İtalya Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
İtalya Vizesi

İtalya Aile Birleşimi Vizesi

İtalya Aile Birleşimi vizesi, İtalya’da belli bir süre oturabilmek için aile bireylerinin başvurduğu uzun süreli bir vize türüdür. Aile birleşimi vizesinden yararlanabilen kişiler İtalyan vatandaşları ile evlenen eşler veya İtalya’da oturum izni ve çalışma izni bulunan aile bireylerinin yakınlarıdır.

İsviçre Aile Birleşimi Vizesi

İtalya Aile Birleşimi Vizesi

İtalya Aile Birleşimi vizesi için başvurular İtalya dış temsilciliklerine aile bireylerinin her biri tarafından şahsen yapılmalıdır. Eşler ve çocuklar konsolosluktan randevu alır ve vize bölümündeki yetkililere İtalya vize evrakları >> eraytur.com/italya-vize-evraklari/  dosyasını teslim ederler.

Italya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?

İtalya aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunan kişilerin müracaat sonuçları 1 ila 3 ay arasında açıklanmaktadır. Yoğunluklar dahilinde bu sürede uzamalar meydana gelebilmektedir.

Nulla OSTA ne demek?

İtalya’da çalışma izni almak isteyen kişilerin Nulla Osta yani çalışma izni için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Italya ulusal vize kaç günde çıkar?

İtalya’da uzun süre ikamet etmek için başvurulan vize D tipi ulusal vize türüdür. Bunun için yapılan müracaatlar yaklaşık olarak 15 ila 30 iş günü aralığında açıklanmaktadır.
Aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize olduğundan daha fazla evrak gerektiren bir vize türüdür. İtalya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/  sağlıklı bir vize başvuru dosyası oluşturulması, vize randevusu alınması gibi konularda vize başvuru sahiplerine hizmet vermektedir.

İtalya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İtalya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İtalya Aile Birleşimi vizesi için gerekli evraklar aile bireylerinin kişisel, mali durumlarını gösteren belgelerdir. Evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalı, belgelerdeki bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır. Birbirleri ile çelişen bilgiler içeren evraklar verilmemelidir.

İtalya Aile Birleşimi vizesi için istenen evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru sahibinin kimlik belge fotokopileri- Kimlik kartı renkli fotokopileri çektirilmelidir.
 • Geçerli pasaport ve eski pasaportların renkli fotokopileri- Pasaportların vizeli sayfalarının ve resimli ön yüzlerinin renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Mali Belgeler- Son üç aya ait maaş bordroları, banka hesap özetleri onaylı olarak sunulmalıdır. Tapu fotokopileri, araç ruhsatları, kira ve faiz gelirlerini gösteren belgeler verilmelidir.
 • Vukuatlı nüfus kaydı- Tam vukuatlı nüfus kaydında aile bireylerinin bilgileri ve adresleri yer almalıdır.
 • Adli sicil kaydı ve ikametgâh senedi- Onaylı sicil kaydı ve ikametgah senedi vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • İtalya seyahat sağlık sigortası- Seyahat sağlık sigortası seyahat süresinde geçerli olmak üzere yeterli miktarda bir bedelle düzenlenmelidir.
 • İtalya vatandaşı eşin doğum belgesi-İtalya vatandaşının uluslararası doğum belgesi vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • İtalya vatandaşı eşin çalışma belgesi- İtalyan vatandaşının sigorta bilgileri ve çalışma belgesi gönderilmelidir.
 • İtalya’da oturum izni bulunan kişinin oturma izni ve çalışma belgesi- İtalya’da oturma izni ve çalışma izni bulunan aile bireyinin bu belgeleri gönderilmelidir.
 • İtalya’daki konutun tapusu veya kira kontratı- İtalya’da oturulacak konutun sahipliğini gösteren belgeler verilmelidir. Ev tapu fotokopisi veya kira kontratı fotokopisi hazırlanmalıdır.
 • Evli kişilerin uluslararası evlilik belgesi- Evli kişiler uluslararası evlilik belgesini sunmalıdır.
 • Türkiye’de alınan evlenme cüzdanı örneği- Evlilik Türkiye’de gerçekleşmişse evlilik cüzdan fotokopisi verilmelidir.
 • Boşanmış kişilerin boşanma belgeleri- Daha önce boşanan kişiler boşanma ilamlarını sunmalıdır.
 • Çocukların veraset veya velayet belgeleri- 18 yaşından küçük çocuklar için noter onaylı veraset veya veraset ilamları verilmelidir.
 • İtalya vize formu >> eraytur.com/italya-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı, dilekçede talep edilen vize türü mutlaka belirtilmelidir.
 • 4 adet biyometrik fotoğraf-Beyaz arka fonda çekilen fotoğraflar 35×45 mm boyutlarında olamalıdır.

İtalya Aile Birleşimi vizesi bir yıl süre ile verilir, süre bitiminde vizeye tekrar başvurmak gerekmektedir. Sürekli oturum izni ve çalışma izni almak için ayrı bir başvuru prosedürü bulunmaktadır.

İtalya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. İtalya’da yaşayan uzak bir akrabamın yanına gidip oraya yerleşmek istiyorum. İtalya aile birleşimi vizesi yorumlar ve gidenlerin nasıl vize aldıklarını incelemedim. Uzak akrabalarla ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Soy isim benzerliğimiz de yok. Bu şartlarda vize başvurusunu nasıl yapabilirim?

 2. İtalya aile birleşimi vizesi kaç ayda çıkar 2020 yılında başvuran bir yakınımın başvurusu kısa sürede sonuçlandı ama ben 2 haftadır bekliyorum. Bu yıl daha mı geç açıklanıyor?

 3. İtalya aile birleşimi gerekli evraklar 2020 yılı ile aynı mı her yıl değişiyor mu? Bu yıl aile birleşimi vizesine başvurmak istiyorum ama şartlarını araştırırken kafam çok karıştı. Bu yüzden sizden danışmanlık hizmeti almak istiyorum.

 4. İtalya aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunmak için sizden danışmanlık hizmeti aldığımda belgeleri siz hazırlıyor musunuz?

 5. Merhaba, babam İtalya ikamet ediyor. Ben bu yıl onun yanına gidip uzun süre orada kalmak istiyorum. İtalya aile birleşimi vizesi için belirli bir süre var mı? Bu vizeyi aldıktan sonra ne kadar İtalya’da yaşayabilirim?

 6. İtalya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021 şartlarını araştırdım ama zamanla ilgili kesin bilgiler bulamadım. Benim acilen İtalya’ya bir yakınımın yanına gitmem gerekiyor. Sizden danışmanlık alsam ne kadar süre içinde başvuru yapabilirim?

 7. İtalya aile birleşimi vizesi almak için orada yaşayan akrabaların yakın olması zorunlu mu? Ben üvey kuzenimin yanına gitmek istiyorum akrabalık bağımız görünmüyor nasıl başvuru yapmam gerek?

 8. İtalya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar 2020 yılındaki gibi mi? Geçen yıl evraklarımı hazırlamıştım ama gidemedim. Bu yıl aynı belgelerle müracaat edebilir miyim?

 9. Eşim İtalya’ya çalışmak için gitti ve oturum izni aldı. Ben bu yıl onun yanına gitmek için İtalya aile birleşimi vizesi başvurusunda mı bulunmalıyım? Uzun süre kalmayacağım için seyahat vizesi almam sorun olur mu?

 10. İtalya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında aile ziyareti yapmamız mümkün mü? İnternette resmi açıklama bulamadım siz bilgi verebilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×