Hollanda Vize Ücreti - Eraytur
Hollanda Vizesi

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda vize ücreti, Hollanda dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize harçlarından ve vize başvuru merkezleri hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Vize ücretleri nakit ödenmektedir, Covid 19 Pandemi süreci nedeniyle Hollanda Büyükelçiliği online ödemeleri tercih etmektedir.

Estonya Vize Reddi ve Çözümü

Hollanda Vize Ücreti

2021 yılında geçerli olan Hollanda vize ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:

Hollanda Türkiye'den vize istiyor mu?

Vizeye tabi olarak bordo pasaporta işaret edilir. Diğer pasaport türlerine dair 90 güne kadar muafiyete yer verilir.

Hollanda vize ücreti 2020 ne kadar?

Hollanda vizesi için belgelerin arkasından harç ödemelerine yer verilir. Bu bedel 80 Euro olarak tahsis edilir.

Hollanda'ya gitmek için ne gerekli?

Pasaport ile vize prosedürlerine uygun olmanız ve finansal durumunuza bağlı olarak ülkeye giriş yapmanıza izin verilir.

 • Turistik Vizeler 80 Euro
 • Ticari Vizeler 80 Euro
 • Aile-Arkadaş Ziyareti Vizeleri 80 Euro
 • Havalimanı Transit Vizesi 80 Euro
 • Geri Dönüş Vizesi 80 Euro
 • Turuncu Halı Vizesi/Düzenli seyahat 60 Euro
 • Mavi Halı/Denizci Vizesi 80 Euro
 • Kültürel/Sportif/Konferans Vizesi 80 Euro
 • 0-6 Yaş Arası Çocuklar Bedelsiz
 • 6-12 Yaş Arası Çocuklar 40 Euro
 • Düşük Schengen vizeleri* 35 Euro

Düşük Schengen vize ücretlerinden Kosova, Ermenistan, Azerbaycan, Ukrayna, Rusya vatandaşları yararlanmaktadır.

AB, AET, İsviçre vatandaşlarının aile bireyleri, AB eğitim, staj, araştırma programına katılan kişiler, kar amacı gütmeyen kültürel, sportif, konferanslara katılacak 25 yaş altı kişiler vize ücreti ödemezler.

Vize ücreti Hollanda Vize Başvuru Merkezleri >> eraytur.com/hollanda-vize-basvuru-merkezleri/  ofislerinde ödenebilmektedir. Ücretler Türk lirası üzerinden nakit olarak ödenebilir. Vize başvuru merkezleri aracılık hizmetleri ve ek hizmetler ayrı bir bedele sahiptir.

Hollanda Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hollanda Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hollanda vize ücreti vize harçları Hollanda Büyükelçiliği tarafından belirlenir ve zaman içerisinde güncellenmektedir. En sağlıklı fiyat listesine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Vize ücretleri ödendikten sonra dekont alınmalı ve vize başvuru dosyasına bir örneği konulmalıdır. Vize ücretleri dekontu konsolosluk onayından geçer.

Hollanda vizesi hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • Hollanda vize ücreti başkasına satılamaz veya devredilemez.
 • Vize ücreti tek seferliktir, tekrar tekrar kullanılamaz.
 • Hollanda vize reddi kararı >> eraytur.com/hollanda-vize-reddi/ sonrası ödenen vize harçları ve hizmet bedelleri geri ödenmez.
 • Her yeni vize başvurusunda tüm ücretler yeniden ödenir.
 • Vize başvuru merkezi hizmetleri ve ek hizmetler ücretlidir. Vize harçlarına ek olarak hesaplanmalıdır.
 • Vize ücreti sadece talep edilen vize türü için kullanılır.

Global Visa Services vize ofisleri Hollanda Turistik Vize, Hollanda Ticari Vize, Hollanda Aile Birleşimi Vizesi >> eraytur.com/hollanda-aile-birlesimi-vizesi/ , Hollanda Eğitim vizesi gibi vize türlerinde tüm başvuru işlemlerinin tamamlandığı, vize randevularının alındığı güvenilir vize başvuru merkezleridir.

İlgili Makaleler

15 Yorum

 1. Hollanda vize ücreti ne kadar? Başvuru yapacağımız vize türüne göre ücretleri değişiyor mu nereye yatırılıyor yardımcı olabilir misiniz?

 2. Hollanda’da seyahat amaçlı gitmek istiyorum bunun için ne kadar bütçe ayırmam gerek? Hollanda vize ücreti dışında evrak ücreti gibi farklı masraflar çıkıyor mu?

 3. Erasmus ile Hollanda’ya gitmek istiyorum. Eğitim vizesi almak yerine daha uzun süre kalabileceğim bir vize türüne başvuru yapabilir miyim? Hollanda vize ücreti vize türüne göre değişir mi?

 4. Hollanda vize başvurusu 2021 şartlarını araştırırken gelirim olduğunu gösteren belgelerin istendiğini gördüm. Resmi bir kurumda çalışmıyorum ancak orada yaşamak için yeterli gelirim var. Bunu nasıl gösterebilirim danışmanlık verebilir misiniz?

 5. Merhaba, Hollanda’ya gitmek için sağlık sigortası yaptırmamız şart mı? Hollanda vize başvurusu 2021 şartları arasında bunun zorunlu olduğunu gördüm. Nasıl yapılacağını bilmiyorum bu konuda danışmanlık veriyor musunuz?

 6. Hollanda’da iş bulup orda kalmak istiyorum. Bunun için vize başvurusunda mı bulunmam gerekiyor doğrudan oturum izni başvurusu yapma şansım var mı? Hollanda vize türleri ve başvurusu konusunda sizden danışmanlık almak istiyorum geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 7. Hollanda’ya gitmek için başvuru yapmak istiyorum ancak yoğun çalıştığım için evrakları tamamlamak için zaman ayıramıyorum. Hollanda vizesi gerekli evraklar hazırlama ve konsolosluğa verme gibi işlemleri siz yapıyor musunuz?

 8. 2 yıl önce Hollanda’ya arkadaşlarımla beraber gezmek için gitmiştik. Bu yıl orada dil eğitimi almak için yeniden gitmek istiyorum. Hollanda vize şartları 2021 yılında değişti mi? Sizden danışmanlık aldığımda ücreti ne kadar olur bilgi verebilir misiniz?

 9. Hollanda’da bir konferansa katılmak için davetiye aldım ancak vizem yok. Bunun için vize başvurusunda bulunmam gerekiyor mu? Hollanda vizesi gerekli evraklar 2021 yılı için neler yardımcı olabilir misiniz?

 10. Hollanda vizesi için müracaat yaparken tüm belgeleri özenle hazırladım. Gitmek için hazırlıklarımı da tamamlamışken başvurum reddedildi. Hollanda vize reddi itiraz aşamasında neler yapacağımı tam bilmiyorum. Sizin bu konuda danışmanlık hizmetiniz var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×