İtalya Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

İtalya Vizesi

İtalya vize istiyor mu? İtalya, Türk vatandaşlarından yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için vize muafiyeti tanımaktadır. 180 gün içerisinde 90 günle sınırlı olmak üzere seyahat edilebilir. Fakat bordo pasaportlu Türk vatandaşları için vize muafiyeti yoktur. Tüm İtalya ziyaretleri için vize alınması zorunludur.

90 günden uzun süreli olarak yapılacak ziyaretler için ise mutlaka İtalya vizesi alınması şarttır. Uzun süreli yani D tipi başvurular direkt olarak İtalya Konsolosluğu ya da büyükelçilikler aracılığı ile gerçekleştirilmelidir.

İtalya vize başvurusu kısa süreli ise bu durumda başvurular konsolosluk aracılığı ile yapılamamaktadır. İtalya C tipi vize başvurusu yetkili kurumlar aracılığı ya da Eray Tur aracılığı ile yapılmalıdır.

İtalya vizesi başvuru evrakları Schengen kurallarına uygun olarak düzenlenmelidir. Eğer Schengen vizesi İtalya için alınmış ise seyahate İtalya’dan başlanmalı ve en uzun süre burada geçirilmelidir. Başvuru evrakları vize türüne göre değişmektedir.

İtalya vizesi ücreti, vizenin kısa süreli ya da uzun süreli olmasına göre değişmektedir. Bu sebeple Schengen kurallarına göre belirlenmiş vize ücreti ödenerek başvuru tamamlanabilir.

italya vize işlemleri

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×