L`Aquila Vize Başvurusu ve Tüm Detayları - Eraytur
İtalya Vizesi

L`Aquila Vize

İtalya L`Aquila Vize Başvurusu

Denizden yüksekliği 700 metreden daha fazla olan ve dört tarafı dağlar ile çevrili L`Aquila, tam anlamı ile bir üniversite kenti. Sosyal anlamda oldukça hareketli olan şehir, tarihi açıdan da oldukça zengindir. Türk vatandaşlarının eğitim ve turistik amaçlı ziyaret ettiği L`Aquila, İtalya vizesi şartları ile seyahat edilen kentler arasında yer almaktadır.

L`Aquila İçin Vize Gereklimi

İtalya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapmak için konsolosluğa İtalya vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. Bu yüzden L`Aquila için vize gereklimi sorusunun cevabı, vizenin gerekli olduğu şeklindedir.

L`Aquila İçin Vize Şartları

Kısa süreli vize başvurularını konsolosluk kabul etmez, konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlar ya da turizm ve seyahat acentaları aracılığı ile başvuru gerçekleşir.

Schengen ülkesi olmasından dolayı İtalya’nın kenti L`Aquila için vize şartları, Schengen vize şartlarıdır.

L`Aquila Turist Vizesi

Schengen vizesi prosedürünün geçerli olduğu L`Aquila turistik vize ile 90 günü aşmayan seyahatler gerçekleştirilmektedir. İtalya turistik vizesi sadece gezi amacı ile seyahat etmek isteyen kişiler için hazırlanmıştır.

L`Aquila Vize Başvurusu

L`Aquila vize almak için aracı kurumlara başvuru yapılabildiği gibi aynı zamanda online başvuru hizmeti de bulunmaktadır. L`Aquila vize başvurusu gerekli şartların yerine getirilmesinin ardından gerçekleştirilir. Yapılacak olan seyahatin süresine göre doğru vize kategorisine başvuruda bulunmak önemlidir.

L`Aquila Vize Evrakları

İtalya’ya gitmek için vize başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşları tüm Schengen ülkeleri için geçerli vize başvurusu yapabilir. L`Aquila vize evrakları;

  • Pasaport
  • Fotoğraf
  • Nüfus kayıt örneği
  • Banka hesap dökümü
  • İkametgah belgesi
  • Mesleki belgeler
  • Evli olanlar için evlilik cüzdanıdır.

L`Aquila Vize Fiyatları/ Ücreti

İtalya vizesi çıkartmak için konsolosluk harç bedeli 2021 yılı için 60 Euro olarak açıklanmıştır. L`Aquila vize fiyatları/ ücreti 12 yaşından küçük çocuklar için alınmaz sadece vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir.

L`Aquila Vizesi Kaç Günde Çıkar

İtalya ve L`Aquila vize başvuruları genel anlamda başvuru tarihinden yaklaşık 3 ile 15 iş günü arasında sonuçlanır. L`Aquila vizesi kaç günde çıkar sorusuna istinaden süreler yoğunluğa bağlı olarak konsoloslukların inisiyatifindedir.

L`Aquila Vizesi Nasıl Alınır

L`Aquila vize işlemleri zor değildir ancak prosedüre uygun şekilde eksiksiz evrakları ile başvuru yapmak gerekir. L`Aquila vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı ve işlemlerin takip edilebilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×