İsviçre Vize Ücreti - Eraytur
İsviçre Vizesi

İsviçre Vize Ücreti

İsviçre vize ücreti, İsviçre dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize harç ücreti ve vize başvuru merkezi aracılık hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Vize ücreti Euro üzerinden belirlenmiştir ve nakit olarak tahsil edilir.

Danimarka Vize Reddi ve Çözümü

İsviçre Vize Ücreti

Şubat 2020 tarihinde belirlenen ve 2021 yılında da geçerli olan İsviçre vize ücreti harç bedelleri şu şekildedir:

Isviçre vizesi almak zor mu?

Vize uyum şartlarını dikkate alanlar kısa süre içerisinde sonucu öğrenerek ülkeye seyahat edebilir.

Isviçre vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

5 günlük konaklama için en az 6.000 TL tutarına yer verilmelidir ve kalınacak gün sayısına göre ayarlanmalıdır.

Isviçre vize başvurusu alıyor mu?

90 gün kalma sınırına göre gri, siyah ve yeşil pasaport sahipleri muaftır. Bordo pasaport sahiplerine ise vize uyum şartları eşlik etmektedir.

İsviçre Turistik Vize 80 Euro
İsviçre Ticari Vize 80 Euro
İsviçre Aile Ziyareti Vize 80 Euro
İsviçre Transit Vize 80 Euro
İsviçre Kültürel-Sportif Vize 80 Euro
İsviçre Kısa Eğitim Vizesi 80 Euro
0-6 Yaş Arası Bedelsiz
6-12 Yaş Arası 40 Euro

Vize kolaylığı bulunan ülke vatandaşları için vize harç ücreti 40 Euro’dur. Bu ülkeler, Yeşil Burun Adaları, Rusya, Karadağ, Bosna-Hersek, Sırbistan, Ukrayna, Moldova, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya’dır.

AB ve İsviçre vatandaşlarının eşleri, İsviçre’ye araştırma yapmak için giden kişiler, kültürel ve sportif faaliyetlere katılacak 25 yaşından küçük kişiler vizeden muaftır. Eğitim almak için gidecek öğrencilerin kişisel durumuna göre özellikle burslu öğrenciler vize ücreti ödemez.

İsviçre Vize Ücreti Hakkında Önemli Noktalar

İsviçre vize ücreti İsviçre vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/isvicre-vize-basvuru-merkezleri/ aracılığı ile ödenebilir. Vize başvuru dosyasında vize ücreti ödendi dekontu bulunmalıdır. Vize harç ücretleri dışında vize başvuru merkezi aracılık hizmet bedelleri ve isteğe bağlı ek hizmet bedelleri ödenir.

İsviçre vizesi hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar şunlardır:

 • İsviçre vize ücreti başka şahıslara satılamaz ve devredilemez.
 • Vize ücreti Euro üzerinden nakit ödenir.
 • İsviçre vize reddi >> eraytur.com/isvicre-vize-reddi/ kararı verildikten sonra ödenen vize harç ücreti ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri geri ödenmez.
 • Vize ücreti talep edilen vize türünde kullanılır, başka vize türü için geçerli değildir.
 • İsviçre vize ücreti sadece İsviçre vizesi için geçerlidir, başka ülke vizelerinde kullanılamaz.

İsviçre vize ücreti ödendikten sonra İsviçre vize evrakları >> eraytur.com/isvicre-vize-evraklari/  dosyasında ödendi dekontu bulunmalıdır. Vize ücreti bütçesi belirlenirken güncel döviz kurları hesaba katılmalıdır, Euro cinsinden Türk lirası karşılıkları bu yüzden sürekli değişebilmektedir. Vize başvuru merkezi hizmet bedelleri Euro cinsinden Türk lirası olarak ödenebilmektedir.

Global Visa Services vize başvuru merkezlerinde İsviçre vize ücretini ödeyebilir, vize başvuru dosyanızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilir ve vize işlemlerini güvenle ve hızlıca tamamlayabilirsiniz.

İsviçre vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/isvicre-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
İsviçre Vize Ücreti
İsviçre vize ücreti 12 yaşından büyük bütün herkes için 60 Euro olarak belirlenmiştir. 12 yaşından küçük 6 yaşından büyük bireyler için ise bu ücret 35 Euro olarak hesaplanmıştır. 6 yaşından küçük çocuklar için ise herhangi bir ücret alınmaz.
İsviçre Vizesi
İsviçre vizesi, herhangi bir nedenden kaynaklı İsviçre ülkesinde belirli bir süre kalmanızı sağlayan vizedir. Schengen vize grubuna dahil olan bu vize kısa süreli ve uzun süreli olacak şekilde verilebilir.
İsviçre Vizesi Almak Zor Mu?
İsviçre vizesi Schengen vizesidir ve Schengen kurallarına uyulması durumunda alması zor bir vize değildir. Bu vizeyi alırken kolaylık yaşamak istiyorsanız en büyük yardımcınız bankanızda bulunan tutar olacaktır. Eğer orta halli ve düzenli geliri bulunan bir bireyseniz vize almanız o kadar zor olmaz.
Daha önce aldığınız Schengen vizeleri ise işleminizi oldukça kolay bir hale getirir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta daha önce alınmış vizelerin doğru bir biçimde kullanılmış olması gerektiğidir.
İsviçre Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?
İsviçre vizesi için başvuruda bulunurken ortalama 6 ila 7 bin TL paranızın bankada bulunması gerekiyor. Kalacağınız süre 1 haftadan daha uzunsa bu miktarın daha fazla olması gerekiyor. Ancak 1 günlük dahi ziyaret gerçekleştirecek olsanız da 1000 TL’den daha az bir bakiye sunmamalısınız.
İsviçre Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?
İsviçre vizesi ortalama 4 ila 6 iş günü içerisinde çıkar. Ancak konsolosluğun yoğunluğu, vizenizin türü ya da diğer evraklarınızda eksiklik gibi durumlar sonucun çıkmasını uzatabilir.
İsviçre Turist Kabul Ediyor Mu?
İsviçre Schengen olarak adlandırılan bölgede bulunan ve Schengen vizesi tabiince bir ülkedir. Gerçekleştirilecek turistik ziyaretlerde 90 gün geçerli vize alınabilir. Ayrıca Gri, Yeşil ve Siyah pasaportlu kişiler vize almadan 90 günlük ziyaret gerçekleştirebilir.
İsviçre Vize Fiyatları

İsviçre vizesi hakkında merak ettikleriniz için sizlere en çok sorulan soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Bu konuda merak edilenlerden ilki; İsviçre vize fiyatları nasıl sorusudur. İsviçre için vize alacak kişilerin hangi vize türüne göre ne kadar ödemesi gerektiği aşağıda verilmiştir:

 • Turistik amaçlı vize: 80 Euro
 • Aile ziyareti vizesi: 80 Euro
 • Kısa dönem eğitim vizesi: 80 Euro
 • İş seyahati vizesi: 80 Euro
 • Ticari vize: 80 Euro

İsviçre giriş yasağı konusu da özellikle son dönemlerde sıkça dile getirilen konular arasındadır. Türkiye ile İsviçre arasında giriş yasağı durumu söz konusu değildir. Ancak pandemi nedeniyle kısa süreli seyahatler için bazı kısıtlamalar getirilmiştir.

İsviçre’ye vize var mı sorusu için de ülkemizden İsviçre’ye gerçekleştirilecek seyahatler için vize alınması gerektiği şeklinde cevaplanabilir.

İsviçre’ye gitmek için gerekenler arasında en önemli husus şüphesiz hangi amaçla bu ülkeye gidecekseniz ona uygun bir vizenizin olmasıdır. Ayrıca pasaportunuzun geçerliliğin olması da diğer önemli şartlar arasında yer almaktadır.

İsviçre’ye gitmek kaç para diye soranlar için yukarıda vize harç bedellerini belirttik. Bunlara uçak bileti fiyatlarını dahil etmiyoruz çünkü bu ücretler hava yolu şirketine göre farklılık gösterecektir.

İsviçre’ye nasıl yerleşebilirim sorusu için ise İsviçre vatandaşı biri ile evlilik yapmak en hızlı ve geçerli sebepler arasında yer alacaktır. Ayrıca eğitim ya da çalışma yolu ile göçmenlik vizesine de başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×