İsviçre Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

İsviçre Vizesi

İsviçre vize istiyor mu? İsviçre, Türk vatandaşları için vize uygulaması yapan bir ülkedir. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için 180 gün içerisinde 90 gün ile sınırlı olmak üzere vize muafiyeti bulunur. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri için ise tüm İsviçre ziyaretleri için vize zorunludur.

İsviçre vizesi almak için Schengen vizesi koşulları karşılanmalıdır. İstanbul ve Ankara’daki büyükelçilik ve başkonsolosluk aracılığı ile başvurular alınabilir. Fakat Eray Tur aracılığı ile İsviçre vizesi Türkiye’nin her yerinden alınabilir.

İsviçre vize başvurusu Schengen kurallarına göre uygulanır. Bu nedenle biyometrik veriler ilk kez Schengen vizesi alacaklar için tanıtılmak durumundadır. Parmak izi ve biyometrik verilerin tanıtılması için ise konsolosluk ya da büyükelçiliğe bizzat gidilmesi gerekir. Eğer son üç yıl içerisinde Schengen vizesi alınmışsa biyometrik veri tanıtılması şart değildir.

İsviçre vizesi başvuru evrakları doğru ve tam bilgiler ile doldurulmalıdır. Seyahat amacına göre seçilecek vize türüne uygun başvuru belgeleri düzenlenmeli ve konsolosluğa iletilmelidir.

İsviçre vizesi ücreti Euro olarak ödenir ve konsolosluk tarafından vize süresine göre belirlenir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×