İsviçre Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
İsviçre Vizesi

İsviçre Aile Birleşimi Vizesi

İsviçre Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vizedir ve vize sahibine belli bir süre içinde İsviçre’de oturma hakkı tanımaktadır. Aile Birleşimi vizesi için İsviçre vatandaşları ile evlenen kişiler veya İsviçre’de oturma izni bulunan kişilerin aile bireyleri başvuruda bulunabilir.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi

İsviçre Aile Birleşimi vizesi alabilmek için aile bireyleri ayrı ayrı İsviçre dış temsilciliklerine şahsen başvuruda bulunmak durumundadır. Ayrıca İsviçre’de bulunan aile bireyinin de başvuru yapması gerekmektedir. İsviçre vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/isvicre-vize-basvuru-merkezleri/  vize randevularının alınmasında ve vize başvuru dosyasının hazırlanmasında uzman desteği sunmaktadır.

Aile birleşimi için başvuruda bulunacak kişiler gerekli evraklarını tamamlayarak vize randevularına iştirak ederler ve mülakata katılırlar. Daha önce parmak izi vermemiş kişilerden parmak izi alınmaktadır.
İspanya Aile birleşimi vizesi nasıl alınır?
İspanya aile birleşimi vizesi almak isteyen kişiler ilgili evraklar ile birlikte İspanya konsoloslukları ya da İspanya büyükelçiliklerine müracaat ederek vize almak zorundadırlar. Bu vizeyi alacak olan kişiler için en az A1 seviyesinde dil bilgisi şartı aranmaktadır.
İspanya Aile Birleşimi Vizesi Evrakları Nelerdir?
İspanya aile birleşimi için gerekli olan evraklardan en önemlisi dil sertifikası ve evlilik cüzdanı belgeleridir. Bu konuda hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Isviçre aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?
İsviçre aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunan kişilerin müracaat sonuçlarının açıklanma süresi olarak kesin bir tarih verilemese de 15 ila 45 gün aralığında açıklandığı belirtilmektedir.
Isviçre aile birleşimi ne kadar sürer?
İsviçre aile birleşimi vizesi için öncelikle vizenizin sonuçlanması şarttır. Vize başvuru sonuçlarının açıklanma süresi de 15 ila 45 gün aralığında belirtilmiştir.
Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?
Genel olarak aile birleşimi vizeleri uzun süreler sonunda açıklanan vize türlerindendir. Yaklaşık olarak 1 ila 6 ay aralığında sonuçlar açıklanabilmektedir.

İsviçre Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsviçre aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize türü olduğu için vize başvuru sahibinden daha çok evrak istenmekte ve vize başvuru dosyası titizlikle incelenmektedir. İsviçre vize reddi >> eraytur.com/isvicre-vize-reddi/  kararının çıkmaması için vize başvurusu vize başvuru merkezleri uzman danışmanları desteği ile yapılmalıdır.

İsviçre Aile Birleşimi vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Vize başvurusunda bulunan kişinin kimlik belgesi fotokopisi- Kimlik kartı fotokopisi renkli ve önlü arkalı olmalıdır.
 • Geçerli pasaport ve eski pasaport fotokopileri- Geçerli pasaportun ve eski pasaportların fotokopileri renkli çektirilmelidir.
 • 4 adet biyometrik fotoğraf- Beyaz arka fonda çektirilmiş fotoğraflar hazırlanmalıdır.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kaydı- E-devlet üzerinden barkotlu olarak alınan vukuatlı nüfus kaydında tüm aile bireylerinin bilgileri ve ikametgahları bulunmalıdır.
 • Adli Sicil Belgesi- Adli sicil belgesi barkotlu olarak E-devlet üzerinden alınabilir.
 • Gelir belgeleri- Maaş bordroları onaylı olmalıdır, banka hesap özeti son 3 aylık olmalı ve banka onayı bulunmalıdır, taşınmaz tapu fotokopileri ve araç ruhsat fotokopileri verilmelidir.
 • İkametgâh belgesi- İkametgah senedi onaylı olarak sunulmalıdır.
 • İsviçre vatandaşı eşin uluslararası doğum belgesi- İsviçre vatandaşı eşin doğum belgesi hazırlanmalıdır.
 • İsviçre vatandaşı kişinin çalışma bilgileri, pasaport fotokopileri- İsviçre vatandaşı eşin çalışma bilgileri, kimlik ve pasaport fotokopileri verilmelidir.
 • İsviçre’de oturum izni bulunan aile bireyinin oturum izni ve çalışma belgesi- Oturum belgesi fotokopisi ve çalışma belgesi fotokopisi hazırlanmalıdır.
 • İsviçre’de kalınacak konutun tapu fotokopisi ya da kira kontratı- İsviçre’deki konutun tapu fotokopisi veya kira kontratı fotokopisi verilmelidir.
 • Evli çiftlerin uluslararası evlilik belgesi, Form B- Evli çiftler uluslararası evlilik belgesini hazırlamalıdır.
 • Türkiye’de evlenmiş kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi- Türkiye’de verilen evlilik cüzdanı fotokopisi olmalıdır.
 • İsviçre vize formu >> eraytur.com/isvicre-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Vize formu ve dilekçesi hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır.
 • Boşanmış kişilerin boşanma ilamı- Boşanmış kişilerin boşanma ilamı vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Çocuklar için velayet veya veraset ilamları- Çocukların velayet veya veraset ilamları noter onaylı olmalı yeminli tercümanca tercümeleri yaptırılmalıdır.
 • Sağlık sigortası- En az 30.00 Euro bedelli sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

İsviçre Aile Birleşimi vizesi genelde bir yıllık verilir, süre bitiminde tekrar başvuru yapmak gerekir. İsviçre’de devamlı oturum izni ve çalışma izni için ayrı bir başvuru yapmak gereklidir.

İsviçre Aile Birleşimi Vizesi
İsviçre Aile Birleşimi Vizesi
İsviçre vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/isvicre-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
İsviçre Aile Birleşimi

İsviçre’de bulunan eş ya da çocukların yanlarında uzun süreli kalmak için gerekli olan vize türüne İsviçre aile birleşimi vizesi ismi verilmektedir. Bu vizeyi alabilmek adına kişilerin belirtilen şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

İsviçre aile birleşimi şartları arasında en önemli olan husus evlenmek isteyen kişinin 21 yaşını doldurmuş olmasıdır. Bu yaştan küçük olan kişiler aile birleşimi vizesine başvuruda bulunamaz. Ayrıca aile birleşimi için evliliğin geçerli olduğunu kanıtlayan bir evlilik belgesi bulunması, İsviçre’ye yerleşecek olan kişinin dil konusunda istenen seviye olması da şartlar arasında yer almaktadır.

İsviçre aile birleşimi 2021 yılında da yukarı da belirtilen şartlarla aynı esasların yerine getirilmesini istemektedir.

İsviçre aile birleşimi vizesinin süresi de merak edilen konular arasındadır. Aile birleşimi vizeleri genellikle 6 ila 12 aylık bir süreç bazında verilmektedir. Bu sürenin uzunluğu Konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

İsviçre aile birleşimi yorumları arasında merak edilen sorulardan pek çoğu yukarıda belirtilen sorular hakkındadır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki sorular da sıkça yöneltilmektedir.

Örneğin; İsviçre’de evlilik yolu ile oturum izni almak mümkün mü sorusu için yanıt olumludur. Böyle bir durum gerçekleştiğinde oturma izni alabilirsiniz.

Son olarak İsviçre vatandaşı ile evlenmek vatandaşlık hakkı kazandırır mı sorusu için de yanıt yine olumlu olacaktır. Ancak bunun için evliliğinizin geçerli olduğunu resmi evraklar ile belirtilen süre dahilinde kanıtlamak zorundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×