İtalya Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
İtalya Vizesi

İtalya Aile Birleşimi Vizesi

İtalya Aile Birleşimi vizesi, İtalya’da belli bir süre oturabilmek için aile bireylerinin başvurduğu uzun süreli bir vize türüdür. Aile birleşimi vizesinden yararlanabilen kişiler İtalyan vatandaşları ile evlenen eşler veya İtalya’da oturum izni ve çalışma izni bulunan aile bireylerinin yakınlarıdır.

İtalya Aile Birleşimi Vizesi

İtalya Aile Birleşimi vizesi için başvurular İtalya dış temsilciliklerine aile bireylerinin her biri tarafından şahsen yapılmalıdır. Eşler ve çocuklar konsolosluktan randevu alır ve vize bölümündeki yetkililere İtalya vize evrakları >> eraytur.com/italya-vize-evraklari/  dosyasını teslim ederler.

Italya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?

İtalya aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunan kişilerin müracaat sonuçları 1 ila 3 ay arasında açıklanmaktadır. Yoğunluklar dahilinde bu sürede uzamalar meydana gelebilmektedir.

Nulla OSTA ne demek?

İtalya’da çalışma izni almak isteyen kişilerin Nulla Osta yani çalışma izni için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Italya ulusal vize kaç günde çıkar?

İtalya’da uzun süre ikamet etmek için başvurulan vize D tipi ulusal vize türüdür. Bunun için yapılan müracaatlar yaklaşık olarak 15 ila 30 iş günü aralığında açıklanmaktadır.
Aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize olduğundan daha fazla evrak gerektiren bir vize türüdür. İtalya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/  sağlıklı bir vize başvuru dosyası oluşturulması, vize randevusu alınması gibi konularda vize başvuru sahiplerine hizmet vermektedir.

İtalya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İtalya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İtalya Aile Birleşimi vizesi için gerekli evraklar aile bireylerinin kişisel, mali durumlarını gösteren belgelerdir. Evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalı, belgelerdeki bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır. Birbirleri ile çelişen bilgiler içeren evraklar verilmemelidir.

İtalya Aile Birleşimi vizesi için istenen evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru sahibinin kimlik belge fotokopileri- Kimlik kartı renkli fotokopileri çektirilmelidir.
 • Geçerli pasaport ve eski pasaportların renkli fotokopileri- Pasaportların vizeli sayfalarının ve resimli ön yüzlerinin renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Mali Belgeler- Son üç aya ait maaş bordroları, banka hesap özetleri onaylı olarak sunulmalıdır. Tapu fotokopileri, araç ruhsatları, kira ve faiz gelirlerini gösteren belgeler verilmelidir.
 • Vukuatlı nüfus kaydı- Tam vukuatlı nüfus kaydında aile bireylerinin bilgileri ve adresleri yer almalıdır.
 • Adli sicil kaydı ve ikametgâh senedi- Onaylı sicil kaydı ve ikametgah senedi vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • İtalya seyahat sağlık sigortası- Seyahat sağlık sigortası seyahat süresinde geçerli olmak üzere yeterli miktarda bir bedelle düzenlenmelidir.
 • İtalya vatandaşı eşin doğum belgesi-İtalya vatandaşının uluslararası doğum belgesi vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • İtalya vatandaşı eşin çalışma belgesi- İtalyan vatandaşının sigorta bilgileri ve çalışma belgesi gönderilmelidir.
 • İtalya’da oturum izni bulunan kişinin oturma izni ve çalışma belgesi- İtalya’da oturma izni ve çalışma izni bulunan aile bireyinin bu belgeleri gönderilmelidir.
 • İtalya’daki konutun tapusu veya kira kontratı- İtalya’da oturulacak konutun sahipliğini gösteren belgeler verilmelidir. Ev tapu fotokopisi veya kira kontratı fotokopisi hazırlanmalıdır.
 • Evli kişilerin uluslararası evlilik belgesi- Evli kişiler uluslararası evlilik belgesini sunmalıdır.
 • Türkiye’de alınan evlenme cüzdanı örneği- Evlilik Türkiye’de gerçekleşmişse evlilik cüzdan fotokopisi verilmelidir.
 • Boşanmış kişilerin boşanma belgeleri- Daha önce boşanan kişiler boşanma ilamlarını sunmalıdır.
 • Çocukların veraset veya velayet belgeleri- 18 yaşından küçük çocuklar için noter onaylı veraset veya veraset ilamları verilmelidir.
 • İtalya vize formu >> eraytur.com/italya-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı, dilekçede talep edilen vize türü mutlaka belirtilmelidir.
 • 4 adet biyometrik fotoğraf-Beyaz arka fonda çekilen fotoğraflar 35×45 mm boyutlarında olamalıdır.

İtalya Aile Birleşimi vizesi bir yıl süre ile verilir, süre bitiminde vizeye tekrar başvurmak gerekmektedir. Sürekli oturum izni ve çalışma izni almak için ayrı bir başvuru prosedürü bulunmaktadır.

İtalya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
İTALYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
İTALYA TİCARİ BELGELERİTALYA TURİSTİK BELGELER
İtalya Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evraklarıİtalya Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İtalya Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesiİtalya Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Resmi Başvuru Evrak Listesi
İtalya Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesiİtalya Aile Birleşimi Vizesi 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur
Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×