Dubai Ticari Vize İşlemleri - Eraytur
Dubai Vizesi

Dubai Ticari Vize İşlemleri

Dubai Ticari Vize İşlemleri; GEREKLİ BELGELER DUBAİ VİZESİ E-VİZE UYGULAMASI SEBEBİYLE MAİL ORTAMINDA ALINMAKTADIR.

 • Pasaport ( En Az Bir Yıl Süresi Olan ) Taranmış MAİLİ RENKLİ OLARAK
 • Arka Fonu Beyaz Biometrik FOTOĞRAF MAİLİ JPEG Formatında
 •  Kimlik Arka Ve Ön Yüz RENKLİ TARANMIŞ MAİLİ
 • Ödeme
 • Dubai İşlem Süresi Minumum 48 Saat Maksimum 15 İş Günüdür.
 • Dubai CUMA günleri Çalışmamaktadır. Cumartesi Pazar Günleri %10 işlem yapılmaktadır.

Dubai Ticari Vize

Dubai’de iş görüşmeleri, toplantı ve karşılıklı iş birliği neticesinde Dubai’de ticari iş yapacak şirketin ticari vize alınmalıdır. Şirketin alacağı ticari vize 30 ila 90 gün arasında tek veya çok girişli verilmektedir.

Başvurular gerekli bütün evraklar ve kurallar gereğince online olarak yapılmaktadır. Kişiler farklı olarak da danışman merkezlerine giderek de başvuru yapabilme şansına sahiptirler.

Dubai ticari vize konusunda iş birliği yapacaklar şirketler arasında davetiye işlemini kullanmamaktadır.

Dubai ticari vize dilekçesi oluştururken dikkat edilmesi gereken evraklar:

Dubai’de ticari işlemler yapabilmek adına ticari vize alınmalıdır. Dubai’de şirketler veya kurumlar arası iş birliği yaparken şirketler katılacak toplantı veya katılmak zorunda oldukları seminerlere sıkıntısız şekilde katılabilmek adına ticari ilişkilerinde sorun çıkmaması adına ticari vize alınmalıdır.

 • Yapacak olduğunuz seyahat amacı belirtilmektedir.
 • Kişinin T.C kimliğinin önlü ve arkalı fotokopisi
 • Pasaportunuzun resimli  sayfa fotokopisi. Pasaportunuzun seyahat ardından en az 6 ay daha geçerli bulunması gerekmelidir.
 • Renkli olmak şartıyla güncel 1 adet vesikalık veya biyometrik fotoğraf.
 • Yapacağınız seyahat tarihleri belirtilmelidir.
 • Yapılacak seyahat masraflarını karşılama yöntemi hakkında bilgi verilmelidir. Masrafların bir sponsor aracılığıyla mı yoksa vize başvuru sahibi tarafından mı karşılanacağı hususunda bilgi belirtilmelidir.
 • Şirket hakkında bilgi ve şirketteki bulunduğunuz pozisyonu belirtmelisiniz.

Çalışan için gerekli evraklar: SSK tarafından alınmış işe giriş belgesi.

Serbest çalışan için gerekli evraklar: Çalışma izin belgesi, Vergi Levhası, Koruma kimlik kartı.

Kamu personeli için gerekli evraklar: Kamu tarafından alınmış yazı belgesi.

Çiftçi için gerekli evraklar: Ziraat odası sicil kaydı.

Emekli için gerekli evraklar: İkametgah senedi, Pasaport fotokopisi

Şoför için gerekli evraklar: Şirket tarafından çalışma izni belgesi, Uluslararası ehliyet belgesi, C2 ehliyet belgesi

Dubai Ticari Vize Ücretleri

Vize ücretleri sabittir. Yaşlı, genç, çocuk ve bebekler için vize ücretleri aynıdır.30 günlük tek kişi 87 Dolar, çok girişli 205 dolardır. 90 günlük tek kişi 215 Dolar, çok girişli 580 dolardır.

Dubai Ticari Vize Kaç Günde Çıkar

Dubai vize başvuruları yapacak kişiler gerekli evrak ve kuralları eksiksiz yerine getirdikleri taktirde istisnai durumlar olmadığı sürece sonuçlar 3 gün içinde açıklanmaktadır.

Dubai Ticari Vize Formu

Dubai Ticari Vize formunu eksiksiz ve gerekli bütün evrakları tamamladığınızda 3 iş günü içerisinde net sonuçlanacaktır. 30 ila 90 gün süresi vardır. Ücretler sabittir.

Dubai Ticari Vize Dilekçe Örneği

Dubai Ticari Vize almak için Dubai Ticari Vize Dilekçe Örneğini doldurmak zorundasınız. Dikkat edilecekler;

 •  Seyahat amacı belirtilmektedir.
 • Yapacağınız seyahat masraflarını nasıl ne şekilde karşılanacağı hakkında bilgi verilmelidir. Masraflar bir sponsor tarafından mı yoksa kişi tarafından mı karşılanacağı hakkında detaylı bilgi belirtilmektedir.
 • Şirket hakkında bilgi ve şirketteki bulunduğunuz pozisyonu belirtmelisiniz.
 • Yapacağınız seyahat tarihleri belirtilmelidir.

Dubai Ticari Vize Nedir?

Dubai yaptığı yatırımlar sebebiyle önemli bir iş sahası konumundadır. Ülke içerisinde başlatılan büyük projeler tüm dünyadan şirketlerin katılımı ile ihale edilirken insanlar için de önemli bir iş kapısı olur.

Ülkemizden de birçok şirket Dubai ziyareti ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirmektedir. Bu görüşmeler öncesinde Dubai iş vizesi alınması gerekli olur.

Dubai vize gerekli mi sorusu iş görüşmesi ya da toplantı amacıyla Dubai’ye giden kişiler tarafından da sıklıkla sorulur. Maalesef ülkemizden Dubai ziyaretini gerçekleştirecek olan kişilerin her zaman vize almaları gerekli olacaktır. İş kaynaklı konferans ya da fuarlara gidecek olan kişiler de iş vizesini alarak ziyaretlerini gerçekleştirirler.

Dubai iş vizesi kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmamaktadır. Geçmiş dönemde uzun ve kısa olmak üzere iki farklı gruba ayrılan bu vize günümüzde tek bir form içerisinde sunulur.

Hazırlanan vize 60 günlük bir süreci kapsar. Bu süreç içerisinde Dubai içerisinde kalınabilecek olan süre 28 günle sınırlandırılmıştır. Eğer kişilerin daha fazla kalması gerekirse turistik vize alması ya da vize uzatma başvurusunda bulunması gerekir.

Dubai Ticari Vize Başvurusundan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dubai’ye gidecek olan kişiler eğer ticari vize almayı düşünüyorsa farklı gün seçenekleri arasından tercihte bulunamazlar. 60 gün süreli ve 28 gün kalımlı vizenin alınması gerekir.
 • Yabancı uyruklu kişiler ülkemizden Dubai ticari vize başvurusunda bulunacaksa bu başvurular için en az 6 ay daha Türkiye’de ikamet etme hakkının bulunması gerekli olur.
 • Dubai vizesi için başvuruda gerekli olan evraklar taratılır ve bu şekilde sisteme yüklenir. Eğer fotoğraflar akıllı telefonlar ile çekilirse bu fotoğraflar kabul edilmez.
 • Alınacak olan vize Dubai içerisinde çalışma ya da şirket kurma hakkı vermemektedir. Eğer uzun süreli bir çalışma düşünülüyorsa bunun için farklı vizeler bulunurken bu vizeler
 • için başvuruların yapılması gerekli olur.

Dubai Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi almak için yapacağınız başvurularda online başvuru yöntemini tercih etmeniz gereklidir. Başvuruların gerçekleştirilebilmesi için firmamız ile iletişime geçtiğiniz anda işlemler başlamış olur.

Dubai’ye yolculuğunuzdan maksimum 1 ay, minimum 1 hafta öncesinden vize için başvurulara başlanması gereklidir. Bu süre zarfına girdiğiniz anda firmamız ile iletişime geçerek vize işlemlerini başlatabilirsiniz.

Dubai vizesi için gerekenler oldukça basittir. Firmamız ile iletişime geçtiğinizde gerekli belgelerin ne olduğu ve bu belgelerin nasıl elde edileceğini firmamızın yetkilileri sizlere aktarır.

Bu belgeleri denilen şekilde elde ettikten sonra bize mail yoluyla göndermeniz gerekmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu vize başvurularını yalnızca acente aracılığıyla yapılırsa incelemeye alır.

Bu sebeple işlemleri tek başınıza gerçekleştirme şansınız bulunmamaktadır.

Ticari amaçlı Dubai vizesi süresi 28 gün olduğundan herhangi bir farklı seçim yapılma ihtimali olmaz. Bu sebeple de gerekli evrakları bize ilettiğiniz anda işlemlere başlanabilir.

Dubai Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vizesiz girilen ülkeler arasında yer almayan bir ülke olduğundan gerekli evrakların toplanması ve vize başvuru işleminin yapılması gereklidir. Bu işlemleri yaparken gerekli belgelerin kısa sürede hazırlanması ve tarafımıza mail yoluyla iletilmesi sürecin çok hızlı bir şekilde sonuçlanması anlamına gelir.

Dubai’ye vizesiz giren ülkeler arasında yer almadığımız için vize başvurularında ilk olarak kimlik kartımızın taratılması gerekli olur. Kimlik kartınızın hem ön hem de arka yüzünün tarayıcıda taratılması gereklidir.

Bunun yanı sıra pasaportunuzun 2. sayfası da taratılmalıdır. Bu sayfada kişisel bilgileriniz bulunduğundan yalnızca bu sayfa gerekli olur. Diğer sayfalar vize başvuruları için öneli görülmez.

Bu belgeleri bizlere mail yoluyla ilettiğiniz anda online olarak firmamız tarafından başvurular yapılacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken etmen kimlik kartı ve pasaportun tarayıcı kullanılarak taratılmasıdır.

Eğer telefon ile ya da farklı bir cihaz ile fotoğrafını çekip bize atarsanız başvurularınız onaylanmaz.

Dubai Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

E vize Dubai için alınacak vizelerde kullanılan bir sistemdir. Bu sistemin kullanılmasındaki en önemli amaç insanların çok kısa bir süre içerisinde vizelerini alabilmesidir. Bu doğrultuda yapılan başvurularda

herhangi bir sorun bulunmuyorsa başvurular 3 iş günü ya da diğer bir tarifle 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vizenin hangi gün çıkacağı hesaplanırken çok dikkatli bir şekilde davranılması gereklidir. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri konsolosluğun vize bölümü hizmet vermez. Bu sebeple de haftanın 3 günü, iş gününün dışında kabul edilir. Başvurular yapılırken ve vizenin çıkacağı günler düşünülürken bu günleri göz önünde bulundurmak gerekli olacaktır.

Dubai Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize fiyatları oldukça uygun düzeylerde olduğundan insanlar fiyat konusunda bir sorun yaşamazlar. Dubai ticari vize alacak olan kişilerin 87 dolar vize harcı ve 10 dolar hizmet bedelini ödemesi gerekli olur.

Toplamda 97 Dolar seviyesinde bir bedel ortaya çıkacaktır. Başvuru aşamasında bu bedelin yatırılmış olması gerekir ve diğer belgelere ek olarak dekont da taratılarak gönderilir.

NOT: 20 Yaş ve Altı BAYAN yolcuların Seyahatleri Tek Başına Seyahat etmeleri durumunda Vize işlemi RİSK lenmektedir.**

Dubai Ticari Vize İşlemleri

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Hizmet Pasaportu(Gri), Hususi Pasaport(Yeşil) ve Diplomatik Pasaport(Siyah/Kırmızı) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai Emirliği’ne yapmak istedikleri ticari amaçlı seyahatler için Dubai Ticari Vizesi işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Ancak bu muafiyet durumu 180 gün içinde 90 gün ile sınırlı olan seyahatler için uygulanmaktadır.

Ticari iş faaliyeti, seminer ya da fuar gibi etkinliklere katılmak amacı ile ticari vizesi alınabilinir. Şahıslar bütün evraklarını doğru ve eksiksiz olarak hazırlayarak Dubai Konsolosluğu yetkililerine sunmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dubai ticari vizesi yukarıda belirtildiği üzere Hizmet Pasaportu(Gri), Hususi Pasaport(Yeşil) ve Diplomatik Pasaport(Siyah/Kırmızı) hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına serbesttir. Ancak bu pasaporta sahip kişiler 90 günlük konaklama süresini geçemezler. Bunu dışında ise şahıslara tek girişli ve çok girişli olarak kısa süreli uzun süreli vize verilmektedir. Kısa süreli Dubai ticari vizesi maksimum 30 günlük olarak verilmektedir. Uzun süreli Dubai ticari vizesi ise şahıslara maksimum 90 gün konaklamalı olarak verilmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Vize merkezleri aracılığı ile Dubai Konsolosluğu’na başvuru yapılması esastır. Bunun dışında hiçbir kurum ya da resmi mercii Dubai vizesi vermeye yetkili değildir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede bütün şirket bilgileri yer almalıdır. Bu bilgilere şirketin tüm sigorta ve sicil bilgileri de yer almalıdır. Şirketteki yetkili kişi tarafından da onaylanması imzalanması gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Renkli olarak taranmış pasaport fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfa)
 • Dubai ticari vize işlemleri için yatırılan banka dekontu
 • Renkli olarak taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Dubai ticari vizesi onaylandıktan sonra şahısların en geç 58 gün içerisinde Dubai’ye girişlerini yapmaları gerekmektedir. Bu süre göz önüne alınıp seyahat edilecek tarihten 1 ay önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Bu süre iki ay öncesi de olabilir ancak şahıslar bu 58 günlük süreyi göz önüne almalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken şahısların vize merkezleri ile irtibat kurması gerekmektedir. Vize merkezleri randevu işlemleri için ve diğer işlemler için şahıslara yardımcı olacaktır. Dubai vizesi e vize sistemi üzerinden başvuru yapıldığı için şahısların randevu işlemlerine gerek kalmayacaktır. Ancak olası randevu alınması durumunda şahıslara vize merkezleri ile irtibata geçebilirler.

Dubai vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/dubai-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×