Beveren Vize - Eraytur
Belçika Vizesi

Beveren Vize

Belçika Beveren Vize Başvurusu

Beveren vize, Belçika’nın Beveren şehrine gerçekleştireceğiniz seyahatlerde ülkeye yasal bir şekilde giriş yapmanızı ve konaklamanızı sağlayan vize türüdür.

Beveren İçin Vize Gerekli Mi

Beveren için vize gerekli mi; bordo pasaporta sahip kişilerin vize alması zorunludur. Ancak yeşil, gri ya da siyah pasaporta sahip kişiler 180 günde 90 gün kuralına uyarak vizesiz seyahat gerçekleştirebilir.

Kişilerin gerçekleştireceği seyahat 90 günden (3ay) daha fazla ise Beveren vize alması zorunludur.

Beveren İçin Vize Şartları

Beveren için vize şartları diye bir bilgi yoktur. İsteyen herkes vize başvurusunda bulunabilir ve vizesini alabilir. Ancak kişiler Belçika vize başvurusu yaparken mutlaka bankalarında bulundurmaları gereken tutara ve dilekçelerinin içeriğine dikkat etmelidir.

Beveren Turist Vizesi

Kısa süreli ve turistik amaçla gerçekleştirilen seyahatlerde Beveren turist vizesi kişilere verilir. Belçika Konsolosluğu’na yapacağınız başvuru ile kısa sürede turist vizesi alabilirsiniz.

Beveren Vize Başvurusu

Beveren vize başvurusu yapmak için öncelikle gerekli belgelerin neler olduğunu öğrenmelisiniz. Daha sonra Beveren Başkonsolosluğu’ndan ya da yetkili vize merkezlerinden güncel bir randevu almalısınız.

Randevunuzda sizden istenen belgeleri teslim ederek Beveren vize başvurunuzu tamamlarsınız.

Beveren Vize Evrakları

Beveren vize evrakları; pasaport, iki adet biometrik fotoğraf, rezervasyonlarınız, seyahat sağlık sigortası, başvuru formu ve dilekçesi, maddi durumunuzu kanıtlayan belgeler, nüfusa ilişkin belgeler ve başvuru nedeninize bağlı olarak sizden istenen belgelerdir.

Beveren Vize Fiyatları / Ücreti

Beveren vize fiyatları / ücreti günümüzde 736 TL olarak belirlenmiştir. D tipi vizeler ise 1656 TL vize ücretine sahiptir. 6-12 yaş aralığındaki çocukların vize başvurusunda ödeme 368 TL, 0-6 yaş arası çocuklarda ise vize işlemleri ücretsizdir.

Beveren Vizesi Kaç Günde Çıkar

Beveren vizesi kaç günde çıkar; başvurunuzu tamamlamanızın akabinde yaklaşık 7 ila 15 gün arasında başvurunuz sonuçlanır. Ancak evrak eksikliği, konsolosluk yoğunluğu gibi nedenlerle bu sürede uzama yaşanabilir.

Beveren Vizesi Nasıl Alınır

Beveren vizesi nasıl alınır; vize alma işlemi için öncelikle Belçika Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Vize başvurusu için randevu almalı ve randevunuzda sizden istenen belgeleri teslim etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×