Norveç Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Norveç Vizesi

Norveç Vize Formu ve Dilekçe

 

Norveç vize formu ve vize talep dilekçesi Norveç vize işlemlerinde hazırlanması gereken evraklardır. Norveç dış temsilciliklerine iletilen iki belgede vize başvuru sahibinin bilgileri açıklanır ve vize kriterlerine uygunluğu belirtilir. Vize başvuru dosyasında bu iki belge olmadan vize işlemleri başlatılmaz.

Norveç Schengen Vize Başvuru Formu

Norveç Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Norveç  Vize Başvuru Formu PDF

Norveç Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Norveç Vize  Dilekçe Örneği

Norveç Vize Formu ve Dilekçe

Norveç vize formu Norveç dış temsilciliklerine verilen Schengen vizesine uyumlaştırılmış bir başvuru formudur. Norveç dış temsilcilikleri ve Norveç vizesi başvuru merkezleri ofislerinden elde edilebilen form çıktısı alınarak vize başvuru sahibi tarafından doldurulur, imzalanır. Verilen bilgiler doğru olmalıdır, formdaki gerekli alanlar eksiksiz doldurulmalıdır.

konsolosluğuna hitaben yazılır ve seyahat amacı açıklanır. Seyahat amacına göre tespit edilen vize türünde vize talebini iletir. Norveç vize dilekçesi farklı vize türlerine göre farklı şekilde yazılmalıdır.[/su_note]

Norveç Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

 Norveç vize formu İnternetten çıktısı alınarak doldurulan Schengen vizesi başvuru formudur. Kısa süreli Norveç seyahatlerinde Schengen C tipi vize başvurusu yapılmaktadır. Form doldurulduktan sonra Norveç vize evrakları hazırlanır ve vize başvuru dosyası vize danışmanları desteği ile hazırlanarak Norveç dış temsilcilikleri vize bölümüne iletilir.

Norveç vize formu doldurulması gereken alanlar şöyledir:

 • Norveç seyahatine çıkacak kişinin şahsi bilgileri- Norveç vize talebinde bulunan kişilerin kimlik bilgileri, adresleri ve telefonları yazılır.
 • Norveç seyahatinde kullanılacak pasaport bilgileri- Geçerli pasaportun türü, alınış ve geçerlilik tarihi, numarası belirtilir.
 • Norveç seyahatinin ayrıntıları- Norveç’te ve diğer Schengen vize bölgesi ülkelerinde gidilecek yerle belirtilir, konaklama ve ulaşım bilgileri verilir.
 • Norveç vize talebinde bulunan kişinin çalışma durumu- Norveç vize talebinde bulunan kişinin mesleği, iş yeri ve geliri belirtilir.
 • Daha önceki seyahatlerin bilgileri- Daha önce yapılan seyahatler yazılır.
 • Norveç vize talebinde bulunan kişinin aile bilgileri- Vize talebinde bulunan kişinin aile bireylerinin bilgileri verilir.
 • Norveç seyahatinden önce alınan Schengen vize bilgileri- Eski Schengen vizeleri hakkında bilgiler yazılır.
 • Norveç seyahatine çıkacakların parmak izi durumları- Parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
 • Norveç seyahatinin masraflarını karşılama yöntemleri- Norveç seyahatinin karşılanma yöntemi belirtilir, sponsor varsa bilgileri verilir.
 • İsviçre vatandaşı, AB vatandaşı, AET vatandaşı aile bireylerinin bilgileri- Bu ülke vatandaşları olan aile bireylerinin bilgileri yazılmalıdır.

Uyumlaştırılmış Schengen vize başvuru formu doldurulduktan sonra Norveç vize dilekçesi düzgün bir şekilde yazılarak Norveç vize ücreti ödenir ve vize başvuru dosyası tamamlanarak vize başvuru süreci başlatılır.

Norveç Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Norveç vize dilekçesi Norveç dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılır. Norveç vize dilekçesinde seyahat amacı belirtilir, seyahat tarihleri ve ayrıntıları verilir. Norveç seyahatinin masraflarının nasıl karşılanacağı açıklanır, varsa sponsor bilgileri verilir.  Vize dilekçeleri vize başvuru sahibinin adresini ve iletişim bilgilerini içermelidir, dilekçe ıslak imza ile imzalanır.

Norveç ticari vize dilekçeleri şirket antetli kağıdında hazırlanır, şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşır.  Vize başvuru sahibi iş seyahatinin ayrıntıları, şirket bilgilerini, Norveç’teki firmanın bilgilerini vermelidir.  Norveç ticari vize dilekçesinde tüm iletişim bilgileri ve adresler yer almalıdır.

Norveç vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/norvec-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×