İsviçre Vizesi

İsviçre Vize Ücreti

İsviçre vize ücreti

İsviçre vize ücreti, İsviçre dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize harç ücreti ve vize başvuru merkezi aracılık hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Vize ücreti Euro üzerinden belirlenmiştir ve nakit olarak tahsil edilir.

Şubat 2020 tarihinde belirlenen ve 2021 yılında da geçerli olan İsviçre vize ücreti harç bedelleri şu şekildedir:

İsviçre Turistik Vize 80 Euro
İsviçre Ticari Vize 80 Euro
İsviçre Aile Ziyareti Vize 80 Euro
İsviçre Transit Vize 80 Euro
İsviçre Kültürel-Sportif Vize 80 Euro
İsviçre Kısa Eğitim Vizesi 80 Euro
0-6 Yaş Arası Bedelsiz
6-12 Yaş Arası 40 Euro

 

Vize kolaylığı bulunan ülke vatandaşları için vize harç ücreti 40 Euro’dur. Bu ülkeler, Yeşil Burun Adaları, Rusya, Karadağ, Bosna-Hersek, Sırbistan, Ukrayna, Moldova, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya’dır.

AB ve İsviçre vatandaşlarının eşleri, İsviçre’ye araştırma yapmak için giden kişiler, kültürel ve sportif faaliyetlere katılacak 25 yaşından küçük kişiler vizeden muaftır. Eğitim almak için gidecek öğrencilerin kişisel durumuna göre özellikle burslu öğrenciler vize ücreti ödemez.

İsviçre Vize Ücreti Hakkında Önemli Noktalar

İsviçre vize ücreti İsviçre vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/isvicre-vize-basvuru-merkezleri/ aracılığı ile ödenebilir. Vize başvuru dosyasında vize ücreti ödendi dekontu bulunmalıdır. Vize harç ücretleri dışında vize başvuru merkezi aracılık hizmet bedelleri ve isteğe bağlı ek hizmet bedelleri ödenir.

İsviçre vizesi hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar şunlardır:

  • İsviçre vize ücreti başka şahıslara satılamaz ve devredilemez.
  • Vize ücreti Euro üzerinden nakit ödenir.
  • İsviçre vize reddi >> eraytur.com/isvicre-vize-reddi/ kararı verildikten sonra ödenen vize harç ücreti ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri geri ödenmez.
  • Vize ücreti talep edilen vize türünde kullanılır, başka vize türü için geçerli değildir.
  • İsviçre vize ücreti sadece İsviçre vizesi için geçerlidir, başka ülke vizelerinde kullanılamaz.

İsviçre vize ücreti ödendikten sonra İsviçre vize evrakları >> eraytur.com/isvicre-vize-evraklari/  dosyasında ödendi dekontu bulunmalıdır. Vize ücreti bütçesi belirlenirken güncel döviz kurları hesaba katılmalıdır, Euro cinsinden Türk lirası karşılıkları bu yüzden sürekli değişebilmektedir. Vize başvuru merkezi hizmet bedelleri Euro cinsinden Türk lirası olarak ödenebilmektedir.

Global Visa Services vize başvuru merkezlerinde İsviçre vize ücretini ödeyebilir, vize başvuru dosyanızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilir ve vize işlemlerini güvenle ve hızlıca tamamlayabilirsiniz.

İsviçre vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/isvicre-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×