İtalya Vize Ücreti - Eraytur
İtalya Vizesi

İtalya Vize Ücreti

İtalya vize ücreti, Schengen vize harç ücreti ve vize başvuru merkezi hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Schengen kısa süreli vize harç ücretleri Euro üzerinden hesaplanır, vize başvuru merkezlerinde Türk lirası olarak nakit ödemek mümkündür. Hizmet bedelleri kredi kartı ile ödenebilir. İtalya Vize Ücreti 2023 yılında geçerli olan İtalya Vize ücreti harç bedelleri şu şekilde belirlenmiştir.
Vize Ücreti 0-6 Yaş Arası 6-12 Yaş Arası Yetişkin
Kısa süreli Schengen vize harç ücreti Bedelsiz 40 Euro-372 TL 80 Euro-747 TL
Schengen Anlaşmalı ülke vatandaşları* Bedelsiz 40 Euro-372 TL 40 Euro-372 TL
Ulusal Vize 1083 TL 1083 TL 1083 TL
Kısa Süreli Eğitim Bedelsiz Bedelsiz Bedelsiz
Uzun Süreli Eğitim 467 TL 467 TL 467 TL
Schengen Anlaşmalı Ülkeler: Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Rusya, Ukrayna, Moldova, Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Arnavutluk
Italya vize ücreti ne kadar 2023?
2023 yılı tarifesine göre İtalya vizesi sahibi olmak isteyenlere 80 Euro olarak harç bedelini yatırmaları istenmiştir.
Italya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?
3 – 5 gün kadar kalacak olan vatandaşların hesabında en az 5000 TL ve üzerinde bakiyenin bulunması uygun görülür.
Italya vize ücreti ne kadar?
2023 tarifesine göre T.C. vatandaşlarının ödemesi gereken tutar 80 Euro olarak belirtilmiştir.

İtalya Vize Ücretleri – İdata – Vfs Global

İtalya Vize Ücretleri
 • Schengen vizesi:65 Euro.
 • Turistik vize: 110 Euro.
 • Ticari vize: 110 Euro.
 • Aile, akraba ziyaret vizesi:110 Euro.
 • Kültürel vize:110 Euro.
 • Eğitim vizesi:110 Euro.
 • Erasmus vizesi 65 Euro ve 110 Euro arasında değişmektedir.
 • Gemici vizesi:110 Euro.
 • Aile birleşimi vizesi: 160 Euro.
 • Bu fiyatlara ek olarak zorunlu seyahat sağlım sigortası ücreti 18 Euro’dur. Seyahat süreniz ile değişiklik gösterecektir.
İtalya aile birleşimi değişen ve güncellenen şartlar https://www.eraytur.com/italya-aile-birlesimi-vizesi/ adresinde paylaşılmıştır.

İtalya Vize Danışmanlık Ücretleri

İtalya Vize Danışmanlık Ücretleri İtalya vize danışmalık ücretini aldığınız hizmet karşılığında 30 Euro olarak ödersiniz. Bu ücrete:
 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti dahildir
Bunların yanında kuryelik hizmeti olarak 100 TL tahsil edilecektir.
İtalya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/italya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İtalya 0-6 Yaş ve 6-12 Yaş Aralığındaki Çocuklar İçin Vize Ücretleri

İtalya 0-6 Yaş ve 6-12 Yaş Aralığındaki Çocuklar İçin Vize Ücretleri 0-6 yaş arası çocukların vize ücreti İtalya 0 ila 6 yaş arası grubundan hiçbir ücret talep etmemektedir. Bunun yanında yansıtılacak olan tek ücret zorunlu seyahat sigortasıdır. Aylık 18 Euro bedelindedir. 6-12 yaş arası çocukların vize ücreti İtalya Konsolosluğu 6 ila 12 yaş grubu çocuklar için vize harcını 30 Euro olarak belirlemiştir. Bunun yanında aylığı 18 Euro olan zorunlu sağlık sigortası da var.

İtalya Vize Ücreti Hakkında Önemli Noktalar

İtalya Vize Ücreti Hakkında Önemli Noktalar İtalya vize ücreti İtalya dış temsilcilikleri vize harçlarından ve İtalya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/  hizmet bedellerinden oluşur. Vize ücreti TL üzerinden nakit kabul edilmektedir. AB ve AET ülke vatandaşlarının aile bireyleri, eşleri ve çocukları vizeden muaftır. Kısa süreli eğitim kurumları tam zamanlı eğitim veriyorsa ve haftada 20 saat eğitim veriliyorsa vize başvuru sahibi vizeden muaftır. İtalya’ya araştırma için gidecek kişiler, kar amacı gütmeyen kültürel ve sportif faaliyetlere katılacak 25 yaş altı kişiler vize ödemezler. İtalya vize ücreti hakkında önemli diğer noktalar şunlardır:
 • Vize ücreti diğer şahıslara satılamaz ve devredilemez.
 • İtalya vize reddi kararı >> eray.tur.com/italya-vize-reddi/ sonrası ödenen ücretler geri iade edilmez.
 • Vize ücreti talep edilen vize türünde kullanılır.
 • İtalya vize ücreti sadece İtalya vizeleri için kullanılır.
 • Aracı kurum hizmeti uzman danışman desteği ve koordinasyon hizmetlerinden oluşur, kısa süreli vizelerde zorunludur.
 • Ek hizmetler isteğe bağlıdır ve ayrı ayır ücretlendirilirler.
İtalya vizesi başvurularında vize başvuru formu doldurulur ve vize dilekçesi hazırlanır. Vize ücreti ödendikten sonra vize başvuru işlemleri başlatılır. İtalya vize evrakları >> eraytur.com/italya-vize-evraklari/  hazırlanarak vize başvuru dosyası vize aracı kurumalara iletilir. İtalya vize başvuruları yetkili vize merkezlerinde yapılmalıdır. Global Visa Services vize ofisleri İtalya ve Schengen vize bölgesi ülkelerinin tüm vize işlemlerini güvenle tamamlamaktadır.

İtalya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
İtalya Vize Ücreti
Turistik gezilerde en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alan İtalya için İtalya vizesi konusuna dair merak edilenleri sizlerle bu yazı içerisinde paylaştık. Bu sorulardan ilki İtalya’ya gitmek için ne kadar para lazım sorusudur. İtalya’ya ücretlerinde değişmeler söz konusudur. Genelde kısa süreli vizeler 60 Euro olarak belirlenmiş olsa da yolculuk için uçak biletleri konusunda kesin bilgiler vermek doğru değildir. Çünkü her hava yolu şirketinin uçuş için belirlediği fiyatlar farklı olacaktır. Diğer bir soru da İtalya vize ücreti konusundadır. Genelde kısa dönem seyahatler için alınan turistik vize başta olmak üzere diğer vize türlerinin ücreti aşağıdaki maddelerde verilmiştir.
İtalya turist vizesi: 80 Euro
İtalya aile ziyareti vizesi: 80 Euro
İtalya ticari vize: 80 Euro
İtalya kısa süreli eğitim vizesi: 80 Euro
  İtalya turistik vize hakkında da ülke sınırları içerisinde ne kadar süre ikamet edilebildiği merak edilmektedir. Bu vize ile İtalya sınırları içerisinde 90 güne kadar kalmanızın mümkün olduğunu söyleyelim. İtalya turistik vizesi kaç günde çıkar sorusu için ise başvuru sonuçlarının 7 ila 15 gün içerisinde açıklandığını belirtebiliriz. İtalya aile birleşimi vizesi veriyor mu sorusunun cevabı da olumlu bir yanıt içerecektir. Burada yaşayan eş ya da çocukların yanında ikamet etmek için aile birleşimi vizesi almanız mümkün kılınmıştır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×