İngiltere Sunderland Vizesi İçin Tüm Detaylar - Eraytur
İngiltere Vizesi

Sunderland Vize

İngiltere Sunderland Vize Başvurusu

Tyne And Wear metropoliten kontluğunda şehir yerleşkesi olarak Sunderland, İngiltere Birleşik Krallığa bağlıdır. İngiltere vize işlemleri yapılarak gidilebilen Sunderland bölgesi için vize merkezi ile irtibat kurarak bilgi alabilirsiniz.

Sunderland İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek için vize prosedürüne uygun yasal düzenlemeler yapılmaktadır. İngiltere’nin kuzey doğusunda yer alan Sunderland vize işlemleri için konsolosluk üzerinden başvuru yapılarak, 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize işlemleri yapılmaktadır.

Sunderland İçin Vize Şartları

Sunderland vize şartlarında İngiltere konsolosluğundan alınması gereken dilekçe örneği ve formuyla başvuru yapılmalıdır. Vize başvuru işlemlerinde, 6 aylık gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport verilmesi, eksiksiz evrak teslimi yapılması gerekmektedir.

Vize harç bedeli ve sağlık sigortası teminatının da ödenmesi şartları bulunur.

Sunderland Turistik Vize

Tatil ve kültürel gezi için vize başvurularınızı 90 günlük veya 180 günlük olarak yapabilirsiniz. Turistik vize başvurularınızda otel ve uçak rezervasyonlarınızın da evraklarla birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. Sunderland yerel idaresi İngiltere konsolosluğunun prosedürüyle kabul etmektedir. Evraklarınız bu nedenle oldukça önemlidir.

Sunderland Vize Başvurusu

İngiltere konsolosluğu üzerinden online veya bizzat başvuru yapılarak, Sunderland vize işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bir adet dilekçe ve form doldurarak, İngiltere’ye gidiş amacınızı belirten açıklamayla, gidiş ve dönüş tarihinizi de belirtmeniz gerekmektedir.

Sunderland Vize Evrakları

Sunderland vize evraklarının en geç 6 ay içinde alınmış olması gerekmektedir. 6 ay içinde çıkarılmış pasaport ile birlikte, 6 aylık hesap dokumanı, 6 aylık maaş bordrosu da genel vize başvuru evrakları arasında yer almaktadır. Nüfus kaydı, eğitim, ticari faaliyet ve iş amaçlı seyahatlerde de ek belgeler verilmelidir.

Sunderland Vize Fiyatları/ Ücreti

6 aylık vize harcı 128 dolardır. 2 yıllık vize harcı olarak 492 dolar ödenmesi gerekmektedir. 10 yıllık vize harcı olarak 1098 dolar konsolosluğa verilmelidir.

Sunderland Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Sunderland vizesi konsolosluğun yoğunluğuna göre 10 iş günü ile 15 iş gününe kadar çıkmaktadır.

Sunderland Vizesi Nasıl Alınır?

Sunderland vize başvurunuzu İngiltere konsolosluğu üzerinden online ve bizzat büro üzerinden yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×