Norveç Vize Reddi ve Çözümü

  VİZE REDDİ

  Norveç vizesi için her başvuru değerlendirilmeye alınsa dahi mutlaka olumlu sonuçlanacağını göstermeyecektir. İstenen şartların eksiksiz olarak yerine getirilmemesi halinde vize reddi yanıtı verilmektedir. Evrakların sahte olması, seyahatlerin amaçlarının kanıtlanmaması, tutarsızlıkların görülmesi ve buna benzer durumlarda vize reddi ile karşılaşan kişilerin büyük hayal kırıklığına uğradıkları görülmektedir.

  Ayrıca kişilerin seyahat bitiminden sonra ülkeden ayrılacaklarını belirtmeleri gerekmektedir. Vize süresi içerisinde herhangi bir şekilde kurallara riayet etmeyen kişilerin sonraki vize başvuruları da risk altına girecektir.

  Hangi Durumlarda Vize Reddi Verilir?

  Evraklar arasında bulunan sağlık sigortasına ilişkin belgeleri uygun olacak şekilde ibraz etmediğiniz takdirde büyük oranda vize reddi yanıtı ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca diğer Schengen ülkelerinden herhangi birisine girişinizin çeşitli sebeplerden ötürü yasaklanması halinde bu Norveç vize başvurunuzu da etkileyebilmektedir. Yine ekonomik anlamda ihtiyaçlarını karşılayacak derecede yeterliliğini kanıtlayamayan kişilerin başvurularının olumsuz sonuçlanacağını belirtebiliriz.

   

  Schengen vize türüne yapacağınız başvurularınızın kabul edilmesi demek, 180 günlük sürede 90 gün kalabileceğinizi işaret etmektedir. Ancak başvuru sahibi bu süreyi başka bir Schengen ülkesinde tamamlamış ise bu durumda Norveç için yapacağı başvuru kabul edilmeyecektir. Seyahat sağlık sigortasının seyahatlerde yapılması zorunludur. Yapılmamış olan sağlık sigortaları, ödenmemiş vize cüreti başvuruları ya da eksik evrak, yanlış beyan, kamu güvenliğini tehdit edici unsur özellikleri bulundurma gibi olumsuz durumlar ne yazık ki Schengen vize kapsamında vize reddi olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Vize Reddi İçin İtiraz Hakkı Var Mı?

  Başvurularınızın sonuçlanmasına ilişkin herhangi bir aşamada yaşadığınız aksaklıklardan ve eksikliklerden ötürü vize reddi yanıtı almış iseniz, bu duruma karşı itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Norveç vize başvurularının ret yanıtı ile sonuçlanması halinde kişiler bu sorunları gidererek yeniden değerlendirilmesini talep etmek amacıyla Norveç Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilmektedir.

  Maddi imkanlarını düzeltmesi, sağlık sigortasına yönelik hataları düzeltmesi, kişinin ülkesine tekrar döneceğine dair şüpheleri gidermesi ve kamu güvenliği nedeniyle vize reddi verilmesinin nedenlerini ortadan kaldırması halinde başvuruları yeniden değerlendirilerek en kısa sürede yanıt verilecektir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir