görülmektedir. Türkiye’ye yakın olan ve komşu olan Bulgaristan için vize işlemleri yapılması gerekir. Bulgaristan’daki soykırım ve savaş sonrası Türkiye’ye oldukça büyük Bulgar göçü olmuştur. Bu nedenle çiftte vatandaş olan Bulgaristan vatandaşlarının vizesiz ülkelerine gitmelerine izin verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×