İtalya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
İtalya Vizesi

İtalya Vize Reddi ve Çözümü

İtalya vize reddi, İtalya dış temsilcilikleri vize bölümünce verilen bir karardır. Bu karar ile vize başvurusunda bulunan kişinin İtalya’ya girişine izin verilmez. Vize reddi kararı vize başvuru sahibine bir yazı ile bildirilir.

Benin Vize Ücreti

İtalya Vize Reddi ve Çözümü

İtalya vize reddi kararı genelde İtalya vize evrakları bulunan vize başvuru dosyalarının Schengen vize kriterlerine uygun bulunmaması sonucu verilir. Vize başvuruları özenli bir şekilde yapılmalı, vize başvuru dosyaları uzman danışmanlar eşliğinde hazırlanmalıdır.

Italya vize başvurusu neden reddedilir?

İtalya vizesi için ibraz edilen belgelerin seyahat amacına uygun olmaması sorun yaratır. Bunun gibi belgelerin eksik ya da güncel tarihli olması da kabul edilmez.

Italya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Minimum 5000 – 6000 TL tutara yer verilir ve bakiyenin yüksek olması vize şansınızı da yükseltir.

Italya vizesi almak zor mu?

İtalya seyahatlerine dair belgelerin eksiksiz olarak ibrazına geçmek işlemlerin kolaylıkla tamamlanmasını sağlar.

Vize reddi kararı verildikten sonra bu karara itiraz hakkı mümkündür, ama vize başvuru sahipleri bu süreçte hem zaman hem de para kaybına uğrarlar. Vize reddi kararının neden verildiğini bilmek ve İtalya vize başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvurusunda bulunmak olumsuz durumların önüne geçecektir.

İtalya Vize Reddi Kararı Verilmesinin Nedenleri

İtalya vize reddi kararı İtalya dış temsilcilikleri vize bölümünde vize başvuru dosyalarının titizlikle incelenmesi sonucu verilmektedir. Vize başvuru dosyası ve vize başvuru sahibinin kişisel durumu Schengen vize kriterlerine göre değerlendirilmektedir.

İtalya vize reddi kararı verilmesinin nedenleri şunlardır:

  • İtalya vize formu ve dilekçesinin düzgün hazırlanmaması- İtalya vize formu ve dilekçe eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır.
  • İtalya vize başvuru dosyasında bulunan evrakların hatalı ve eksik olması- Vize türüne göre istenen belgeler eksiksiz olmalıdır, onaylı belgelerdeki bilgiler hatalı olmamalıdır.
  • Vize başvuru sahibinin finansal durumunun uygun bulunmaması- Vize başvuru sahibi seyahat masraflarını karşılayacak mali güce sahip olmalıdır. Düzenli bir geliri, banka hesabında yeterli bakiyesi ve mal varlığı olmalıdır. Sponsor güvencesi sağlanmalıdır.
  • Sağlık sorunları ve seyahat sağlık sigortasının uygun olmaması- Bulaşıcı hastalığı olanların İtalya’ya girişine izin verilmez. İtalya seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro bedelle düzenlenmelidir.
  • Güvenlik ile ilgili endişeler- Ağır suç işlemiş, suç örgütlerine katılmış kişiler İtalya’ya kabul edilmez. Uyuşturucu satıcıları, insan kaçakçıları, insanlığa karşı suç işlemiş olanlar, daha önce sınır dışı edilenlere seyahat imkânı tanınmaz. Kamu düzenini tehdit edici nitelikte suçları olanlar olumsuz yanıt alırlar.
  • Vize başvuru sahibinin ülkesine döneceğine dair bir inancın oluşmaması- Vize başvuru sahibinin seyahat bitiminde ülkesine döneceğine dair bir kanaat oluşmalıdır. Aile ve iş bağları olan kişilerin ülkesine döneceği varsayılır.

İtalya Vize Reddi Çözümü

İtalya vize reddi yazısı vize başvuru sahibinin adresine iletilir. Yazıda gerekçeli karar bulunmaktadır. Vize başvuru sahibi belirtilen tarihe kadar bu karara itiraz edebilir. İtalya dış temsilcilikleri bu itirazı haklı bulmazsa temyize gitme hakkı bulunmaktadır.

İtalya vize reddi kararı sonrasından ödenen İtalya vize ücreti, konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri iade edilmez. Vize başvuru sahibi yeniden vize başvurusu yapabilir, ancak tüm ödemeler yeniden yapılmalıdır. Bu nedenle vize başvurularının yetkili vize merkezleri üzerinden tamamlanması çok önemlidir.

Global Visa Services vize başvuru merkezleri başta Gaziantep ve Ankara olmak üzere yurdumuzun her yerinden vize başvurularını kabul etmektedir. 30 yıla yaklaşan deneyimi ile vize ofislerimiz yüksek vize kabul oranlarına sahiptir.

İtalya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×