İsviçre Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
İsviçre Vizesi

İsviçre Vize Reddi ve Çözümü

İsviçre vize reddi, İsviçre dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru dosyalarının uygun bulunmaması sonucu verilen bir karardır. Bu karar ile vize başvurusunda bulunan kişilerin İsviçre’ye girişine izin verilmez.

Finlandiya Vize Reddi ve Çözümü

İsviçre Vize Reddi ve Çözümü

İsviçre vize reddi kararının verilmesinde vize başvuru dosyalarının yetkili ve etkin vize başvuru merkezlerinde hazırlanmaması en önemli nedendir. İsviçre kısa süreli vize başvuruları İsviçre vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Deneyimli ve etkili vize başvuru merkezleri ile yapılan vize başvuruları yüksek vize kabul oranlarına ulaşmaktadır.

Vize reddi olunca ne yapılır?

T.C. vatandaşları red yanıtına bağlı olarak itiraz hakkında sahiptir. İtiraz ile hazırlanan dilekçeler üzerinden tekrardan başvuruya geçilebilir.

Vize başvurum reddedildi ne yapmalıyım?

Başvurularını tekrarlamak adına birkaç gün beklemeniz en doğrusu olacaktır. Redde karşılık danışmanlık hizmeti alarak vizeye başvuru yapabilirsiniz.

Vize ne gibi durumlarda reddedilir?

Eksik belge ve harç ödemeleri sorun teşkil eder. Bunun kadar seyahat amacına uygun olmayan evraklar ile başvuru yapılması da kabul edilmez.

Sağlıklı ve doğru bir vize başvurusunda bulunmak için İsviçre vize reddi kararının neden verildiğini bilmek ve düzgün bir vize başvuru dosyası hazırlamak çok önemlidir.

İsviçre Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

İsviçre vize reddi kararı İsviçre dış temsilcilikleri vize bölümü tarafından vize başvurularının titiz bir incelemesi sonunda verilmektedir. Başvurulan vize türü için gerekli İsviçre vize evrakları dosyasını hatasız hazırlamak çok önemlidir.

İsviçre vize reddi kararı verilmesinde en önemli etkenler şunlardır:

  • İsviçre vize formu ve dilekçesinin hatalı düzenlenmesi- Vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız doldurulmalıdır, vize talep dilekçesi şekil ve içerik açısından düzgün hazırlanmalıdır.
  • Vize türü için gerekli evraklarda eksiklik ve hatalı bilgiler- Vize başvuru dosyasında bulunan evraklar vize türüne göre eksiksiz olmalıdır, belgelerdeki bilgiler birbirleriyle çelişmemeli ve kesinlikle doğru olmalıdır. İsviçre dış temsilcilikleri gerekli gördükleri takdirde ek belge isteyebilirler.
  • Vize başvuru sahibinin ülkesine döneceğine dair güvence verememesi- İsviçre seyahatinde bulunacak kişi seyahat bitiminde ülkesine döneceğine dair taahhüt vermelidir. Kişiyi ülkesine bağlayan aile ve iş bağları bulunmalıdır.
  • Mali durumdaki yetersizlikler- Vize başvuru sahibi seyahat masraflarını kendi ödeyecekse mali durumu buna yeterli olmalıdır. Düzenli bir gelir, yeterli mal varlığı, banka hesap bakiyesi bunu kanıtlar. Bir sponsor mevcutsa sponsor garantisi sunulmalıdır.
  • Kamu düzenini tehdit eden ve güvenlikle ilgili kişisel problemler- Vize başvuru sahibinin adli sicili temiz olmalıdır. Kamu düzenini tehdit edici suçlara daha önce karışmamış olması gerekmektedir. Sınır dışı edilmemiş olması gerekir. Suç organizasyonlarıyla bağı olmamalıdır, insan kaçakçılığına karışmamış olması ve insanlığa karşı suçlar işlememiş olması gerekir. Mali suçlar, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı gibi suç geçmişi olmamalıdır.

İsviçre Vize Reddi Çözümü

İsviçre vize reddi kararı İsviçre dış temsilcilikleri tarafından verildikten sonra resmi bir yazı ile vize başvuru sahibinin iletişim adresine gönderilir. Bu karara konsolosluk nezdinde itiraz etmek mümkündür, vize reddi kararı kesinleşirse vize başvuru sahibi temyize gidebilir.

İsviçre vize reddi kararı kesinleştiği takdirde vize başvuru sahibi yeni bir vize başvurusunda bulunabilir. Daha önce ödediği İsviçre vize ücreti, konsolosluk vize harç ücreti ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri geri iade edilmez. Her yeni başvuruda bu ücretlerin yeniden ödenmesi gerekmektedir.

Vize başvuru sahipleri yüksek vize kabul oranlarına ulaşan Global Visa Services vize başvuru merkezinde yaptıkları başvurular ile zaman ve para kaybının önüne geçerler.

İsviçre vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/isvicre-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×