İtalya Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
İtalya Vizesi

İtalya Aile Birleşimi Vizesi

İtalya Aile Birleşimi vizesi, İtalya’da belli bir süre oturabilmek için aile bireylerinin başvurduğu uzun süreli bir vize türüdür. Aile birleşimi vizesinden yararlanabilen kişiler İtalyan vatandaşları ile evlenen eşler veya İtalya’da oturum izni ve çalışma izni bulunan aile bireylerinin yakınlarıdır. İtalya Aile Birleşimi Vizesi İtalya Aile Birleşimi vizesi için başvurular İtalya dış temsilciliklerine aile bireylerinin her biri tarafından şahsen yapılmalıdır. Eşler ve çocuklar konsolosluktan randevu alır ve vize bölümündeki yetkililere İtalya vize evrakları >> eraytur.com/italya-vize-evraklari/  dosyasını teslim ederler.
Italya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?
İtalya aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunan kişilerin müracaat sonuçları 1 ila 3 ay arasında açıklanmaktadır. Yoğunluklar dahilinde bu sürede uzamalar meydana gelebilmektedir.
Nulla OSTA ne demek?
İtalya’da çalışma izni almak isteyen kişilerin Nulla Osta yani çalışma izni için başvuruda bulunması gerekmektedir.
Italya ulusal vize kaç günde çıkar?
İtalya’da uzun süre ikamet etmek için başvurulan vize D tipi ulusal vize türüdür. Bunun için yapılan müracaatlar yaklaşık olarak 15 ila 30 iş günü aralığında açıklanmaktadır.
Aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize olduğundan daha fazla evrak gerektiren bir vize türüdür. İtalya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/  sağlıklı bir vize başvuru dosyası oluşturulması, vize randevusu alınması gibi konularda vize başvuru sahiplerine hizmet vermektedir.

İtalya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İtalya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar İtalya Aile Birleşimi vizesi için gerekli evraklar aile bireylerinin kişisel, mali durumlarını gösteren belgelerdir. Evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalı, belgelerdeki bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır. Birbirleri ile çelişen bilgiler içeren evraklar verilmemelidir. İtalya Aile Birleşimi vizesi için istenen evraklar şunlardır:
 • Vize başvuru sahibinin kimlik belge fotokopileri- Kimlik kartı renkli fotokopileri çektirilmelidir.
 • Geçerli pasaport ve eski pasaportların renkli fotokopileri- Pasaportların vizeli sayfalarının ve resimli ön yüzlerinin renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Mali Belgeler- Son üç aya ait maaş bordroları, banka hesap özetleri onaylı olarak sunulmalıdır. Tapu fotokopileri, araç ruhsatları, kira ve faiz gelirlerini gösteren belgeler verilmelidir.
 • Vukuatlı nüfus kaydı- Tam vukuatlı nüfus kaydında aile bireylerinin bilgileri ve adresleri yer almalıdır.
 • Adli sicil kaydı ve ikametgâh senedi- Onaylı sicil kaydı ve ikametgah senedi vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • İtalya seyahat sağlık sigortası- Seyahat sağlık sigortası seyahat süresinde geçerli olmak üzere yeterli miktarda bir bedelle düzenlenmelidir.
 • İtalya vatandaşı eşin doğum belgesi-İtalya vatandaşının uluslararası doğum belgesi vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • İtalya vatandaşı eşin çalışma belgesi- İtalyan vatandaşının sigorta bilgileri ve çalışma belgesi gönderilmelidir.
 • İtalya’da oturum izni bulunan kişinin oturma izni ve çalışma belgesi- İtalya’da oturma izni ve çalışma izni bulunan aile bireyinin bu belgeleri gönderilmelidir.
 • İtalya’daki konutun tapusu veya kira kontratı- İtalya’da oturulacak konutun sahipliğini gösteren belgeler verilmelidir. Ev tapu fotokopisi veya kira kontratı fotokopisi hazırlanmalıdır.
 • Evli kişilerin uluslararası evlilik belgesi- Evli kişiler uluslararası evlilik belgesini sunmalıdır.
 • Türkiye’de alınan evlenme cüzdanı örneği- Evlilik Türkiye’de gerçekleşmişse evlilik cüzdan fotokopisi verilmelidir.
 • Boşanmış kişilerin boşanma belgeleri- Daha önce boşanan kişiler boşanma ilamlarını sunmalıdır.
 • Çocukların veraset veya velayet belgeleri- 18 yaşından küçük çocuklar için noter onaylı veraset veya veraset ilamları verilmelidir.
 • İtalya vize formu >> eraytur.com/italya-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı, dilekçede talep edilen vize türü mutlaka belirtilmelidir.
 • 4 adet biyometrik fotoğraf-Beyaz arka fonda çekilen fotoğraflar 35×45 mm boyutlarında olamalıdır.
İtalya Aile Birleşimi vizesi bir yıl süre ile verilir, süre bitiminde vizeye tekrar başvurmak gerekmektedir. Sürekli oturum izni ve çalışma izni almak için ayrı bir başvuru prosedürü bulunmaktadır.

İtalya Aile Birleşimi Vizesi

İtalya Aile Birleşimi Vizesi İtalya aile birleştirme vizesi 90 günden fazla süre ile kalmanıza yarayacak olan uzun süreli (D tipi, Ulusal vize) vize türüdür. Aile ve akraba ziyaretinden farklı olarak Schengen vizesinin dışındadır. Bu vize başvurusu çok evraklı olup sizin İtalya da oturum izninizde dahil olmak üzere içinde barındırıyor.

İtalya Aile Birleşimi Vize İçin Gerekli Evraklar

İtalya Aile Birleşimi Vize İçin Gerekli Evraklar
 • İtalya oturum veya ikamet izni başvuru formu: Bu form başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olmalıdır. Gerçek bilgilerle çelişmemelidir.
 • Pasaport: Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalıdır. En az 2 boş sayfası bulunmalıdır. Dolu sayfaların ise bir nüshası fotokopi olarak gerekli evraklar dosyasının içine koyulmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Nüfus müdürlüğünce verilmiş olup onaylanması gereklidir. Ayrıca adres bilgilerini ve aile bilgilerinizi içermelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: 2 adet 35mm eninde ve 45mm boyunda ibraz edilmesi gereklidir. Ara fonu beyaz olmalı, yüz hatlarınızın ve yüzünüzün ayrıntılı bir şekilde görülmesi gereklidir. Ayrıca daha önce kullanmış olduğunuz fotoğraf olmamalıdır.
 • Uluslararası evlilik cüzdanı: Hem eşinizin hem de sizin bilgilerinizi içermek zorundadır. Bazı durumlarda Konsolosluk İtalyanca tercümesini isteyebilir.
 • İtalya’daki aile birleşimi yapacak kişinin kira kontratı veya tapu örneği
 • İtalya aile birleşimi vizesi başvuru formu: Bu form 1 adet fotoğrafınızı ve en alt bölümde istenilen yere ıslak imzanızı içermelidir. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve diğer evrakları destekleyecek şekilde hem sizin hem eşinizin bilgileri ile doldurmanız gereklidir.
 • İtalya aile birleştirme vizesi başvuru dilekçesi: İtalya Başkonsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. İstek ve talep diliyle neden istediğinizi, amacınızı, eşinizin kim olduğu daha sonra da vizeyi talep ettiğinizi yazabilirsiniz. Temiz el yazısı ve bilgisayar ortamında yazılmış olabilir.
İtalya’daki Eşten istenen belgeler; İtalya da bulunan eşten hayatını birleştirmek istediği kişi için herhangi bir İtalyan bankasından teminat ve taahhüt belgesi alması gerekir. Bunun yanında varsa kira kontratı ya da tapu örneğini göçmenlik bürosuna sunması gerekir. Evlenip aile birleşim vizesi için İtalya’daki eşten ayrıca evli olacağı kişinin barınma gibi masraflarını karşılayacağına dair ibraz belgesi istenir.

İtalya Aile Birleşimi Vize Ücreti

İtalya Aile Birleşimi Vize Ücreti İtalya Başkonsolosluğunun belirlemiş olduğu harç bedeli 160 Euro’dur. Bununla birlikte hizmet verecek olan temsilci merkezinin hizmet bedeli 30 Euro olarak sabittir.

İtalya Aile Birleşimi Vize Kaç Günde Çıkar?

İtalya Aile Birleşimi Vize Kaç Günde Çıkar? İtalya aile birleşimi vizesi onay süresi inceleme süreci uzun olduğu için diğer vizelerden biraz farklı ilerler. İncelemeler uzum süreceğinden onay süresi başvuru tarihinizden yaklaşık 180 gündür. Vize başvurusu göçmenlik bürosu tarafından İtalya Başkonsolosluğuna gönderilir. Vize onayından sonra 6 ay içinde kullanmanız gerekmektedir.

İtalya Aile Birleşimi Vize Formu

İtalya Aile Birleşimi Vize Formu Bu vize başvurusu için gerekli evraklar içinde olan başvuru formuna İtalyan Başkonsolosluğunun internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Formu doldurmadan üst kısımda bulunan biyometrik fotoğraf istenilen çerçeveye fotoğrafınızı yapıştırmalısınız. Saha sonra sizden istenilen bilgilerin sorulduğu ve eşiniz hakkındaki bilgi kutucuklarını doldurduktan sonra ıslak imzanızı en alt kısımda ilgili yere atmalısınız. Bilgiler gerçeği yansıtmalı ve diğer evraklar ile çelişki içinde olmamalıdır.

İtalya Aile Birleşimi Vize Dilekçe Örneği

İtalya Aile Birleşimi Vize Dilekçe Örneği Dilekçenizi yıpranmış olmayan temiz bir A4 kağıdına yazmalısınız. Dilekçeniz yazmış olduğunuz tarihi ve mekânı içermelidir. İtalya Başkonsolosluğuna ve göçmenlik ofisine hitaben yazılmalıdır. Sizin ağırlıklı olmak üzere eşiniz hakkında bilgiler vermeniz gerekmektedir. Düzgün el yazısı veya bilgisayar ortamında yazılabilir. Dilekçenizi yazdıktan sonra onaylı bir tercümesini sizin yazmış olduğunuz orijinal dilekçenin kopyasıyla evrak dosyasına koymanız istenir. Sade anlaşılır bir dil kullanmakta faydalıdır.

İtalya Aile Birleşimi Dil Şartı Var Mıdır?

İtalya Vize Ücretleri İtalya, aile birleştirme vizesi başvurusu sonrasında dil mülakatına tabii tutuyor ve başvuran kimsenin yüzde 60 oranında dil bilmesini istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×