Dubai Vize Başvurusu 2023 Hakkında - Eraytur
Dubai Vizesi

Dubai Vize Başvurusu 2023 Hakkında

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlik arasında yer almaktadır. Dubai emirliği 2.5 milyonu geçen nüfusu ile BAE’nin en kalabalık emirliğidir. Emirlik ticaret, turizm ve alışveriş alanında oldukça gelişmiştir ve çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir yerdir. Dubai elektronik vize imkanını vize başvuru sahiplerini sunmaktadır.

Dubai Vize Başvurusu 2020

Kısa süreli Dubai seyahatinde bulunacak kişiler Dubai vize evraklarının asıllarını elektronik dosyaya dönüşecek şekilde renkli olarak taratmalı ve sisteme yüklemelidir.

Böylelikle daha az evrakla kısa bir sürede Dubai vizesi alınabilmektedir. Dubai vizeleri mail yoluyla vize başvuru sahiplerine iletilir ve sınır kontrollerinde ve havalimanı giriş noktalarında yetkili kişi tarafından sistemden kontrol edilir.

Dubai Vize Evrakları-Elektronik Vize Belgeleri

90 günden az sürecek kısa süreli Dubai seyahatlerinde Bordo pasaportu bulunan kişiler vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Dubai vize evrakları elektronik vize için istenen belgeleri tamamlayanlar İnternet ortamından vize başvurusunda bulunabilirler.

En önemli nokta vize başvuru formunun hatasız doldurulmasıdır. Vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmaması için vize başvuru merkezlerinde vize uzmanları tarafından doldurulacak vize başvuru formu daha sağlıklı olacaktır.

Dubai E-vizeleri için istenen Dubai vize evrakları şunlardır:

  • Dubai Vize Başvuru Formu- Online olarak doldurulan Dubai vize başvuru formu hatasız tamamlanmalıdır.
  • Renkli olarak taratılan Nüfus Cüzdan Fotokopisi ya da kimlik kartı belgesinin renkli fotokopisinin taratılmış e-dosyası
  • Seyahatin sona ermesinden sonra 6 ay daha geçerli olan pasaportun taranmış dosyası
  • Vize türüne göre ödenen vize başvuru ücretinin dekontunun taranmış hali
  • Yabancı pasaportu bulunanlar için taranmış oturum belgesi
  • 18 yaşından küçükler için ebeveynleri tarafından imzalanmış noter onaylı muvafakatnamenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Dubai Elektronik vize uygulaması Turistik vize başvurularında uygulanır. Ülkeye girişte onaylı vizenin bir çıktısını almak faydalı olacaktır.

Seyahat amacınıza göre belirleyeceğiniz vize türü işlemlere başlamadan önce en önemli etkendir. Bunun sebebi ise vize türünün belirlenmesi istenilen evrakları belirlemektedir. Dubai vize başvurusu yapmadan önce belirleyeceğiniz bu husus hangi yolu izleyeceğinizi de göstermektedir. Kısa ve uzun süreli vize başvurularında istenen belgeleri eksiksiz şekilde sunmalısınız. Başvurularınızı sunmadan önce pasaport kontrollünü mutlaka yapmalı ve geçerliliğine bakmalısınız. Pasaportun aynı zamanda sizin seyahat boyunca kimliğiniz olacağı için de ayrıca özen göstermelisiniz. Yırtık, yıpranmış ya da eksik sayfa olmaması sınır kontrollerinde rahat etmenizi de sağlayacaktır. Herhangi bir eksik ya da hatalı pasaport olduğunda il veya ilçe emniyetine başvurarak yenileyebilirsiniz.

Dubai Vizesi

Başvuru sahibinin amacına göre belirlenen evrakları temin konusunda mutlaka usullere uygun şekilde hareket edilmesi gerekir.

Ayrıca sunulacak evrakların güncel olması ve belirli geçerliliğinin olması gerekir. Sizden istenen belgeler sizin kim olduğunuzu öğrenmek ve hangi amaçla seyahat etmek istediğinizi tespit etmek içindir. Eksik beyanda bulunulmaması son derece önemli olup Dubai vizesi başvurusunun ret edilmesine sebebiyet verebilir. Evrakların temini konusunda profesyonel destek almak sizlere kolaylık sunacaktır.

Dubai Vize Başvuru Formu

Her evrakın kendine özgü önemi ve temin etme usulü olsa da başvuru formları mutlaka istenilen formata uygun şekilde olmalıdır. Dubai vize başvuru formu temin edilerek istenilen bilgiler eşliğinde doldurulmalıdır. Dolduracağınız bu form hangi amaçla Dubai’ye gitmek istediğinizi ortaya koyarken sizin kim olduğunuzu da açıkça göstermektedir. Riske girmeme adına formu kurallara uygun şekilde doldurmaya özen gösterin. Vermiş olduğunuz bilgiler Türkiye’de ki ilgili kurumlara sorulacağı için de yanlış bilgiden uzak durun. Yanlış bilgi Dubai vizesi almanıza engel oluşturabilir.

Dubai kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/dubai-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen vize başvuruları konusunda sıklıkla sordukları soruların başında Dubai vizesi kaç günde çıkar? sorusu gelmektedir. İş düzenine ve değerlendirme yapısına göre değişen süreler sonucun ne zaman ortaya çıkacağını oluşturmaktadır. Herhangi bir belge eksikliği olmaz ise Dubai vizesi 3 – 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun iş yoğunluğunu hesaba katmalı ve resmi tatil günleri de bu süreye dahil etmelidir. Farklı sebeplere bağlı uzamaları düşünerek başvuruyu 1 ay önceden sunmak daha sağlıklı olacaktır.

Dubai Ticari Vizesi

Ticari faaliyetler konusunda yurtdışı ile etkileşim kurmak büyük kazançlara kapı açacaktır. Dubai bu konuda oldukça etkileyici işlere imza atabileceğiniz yapıdadır. Elbette faaliyet gösterebilmeniz için öncelikle Dubai ticari vizesi almanız gerekmektedir.

Bu vize için öncelikle Dubai’den gönderilen davetiye olmalıdır. Bu davetiyenin de mutlaka asıl suretinin başvuru dosyasına konulması gerekir. Ticari faaliyet gösterdiğinize dair belgeleri sunarken de seyahat edecek kişinin durumuna göre hareket edilmelidir. Yani firma sahibi ise firma sahibi olduğunu gösterir belge sunulması gerekirken firma çalışanının gitmesi gerektiği durumda çalıştığına dair mesleki belge sunulmalıdır. Hem şirket sahibi hem de çalışanı gideceği durumlarda ise son 3 aylık banka hesap dökümü banka onaylı sunulmalıdır.

Dubai Turistik Vizesi

Başvurular konusunda evrak teminleri çok büyük öneme sahip olduğu için her hususa ayrıca dikkat etmelisiniz. Dubai vize başvurusu online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuruların online şekilde yapılabilir olması süre açısından sizlere çok büyük kolaylık sunacaktır.

Dubai turistik vizesi işlemlerinde de mutlaka seyahat tarihine göre hareket edilmelidir. Başvuru sahibinin kişisel bilgilerini sunması ve mesleki durumunu beyan etmesi gerekmektedir. Dubai vizesinin onaylanması ile birlikte başlayan süre 2 aylık süre içerisinde 30 gün geçerlidir. Geçerlilik süresine dikkat ederek hareket edilmesi daha doğru olacaktır.

Dubai vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/dubai-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×