Norveç Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Norveç Vizesi

Norveç Vize Reddi ve Çözümü

Norveç vize reddi kararı Norveç dış temsilcilikleri vize bölümünce alınır ve vize başvuru sahibinin Schengen vize kriterlerine uygun olmadığını gösterir. Vize reddi kararı sonrasından vize başvuru sahibinin Norveç’e girişine izin verilmez. Bu karara Norveç dış temsilcilikleri nezdinde itiraz etme olanağı bulunmaktadır.

Norveç Vize Reddi ve Çözümü

Norveç vize reddi kararı vize başvuru sahibinin Schengen vize kriterlerine uygun olmadığını gösterir, Norveç vize evrakları başvuru dosyasındaki hatalar ve eksiklikler vize reddi kararının alınmasının en önemli nedenleridir. Vize başvuru sahipleri vize danışmanları ile kendi kişisel durumlarını değerlendirmeli ve Norveç vizesi alıp alamayacaklarını değerlendirmelidir. Vize evraklarının hazırlanıp vize başvuru dosyasının Norveç dış temsilciliklerine iletilmesi vize alınacağı garanti anlamına gelmez.

Vize reddi neden olur?

Norveç vize reddi belgelerin eksik olması halinde gerçekleşir. Bunun kadar mali durumun yetersiz olması da etkili olur.

Vize reddi pasaporta işlenir mi?

Vize reddine maruz kalan vatandaşların pasaportlarına bu durum işlenmez.

Vize neden red yer?

Vize reddi seyahat amacını desteklemeyen evraklardan kaynaklı olarak gerçekleşebilir ve dönüşün net olmaması da redde neden olur.

Norveç vize reddi kararının nedenlerini bilmek gerçekçi bir vize başvuru değerlendirmesi için gereklidir. Norveç vizesi başvuru merkezleri ofislerinde deneyimli ve yetkin vize danışmanları eşliğinde bir değerlendirme yapılmalı ve vize başvurusu uzmanlarca hazırlanmalıdır.

Norveç Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Norveç vize başvuru dosyaları Norveç dış temsilcilikleri vize bölümünde tek tek incelenir ve bir karara bağlanır. Vize başvurusunda yapılan hatalar ve vize başvuru sahibinin vize kriterlerine uygun olmaması sonucu vize reddi kararı verilmektedir.

Norveç vize reddi kararı verilmesinin temel nedenleri şunlardır:

  • Norveç vize formu ve Norveç vize dilekçesindeki uygunsuzluk- Norveç vize formu ve dilekçesi düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır.
  • Norveç vize başvuru dosyasında yapılan hatalar, eksiklikler- Vize başvuru dosyasında eksik belge olmamalıdır, belgeler hatasız düzenlenmeli, bilgiler doğru olmalıdır.
  • Norveç seyahat sağlık sigortasının vize kriterlerine uygun düzenlenmemesi- Norveç seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro bedelle ve Norveç seyahati tarihlerine uygun olarak düzenlenmelidir.
  • Norveç seyahati sonrasında vize başvuru sahibinin ülkesine döneceğine dair güvence vermemesi- Vize başvuru sahibi Norveç seyahati sonrasında ülkesine döneceğini taahhüt etmelidir.
  • Norveç seyahatinin masraflarının vize başvuru sahibince karşılanamaması- Norveç seyahatinin masraflarını karşılamaya yetecek mali güç bulunmalıdır. Sponsor ile Norveç seyahati yapılabilir.
  • Norveç vize talebinde bulunan kişinin sağlık açısından kötü olması- Norveç’e gidecek kişinin bulaşıcı hastalığı olmamalıdır.
  • Norveç vize talebinde bulunan kişinin güvenlik açısından sakıncalı olması- Norveç’e giriş yapacak kişinin suç açısından temiz olması gerekir. Suç organizasyonlarıyla bağı olmamalıdır, daha önce Norveç ve Schengen vize bölgesi ülkelerinden sınır dışı edilmemiş olmalıdır.

Norveç Vize Reddi Kararı Çözümü

Norveç vize reddi kararı vize başvuru sahibine açıklamalı bir resmi yazı ile iletilir. Vize başvuru sahibi belirtilen tarihler içinde itiraz edebilir, vize reddi kararı kesinleşirse kararı temyize götürmek mümkündür.

Norveç vize reddi kararı sonrasında ödenmiş Norveç vize ücreti bedelleri vize başvuru sahibine geri ödenmez. Norveç vize harçları ve vize başvuru merkezi aracılık hizmet bedelleri, ek hizmet bedelleri her yeni başvuruda yeniden ödenmek durumundadır.

Vize başvuru sahipleri zaman kaybetmemek, yeniden vize ücret bedeli ödememek için Norveç vize başvurularını yetkili ve deneyimli vize başvuru merkezlerinde yapmalıdır. Eraytur-Global Visa Services vize başvuru merkezleri Ankara ve Gaziantep vize merkezlerinde tüm Schengen vize bölgesi ülkelerinin ve Norveç’in vize başvurularını güvenle tamamlamaktadır.

Norveç vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/norvec-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×