İtalya Vize Ücreti - Eraytur
İtalya Vizesi

İtalya Vize Ücreti

İtalya vize ücreti, Schengen vize harç ücreti ve vize başvuru merkezi hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Schengen kısa süreli vize harç ücretleri Euro üzerinden hesaplanır, vize başvuru merkezlerinde Türk lirası olarak nakit ödemek mümkündür. Hizmet bedelleri kredi kartı ile ödenebilir.

Tayland Vize Reddi ve Çözümü

İtalya Vize Ücreti

2021 yılında geçerli olan İtalya Vize ücreti harç bedelleri şu şekilde belirlenmiştir.

Vize Ücreti 0-6 Yaş Arası 6-12 Yaş Arası Yetişkin
Kısa süreli Schengen vize harç ücreti Bedelsiz 40 Euro-372 TL 80 Euro-747 TL
Schengen Anlaşmalı ülke vatandaşları* Bedelsiz 40 Euro-372 TL 40 Euro-372 TL
Ulusal Vize 1083 TL 1083 TL 1083 TL
Kısa Süreli Eğitim Bedelsiz Bedelsiz Bedelsiz
Uzun Süreli Eğitim 467 TL 467 TL 467 TL
Schengen Anlaşmalı Ülkeler: Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Rusya, Ukrayna, Moldova, Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Arnavutluk

Italya vize ücreti ne kadar 2020?

2020 yılı tarifesine göre İtalya vizesi sahibi olmak isteyenlere 60 Euro olarak harç bedelini yatırmaları istenmiştir.

Italya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

3 – 5 gün kadar kalacak olan vatandaşların hesabında en az 5000 TL ve üzerinde bakiyenin bulunması uygun görülür.

Italya vize ücreti ne kadar?

2021 tarifesine göre T.C. vatandaşlarının ödemesi gereken tutar 80 Euro olarak belirtilmiştir.

İtalya Vize Ücreti Hakkında Önemli Noktalar

İtalya Vize Ücreti Hakkında Önemli Noktalar

İtalya vize ücreti İtalya dış temsilcilikleri vize harçlarından ve İtalya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/  hizmet bedellerinden oluşur. Vize ücreti TL üzerinden nakit kabul edilmektedir.

AB ve AET ülke vatandaşlarının aile bireyleri, eşleri ve çocukları vizeden muaftır. Kısa süreli eğitim kurumları tam zamanlı eğitim veriyorsa ve haftada 20 saat eğitim veriliyorsa vize başvuru sahibi vizeden muaftır. İtalya’ya araştırma için gidecek kişiler, kar amacı gütmeyen kültürel ve sportif faaliyetlere katılacak 25 yaş altı kişiler vize ödemezler.

İtalya vize ücreti hakkında önemli diğer noktalar şunlardır:

 • Vize ücreti diğer şahıslara satılamaz ve devredilemez.
 • İtalya vize reddi kararı >> eray.tur.com/italya-vize-reddi/ sonrası ödenen ücretler geri iade edilmez.
 • Vize ücreti talep edilen vize türünde kullanılır.
 • İtalya vize ücreti sadece İtalya vizeleri için kullanılır.
 • Aracı kurum hizmeti uzman danışman desteği ve koordinasyon hizmetlerinden oluşur, kısa süreli vizelerde zorunludur.
 • Ek hizmetler isteğe bağlıdır ve ayrı ayır ücretlendirilirler.

İtalya vizesi başvurularında vize başvuru formu doldurulur ve vize dilekçesi hazırlanır. Vize ücreti ödendikten sonra vize başvuru işlemleri başlatılır. İtalya vize evrakları >> eraytur.com/italya-vize-evraklari/  hazırlanarak vize başvuru dosyası vize aracı kurumalara iletilir.

İtalya vize başvuruları yetkili vize merkezlerinde yapılmalıdır. Global Visa Services vize ofisleri İtalya ve Schengen vize bölgesi ülkelerinin tüm vize işlemlerini güvenle tamamlamaktadır.

İtalya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İtalya Vize Ücreti

Turistik gezilerde en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alan İtalya için İtalya vizesi konusuna dair merak edilenleri sizlerle bu yazı içerisinde paylaştık.

Bu sorulardan ilki İtalya’ya gitmek için ne kadar para lazım sorusudur. İtalya’ya ücretlerinde değişmeler söz konusudur. Genelde kısa süreli vizeler 60 Euro olarak belirlenmiş olsa da yolculuk için uçak biletleri konusunda kesin bilgiler vermek doğru değildir. Çünkü her hava yolu şirketinin uçuş için belirlediği fiyatlar farklı olacaktır.

Diğer bir soru da İtalya vize ücreti konusundadır. Genelde kısa dönem seyahatler için alınan turistik vize başta olmak üzere diğer vize türlerinin ücreti aşağıdaki maddelerde verilmiştir.

 • İtalya turist vizesi: 60 Euro
 • İtalya aile ziyareti vizesi: 60 Euro
 • İtalya ticari vize: 60 Euro
 • İtalya kısa süreli eğitim vizesi: 60 Euro

İtalya turistik vize hakkında da ülke sınırları içerisinde ne kadar süre ikamet edilebildiği merak edilmektedir. Bu vize ile İtalya sınırları içerisinde 90 güne kadar kalmanızın mümkün olduğunu söyleyelim.

İtalya turistik vizesi kaç günde çıkar sorusu için ise başvuru sonuçlarının 7 ila 15 gün içerisinde açıklandığını belirtebiliriz.

İtalya aile birleşimi vizesi veriyor mu sorusunun cevabı da olumlu bir yanıt içerecektir. Burada yaşayan eş ya da çocukların yanında ikamet etmek için aile birleşimi vizesi almanız mümkün kılınmıştır.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. İtalya vize ücreti her yıl değişiyor mu? Bu yıl vize başvurusunda bulunacağım ne kadar ödeme yapacağımı internette bulamadım. Siz yardımcı olabilir misiniz?

 2. İtalya’da eğitim almak için para biriktiriyorum. Araştırma yaptım ancak İtalya vize ücreti eğitim masrafları gibi bilgileri bulamadım. Oraya gitmek için ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor?

 3. Türkiye’de tekniker olarak çalışıyorum ve mesleki yeterliliğimi gösteren belgelerim var. İtalya’da bir firma ile anlaşmadan oraya gidip iş aramak istiyorum. Bunun için hangi vize türüne başvurmam gerekiyor? İtalya vize ücreti türüne göre değişiyor mu?

 4. İtalya vize başvurusu yaparken ödememiz gereken tutar sadece vize ücreti mi? İtalya vize evrakları için ayrı masraflar çıkıyor mu?

 5. Kızım İtalya’da bir sanat etkinliği için davet edildi. Ben de onunla beraber gitmek istiyorum. Bunun için hangi vize türüne başvurmamız gerekiyor? İtalya vize ücreti vize türüne göre değişiyor mu?

 6. İtalya vize şartları 2021 yılında değişti mi? Daha önce seyahat etmek için vize almıştım bu yıl çalışmak için vize almak istiyorum. Hangi vize türüne başvurmam gerek?

 7. İtalya’ya gitmek için İtalya vizesi gerekli evraklar tamamlama aşamasında kurumunuz yardımcı oluyor mu? Okulum devam ettiği için evrakları hazırlayacak zamanım olmuyor. Eğer yardımcı oluyorsanız sizden danışmanlık hizmeti almak istiyorum.

 8. İtalya’ya Erasmus programı ile gitmeye hak kazandım. Başvuru yaparken İtalya vize ücreti dışındaki masraflarım neler olur? Planlı bir şekilde gidip sorun yaşamak istemediğim için sizden danışmanlık hizmeti alabilir miyim?

 9. İtalya’ya seyahat amaçlı gittikten sonra orada iş bulup kalmak gibi bir şansım var mı? İtalya vize türlerini araştırdım ve işçi vizesi olduğunu gördüm. Ancak benim herhangi bir mesleki yeterliliğim yok. Bu yüzden İtalya’daki kurumlara iş başvurusunda bulunamıyorum bu vizeye de başvuru yapamıyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olur musunuz?

 10. İtalya vize başvurusunda bulunmuş ve başvurum reddedildi. Şimdi yeniden vize başvurusunda mı bulunmam gerekiyor yoksa İtalya vize reddi itiraz etme gibi bir hakkımız var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×