Norveç Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Norveç Vizesi

Norveç vize istiyor mu sorusu sık sık sorulsa da cevap nettir. Norveç her durumda vize istemektedir. Bir günlük gidiş geliş için dahi ize gerekmektedir. Bu nedenle işlemlere erkenden başlanmalıdır.

Norveç’e vize almak için ilk aşama evrakların toplanmasıdır. Norveç vizesi evrakları eksiksiz olmalıdır. Aynı zamanda Norveç’te vize evrakları vizenin kendisine göre oldukça değişim göstermektedir. Ancak genel olarak seyahat sağlık sigortası sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun dışında pasaport sürenizin en az 6 ayı olması gibi faktörler önem arz etmektedir.

Norveç vizesi alarak Norveç’te belirttiğiniz süre kadar kalabilirsiniz. Bu uzun süreli bir vize olabileceği gibi kısa süreli bir vize de olabilmektedir. Uzun süreli oturum izinleri sonrasında süresiz oturuma da başvurabilirsiniz.

Norveç vize başvurusu yapılırken direkt konsolosluğa başvuru yapılmalıdır. Ancak bu süreçte özellikle Eray Tur’dan yardım alarak vize evraklarınızı çok daha iyi hazırlayabilirsiniz.

Norveç’e gidebilmek için harç ücreti ödenmelidir. Norveç vizesi ücreti ise alacağınız vizenin süresine bağlı olarak artacak veya azalacaktır.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×