Leeds Vizesi Almak İçin Yapılması Gerekenler - Eraytur
İngiltere Vizesi

Leeds Vize

İngiltere Leeds Vize Başvurusu

Leeds, İngiltere’nin en büyük şehirlerinden biridir. Tekstilin önemli şehirlerinden biri olan Leeds, birçok yabancı öğrenci ve turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Şehre gitmek için gereken vize başvuru işlemleri için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Leeds İçin Vize Gerekli Mi?

Leeds için vize gerekli mi: Türkiye’den İngiltere’ye gitmek için vize zorunluluğu olmasından dolayı Leeds şehrine gidecek olan kişilerin vize alması zorunludur.

Leeds İçin Vize Şartları

İngiltere, ülkesine seyahat, eğitim veya çalışma gibi amaçlarla gelecek olan kişilere belirli şartlar doğrultusunda vize verir. Leeds için vize şartları; 6 ay geçerliliği olan güncel pasaport, başvuru formunun doldurulması, seyahat sağlık sigortası olması, maddi gelirin şehirde geçinmek için yeterli olması gibi şartlardır.

Leeds vize başvurusu eğitim almak veya çalışmak için yapılacaksa farklı şartlara uyum sağlanması da istenir.

Leeds Turist Vizesi

Leeds turist vizesi şehirde en fazla 6 ay kalınmasına olanak tanıyan seyahat vizesidir. Bu vizeyi almak için otel rezervasyonu, uçak bileti, seyahat sigortası gibi belgeler istenir.

Leeds Vize Başvurusu

Leeds vize başvurusu İngiltere konsolosluğuna yapılmaktadır. İngiltere vize başvuru formu doldurduktan sonra online randevu alarak gerekli belgelerin hazırlanması gerekir. İngiltere vize evrakları vize merkezine teslim edilir ve vize ücreti ödenerek başvuru tamamlanır.

Leeds Vize Evrakları

İngiltere, vize vermek için birtakım belgeler istemektedir. Leeds vize evrakları; pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf, gelir belgesi, sponsor belgesi, başvuru formu ve randevu belgesi çıktısı gibi belgelerdir.

Leeds Vize Fiyatları/Ücreti

Şehre gitmek için başvuru yapacağınız vizelere belirli ücretler ödemeniz gerekir. Leeds vize fiyatları/ücreti 6 ay geçerliliği olan standart vize için 128 dolar olarak belirlenmiştir. 2 yıl geçerliliği olan Leeds vize ücreti 486 dolardır.

Leeds Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Leeds vizesi kaç günde çıkar: İngiltere vize başvuru sonuçlar 15-20 gün içerisinde açıklanır. Bu süre iş günü süresi değildir, toplamda en geç 20 gün içerisinde vize sonucu alınır.

Leeds Vizesi Nasıl Alınır?

Leeds vizesi nasıl alınır: Vize almak için İngiltere konsolosluğunun yayınlandığı başvuru formunu doldurarak randevu alınması gerekir. Randevu belgesi çıktısı, başvuru formu çıktısı ve istenen diğer evraklarla birlikte Leeds vize merkezine gereken ücret ödendikten sonra başvuru yapılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×