Hollanda Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Hollanda Vizesi

Hollanda Vize Reddi ve Çözümü

Hollanda vize reddi kararı Hollanda Büyükelçiliği vize bölümü tarafından verilen resmi bir karardır. Vize reddi kararı ile vize başvurusunda bulunan kişinin Hollanda’ya girişine izin verilmez. Vize reddi kararı vize başvuru sahibine gerekçeli bir karar ile yazılı olarak bildirilir.

Hollanda Vize Reddi ve Çözümü

Hollanda vize reddi kararı titiz bir inceleme sonucu verilmektedir. Bu olumsuz sonuçla karşılaşmamak için vize başvuru dosyalarının uzman vize danışmanları kontrolünde hazırlanması önem kazanmaktadır. Hollanda vize başvuru merkezleri vize başvuru dosyalarını hatasız bir biçimde hazırlar ve Hollanda dış temsilcilikleri ile etkili bir koordinasyon sağlar.

Hollanda Vize Reddi Kararı Verilme Nedenleri

Hollanda vize başvurusunda bulunan kişiler seyahat amaçlarına göre talep edecekleri vize türünü belirlemeli, belirledikleri vize türü için gerekli Hollanda vize evrakları dosyasını eksiksiz bir şekilde tamamlamalıdır. Bu süreçte yapılacak hataların önüne geçebilmek için uzman desteği almak yerinde olacaktır.

Hollanda vize reddi kararı verilmesinde ana nedenler şunlardır:

  • Hollanda vize formu ve dilekçesinde yapılan hatalar- Vize formu eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır. Vize dilekçesi içerik ve şekil açısından doğru bir şekilde yazılmalıdır.
  • Vize başvuru dosyasında eksik evrak bulunması- Vize türü için istenen tüm belgeler tamamlanmalıdır.
  • Başvuru dosyasındaki belgelerdeki bilgilerin hatalı ve çelişkili olması- Vize evraklarındaki bilgiler doğru olmalıdır, belgelerdeki bilgiler birbirleriyle çelişmemelidir.
  • Vize başvuru sahibinin mali açıdan yetersiz görülmesi- Vize başvurusunda bulunan kişinin mali gücü seyahati karşılayacak düzeyde olmalıdır. Düzenli bir gelir, banka hesaplarında yeterli bakiye olması önemlidir. Sponsor desteği sağlanabilir.
  • Vize başvurusu yapan kişinin ülkesine geri döneceğine dair kanıt sunamaması- Vize başvurusu yapan kişinin kariyeri ve aile bağları ülkesine döneceğine dair bir kanaat oluşturmalıdır.
  • Sağlık problemleri ve Hollanda seyahat sağlık sigortasının uygunsuzluğu- Bulaşıcı hastalıkları olanların ve ağır psikolojik-fiziksel rahatsızlıkları bulunanların Hollanda’ya girişlerine izin verilmez. Seyahat sağlık sigortası asgari 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.
  • Vize başvuru sahibinin güvenlik kriterlerine uymaması- Kamu düzenini tehdit edecek şekilde ağır suçları bulunanlar, sınır dışı edilmiş kişiler, insan kaçakçılığı ve diğer suç organizasyonlarına karışanlar, insanlığa karşı suç işlemiş olanlar, uyuşturucu ile bağları bulunanlar Schengen vize kriterlerine göre Hollanda’ya kabul edilmezler.

Hollanda Vize Reddi Kararının Çözümü

Hollanda vize reddi kararı Hollanda Büyükelçiliği vize bölümü tarafından bir yazı ile vize başvuru sahibine iletilir. Vize başvuru sahibi bu karara Büyükelçilik nezdinde itiraz edebilir, itiraz haksız bulunup vize reddi kararı kesinleştiğinde temyize gitme hakkı saklı bulunmaktadır.

Hollanda vize reddi kararı kesinleştikten sonra vize başvuru sahipleri Hollanda vize ücreti iade talebinde bulunamaz. Vize başvuru merkezi hizmet bedelleri ve konsolosluk vize harçları geri ödenmez. Yeni başvuru yapacak kişiler tüm ücretleri yeniden ödemek durumundadır.

Hollanda vize başvurularında olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanlar desteğinde başvuru yapmak gerekmektedir. Global Visa Services vize ofisleri deneyimli kadrosu ile tüm Schengen vize bölgesi ülkelerin vize başvurularının güvenle tamamlandığı etkin bir ağın parçasıdır.

Hollanda vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/hollanda-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Merhaba ben 9 senelik polis memuruyum eşim ise 7 senelik avukat. Eşim ve 2 yaşındaki kızım ile hollanda in vize başvurusunda bulunduk. Evraklarımız eksiksizdi. Çalışma belgelerimiz kurumdan aldığımız izin belgemiz bodrolarız hesap dökümlerimiz uçak biletlerimiz otel rezervasyonumuz (satın alınmış halde) vs bütün evraklarımız tamdı. Ancak buna rağmen 13. Maddeden red yedik. Bununla alakalı dilekçe örneği var mı elinizde? Ne yapmamız gerekiyor nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? YouTube’da videonuza denk geldim ve danışmak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×