Norveç Vize Ücreti - Eraytur
Norveç Vizesi

Norveç Vize Ücreti

Norveç vize ücreti Schengen vize kriterlerine göre belirlenmiş vize harç ücretlerinden ve vize başvuru merkezi hizmet tutarlarından oluşur. Vize ücretleri Euro üzerinden belirlenir, vize harç ücretleri nakit olarak ödenir, vize başvuru ofisi hizmet bedelleri Türk lirası karşılığı ödenebilir.

Norveç Vize Ücreti

2023 yılında geçerli olan Norveç vize harç ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Norveç Turistik Vize Harç Ücreti
80 Euro
 • Norveç Ticari Vize Harç Ücreti
80 Euro
 • Norveç Transit Vize Harç Ücreti
80 Euro
 • Norveç Aile-Arkadaş Ziyareti Vize Harç Ücreti
80 Euro
 • Norveç kısa süreli Eğitim Vize Harç Ücreti
80 Euro
 • 0-6 yaş arası çocuklar
Bedelsiz
 • 6-12 yaş arası çocuklar
40 Euro

 

Norveç vize gerekli mi?

Schengen kurallarına uygun olacak şekilde vizeye başvurulmalıdır. Umuma Mahsus Pasaport için vize muafiyeti bulunmuyor.

Norveç turist vizesi nasıl alınır?

Turistik seyahat için rezervasyon belgelerine ek kimlik, mesleki ve finansal durum evraklarının ibrazı önem arz ediyor.

Norveç vize zor mu?

Vize prosedürleri zorlayıcı değil. Ancak yine de danışmanlık hizmetleri ile profesyonel bir şekilde süreci yürütmeniz faydalı olacaktır.

Norveç dış temsilciliklerinin açıkladığı vize harç ücretleri zaman içerisinde güncellenmektedir. En doğru bilgilere Norveç vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/norvec-vizesi-basvuru-merkezleri/  ofislerinden ulaşmak mümkündür. Vize harç ücreti ve hizmet bedelleri günlük döviz hareketlerinden etkilendiğinden vize başvuru sahipleri bu döviz hareketlerini takip etmelidir.

Norveç Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Norveç vize ücreti bedelleri Schengen vize kriterleri ile uyumludur. AB vatandaşlarının aile bireyleri, eğitim-araştırma için Norveç’e giden kişiler, 25 yaşına kadar amatör sporcular vize ücreti ödemezler. Daha ayrıntılı bilgi vize başvuru merkezlerinden alınabilir.

Norveç Vize Ücreti hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • Norveç vize ücretleri başkasına satılamaz ve devredilemez.
 • Norveç vize ücretleri Norveç vizeleri için geçerlidir.
 • Norveç vize ücretleri başvurulan vize türü için geçerlidir.
 • Norveç vize reddi >> eraytur.com/norvec-vize-reddi/ kararı sonrasından vize ücret bedelleri geri ödenmez.
 • Her yeni Norveç vize başvurusunda vize ücretleri yeniden ödenir.

Norveç vize formu >> eraytur.com/norvec-vize-formu-ve-dilekce/  ve dilekçe hazırlandıktan sonra talep edilen vize türü için gerekli evraklar tamamlanarak vize ücreti ödenir ve vize başvuru işlemleri başlatılır. Uzman vize danışmanları gözetiminde yapılan vize başvuruları büyük olasılıkla kabul edilecektir.

Schengen vize işlemleri konusunda deneyimli vize danışmanları olan Eraytur ve Global Visa Services vize başvuru merkezleri vize başvurularının güvenle tamamlandığı vize merkezleridir. Gaziantep ve Ankara vize merkezleri yurdumuzun her yerinden vize başvurularını kabul etmektedir.

Güncel Norveç vize harç ücretlerine ve hizmet bedellerine iletişim noktalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza göre belirlenen vize türündeki Norveç vize evrakları >> eraytur.com/norvec-vize-evraklari/  listesine ulaşarak vize işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Uzman vize danışmanlarımız ve müşteri temsilcilerimiz Norveç vize türleri hakkında merak ettiğiniz her türlü sorunun yanıtını verecek ve hızlıca vize işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır. Norveç vizelerini elde etmenin en kolay ve en hızlı yolu vize başvuru merkezlerimize danışmaktır.

Norveç vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/norvec-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×