Elba Vize Ücretleri ve Başvuru İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Elba Vize

İtalya Elba Vize Başvurusu

Elba; İtalya’nın Toskana eyaletine bağlı ve genelde tatil planı yapmak isteyenlerin uğrak yeri kabul edilen bir adadır. Bu güzel adaya gidebilmek için öncelikle Elba vize almanız zorunludur. Elba vizesi ise aslında İtalya Schengen vizesine tekabül etmektedir.

Elba İçin Vize Şartları

Elba için vize şartları başvurulan vize türüne göre farklılık içerecektir. Ancak alınacak vize genel olarak İtalya Schengen vizesi olmak durumundadır. Bu konuda en kesin ve güncel bilgiler için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Elba Turist Vizesi

Elba için yapacağınız kısa süreli gezilerde Elba turist vizesi almanız zorunludur. Bu vize için önce başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru sonrasında sonuç olumlu olarak açıklanırsa, ülke sınırları içerisinde 90 gün kalma hakkınız olacaktır.

Elba Vize Başvurusu

Elba vize için İtalya Schengen vize başvurusunda bulunmak gerektiğini yukarıda belirtmiştik. Elba vize başvurusu için ise yapmanız gereken en önemli şey hangi vize türüne başvuruda bulunacağınızı belirlemek ve buna göre talep edilecek vize ücretini yatırmaktır. Daha sonra da istenen evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde ilgili makamlara teslim etmelisiniz.

Elba Vize Evrakları

Elba vize almak için gerekli olan evraklar konusundaki ayırım hangi vize türüne başvuruda bulunacağınıza göre değişir. Ancak genel olarak gerekli olan Elba vize evrakları listesini şöyle belirtebiliriz:

  • En az 6 ay geçerlilik kesinliği olan bir pasaport
  • Güncel olan sabıka kaydı
  • Güncel geliri gösteren maaş bordrosu
  • Güncel banka hesap dökümleri
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Kimlik kartı fotokopisi

Diğer vize türleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

Elba Vize Fiyatları/Ücreti

Elba vize fiyatları/ücreti; turistik vize için 160 Euro olarak belirlenmişken eğitim vizesi için harç bedeli 100 Euro, Ticari vize 135 Euro ve ziyaret vizesi de 135 Euro’dur.

Elba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Elba vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı; turistik vize için ise 7 ila 10 iş günüdür. Ancak uzun süreli vizelerin sonuçlanması daha uzun süreler almaktadır.

Elba Vizesi  Nasıl Alınır?

Elba vizesi nasıl alınır sorusu için İtalya Schengen vize şartlarının uygulanması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×